Haber

2021 Yılında Gelen En İyi Elektrikli Arabalar

1 Mins read

Burada, mevcut elektrikli araç modellerine bakıyoruz ve size bir elektrikli otomobilin sizin için uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak bazı önemli ipuçları veriyoruz.

Tesla Model 3

Model 3, birçok kişinin beklediği elektrikli otomobildi. Mercedes C-Serisi ve BMW 3 Serisi gibileriyle rekabet eden kompakt bir sedandır. Geniş genel çekiciliğe sahip bir pazar ve aynı zamanda paranın satın alabileceği en ikna edici elektrikli otomobillerden biridir.

Giriş seviyesi Standard Range Plus modeli, tek bir şarjla 267 mile kadar çıktığını iddia ediyor, ancak bunu başarmak için performanstan ödün vermiyor. Elektrik motoru arka tekerlekleri çalıştırır ve araca 0-60mph’den 5.3 saniyede güç sağlarken, en yüksek hız 140mph’dir.

Porsche Taycan

Yeni Porsche Taycan, sürmek için mükemmel bir otomobil, üreticisinin mirasına sadık kalıyor ve sizi bunun uygun bir Porsche spor sedan olduğuna dair hiçbir şüpheye bırakmıyor.

Ağırlığı 2,2 ton olmasına rağmen, hacmini iyi gizler ve dar köşelerden düzgün bir şekilde dokunabilir ve hızlı, geniş virajları yıkabilir. Taycan’ın ham hızı standart 523bhp 4S görünümünde, 4.0’lerde 0-62mph karşılaştırmasını yönetir, ancak 750bhp Turbo S sürümüne yükseltirseniz, şaşırtıcı derecede hızlı bir 2.8s’dir.

elektrikli araba modelleri

Renault Zoe

Zoe, satın alabileceğiniz en ikna edici küçük elektrikli arabalardan biri olarak şekilleniyor. Zoe, 52kWh bataryası sayesinde 245 mil menzil sunuyor, bu da elektrikli araçlardan Renault’dan çok daha pahalı. Bu performansı, Zoe’nin pilinin bir saat 10 dakika gibi kısa bir sürede yüzde 80’e kadar yenilenmesine olanak tanıyan mevcut 50kW hızlı şarj teknolojisi ile güçlü şarj kapasitesiyle de destekler.

Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3, yetenekli, tamamen elektrikli bir aile hatchbackidir, keskin fiyatlandırma, arzu edilen görünüm ve üstün konforlu bir araçtır. ID.3, VW’nin geleceğine bir bakış sunuyor. Garip görünümünün yanı sıra, iç mekan, ID.3’teki her şeyin dokunmaya duyarlı olduğu ve hemen hemen 10 inç dokunmatik ekran tarafından kontrol edildiği en son teknolojiyi de içeriyor.

Related posts
Haber

Otomotivde Üretim Yüzde 11 Azaldı

1 Mins read
Otomotiv Sanayii Derneği’nin verilerine göre 2020 yılında toplam araç üretimi 2019 yılına göre yüzde 11 azaldı ve 1.29 milyona düştü. 2021 yılının…
Haber

Samsung Galaxy S21 Serisi Araba Anahtarı Olarak Kullanılabilecek

1 Mins read
Samsung Unpacked etkinliği, çok yakında bize gelen bir dizi parlak yeni teknolojiyi içeriyordu ve Koreli şirket sürücüler için mütevazı araba anahtarını kullanmayı…
Haber

Kış Aylarında Radyatörlere Dikkat Edin

1 Mins read
Kış aylarında motor soğutma sistemlerine ve sıvısına daha dikkat etmeniz gerekir. Araçlara güç veren içten yanmalı motorların soğutma sistemlerinde olan sorunlar, ihmaller…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.