Araba

Açık Artırma – İhale ile 2. El Araba Nasıl Alınır?

2 Mins read

Araba sahibi olmak çok kişinin hayali. Peşinatsız, taksitle, senetle araba sahibi olmak mümkün. Son dönemlerde çok kişinin bilmediği yöntem olan ihale yani açık artırma ile 2.el araba nasıl alınır bu konuya değineceğiz.
Açık Artırma - İhale ile 2. El Araba Nasıl Alınır?

İkinciyeni nedir?

Anadolu Grubu güvencesiyle sunulan online olarak hizmet veren ikinci el alım satım platformudur. Ücretsiz üyelik hizmeti sunmaktadır. Açık arttırma ile satışa sunulan arabalara teklif vermek için sadece kredi kartınızdan provizyon bedeli ödemektesiniz. Eğer açık arttırmayı kazanamazsanız 10 gün içerisinde bu bedeli geri alabilirsiniz. Açık arttırmayı siz kazandığınız takdirde ise bu provizyon bedeli ikinciyeni kuruluşuna hizmet bedeli olarak tahsil edilmektedir. Aynı zamanda hemen al yöntemi ile açık arttırmaya dahil olmadan direkt olarak araç satın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Hemen al yönteminde de provizyon bedeli yine hizmet bedeli olarak alınmaktadır. Listede sat yöntemi aracılığı ile de aracınızı satış listesine ekleyerek açık arttırmaya sokmadan satabilirsiniz.

İkinciyeni ile Otomobil Sahibi Olma

İkinciyeni sitesinde verilen bilgiler otomobil sahibi olmanızı kolaylaştıracak türdendir. Adımları sırasıyla ve eksiksiz olarak takip etmeniz taktirde otomobil alım işlemlerinizi kolayca ilerletebilirsiniz. Çeşitli alım seçeneklerinden faydalanabilir ve farklı ödeme yöntemlerinin avantajları ile karşılaşırsınız. Hemen otomobil almak için İkinciyeni sisteminde üyeliğinizi başlatın. Vitrinde sunulan çeşitli otomobiller arasında tercihinizi yapın ve ödeme için gerekli olan adımları takip etmeye başlayın.

İkinciyeni Nasıl Çalışır?

Ücretsiz üyelik sistemi ile hizmet veren sayfamızda bireysel üyelik, ticari üyelik ve kurumsal üyelik olarak üç üyelik sistemi yer almaktadır. Üyelik sonrasında sizlere kişiselleştirebileceğiniz bir sayfa tahsis edilerek alım ve satım işleri yapmanızı, takip etmenizi sağlamaktadır. İkinciyeni.com’da kullanıcıların güvenliği sağlamak ve haklarını korumak için satışa sunulan araçlar TÜV SÜD ekspertizinden geçirilmektedir. Buradan alınan ekspertiz raporları ücretsiz olarak satışa sunulan araçların sayfalarında yayınlanmaktadır. Açık arttırmalarda her kullanıcıdan aynı provizyon bedeli alınır. Ödenen provizyon bedeli ile verdiğiniz teklif geçilmediği sürece sadece bir açık arttırmada teklif bulunabilirsiniz. Aynı zamanda açık arttırmada verilen teklifler geri çekilemez, teklifiniz geçilmediği sürece verdiğiniz teklif geçerli sayılacaktır. Kazandığınız bir açık arttırmadan vazgeçmek isterseniz ekspertiz raporundan farklı bir durumla karşılaşmadığınız sürece provizyon bedeliniz iade edilemez. Alıcı teklif verdiği aracı satın aldıktan ekspertiz raporundan farklı bir durumla karşı karşıya kalırsa iade garantisi kapsamında otomobil geri alınır ve değer kaybı belirlenir.

İkinciyeni İletişim

İkinciyeni sisteminde iletişim kurarak eksik kalan bilgilerinizi giderebilirsiniz. Bu iletişimin daha sağlıklı olabilmesi için öncelikle yukarıdaki bilgileri kavrayıp, web sitesinin incelenmesi faydalı olacaktır. İkinciyeni kuruluşuna ait teslimat merkezleri listesinde genel merkez Kocaeli’nde bulunmaktadır. Ayrıca İzmir, Ankara, İstanbul Kartal, İstanbul Bakırköy, Bursa ve Gaziantep’te teslimat merkezleri bulunmaktadır. Teslimat merkezlere ait iletişim bilgilerini ve adreslerini www.ikinciyeni.com internet adresinden ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcileri pazartesiden cumartesiye saat 09:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bunun harici zamanlarda ise sadece not bırakıp aranma isteyebilirsiniz. Sisteme not bırakmak için web adresinde ilgili sekmeyi kullanabilirsiniz. Not bırakmadan, mesai saatleri içerisinde ulaşmak istediğiniz temsilciler ile görüşme numarası 0 850 22 44 222’dir.

Related posts
Araba

Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır

2 Mins read
Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır Sıfır araç veya ikinci el araç satın alan herkes, mal sahibi olmasının getirisinin yanı sıra gider kalemleri arasında…
Araba

Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?  

2 Mins read
Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?   İster kadın olsun, ister erkek olsun; bir otomobil yani başka bir deyişle araba…
Araba

Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2 Mins read
Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Araç temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Otomobil yıkamak ve otomobil yapmak sanıldığından çok özen gerektirir. Araç…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.