ArabaSenetle Araba

Adana’da Senetle Araba Almak

2 Mins read

Birçok menkul, gayri menkul satışında kullanılan ve borçlunun borcunu ödemesi gereken tarih geldiği halde ödeme yapmaması durumunda hukuksal işlem başlatmaya yarayan senet ile satım, alışverişlerde kişinin alacaklarını talep etmesi ve temini için önemli bir  yöntemdir. Alım-satım sonrasında iki taraf arasında yapılan bu senet ile satıcı sattığı malın ödemesini garanti altına almış olur, alıcı da borcunun olduğunu ve senet üzerinde anlaşıldığı tarihte o borcu ödeyeceğini kabul etmiş olur.

Birçok sektörde kullanıldığı gibi araç alım-satımında da kullanılan senet yöntemi, Adana’da senetle araba alım satım piyasasında başvurulan belgeleme sistemlerindendir. Satıcının, sattığı aracın ödemesinin tahsilinde bir sorun olmaması için senet yapması her açıdan onun yararınadır. Araç satışında taksit yapılmışsa, taksitlerin belirlenen zamanında ödenmemesi, taksitlerin birikmesi, uzun aralıklarla ödenmesi yahut hiç ödenmemesi durumunda satıcı senedin üzerinde yazılan maddeler doğrultusunda alıcıdan hak talep edebilir ve bu senedi işleme koyarak hukuksal bir yol ile ücretini-zararını talep edebilir ve eğer senet üzerinde yazıyorsa araçta hak sahibi olabilir.

Senet ile araba satan firmalar genel itibariyle senetin ödenmemesini göz önünde bulundurarak alıcıdan kendisine kefil olacak birisini ister, eğer senette bir sıkıntı çıktığı taktirde bu kişiye başvurulur.

Adana'da Senetle Araba

Senetle Araba Adana

Adana’da senetle araba alma hususunda firmalar alıcıların taksitlerini çeşitli süreli aylara bölebilir, ücret ödemelerini bu aylara göre tanzim edebilirler.

Adana’da senetle araba alımları gayet kullanılan yöntemlerdendir. Çünkü senet ile alım yöntemi, bankadan gerek sicil bozukluğu gerekse bankaya olan borçtan dolayı kredi vermemesinden ötürü gayet yaygın bir yöntemdir. Adana’da senetle alınan arabaları taksit ve tahsil şartlarını konuşarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Adana’da senet ile  araba alımında, arabanızı alacağınız firmanın güvenilir ve tanınmış olduğuna dikkat etmeniz; oluşabilecek sahtekarlık, dolandırılma ve her türlü mağduriyetin önüne geçebilir.

Senedi imzalamadan önce senet üstünde yazan yazıları iyi okumanız, sizin bilginiz haricinde yazılacak bir şeyin önüne geçecektir.

Senet ile araba almadan önce firmalar sözleşme şartları ve ödemde şekliyle ilgili arabayı satın alacağınız firma ile gerekli görüşmeleri en ince ayrıntısına kadar yapmanızı sizlere öneririz..

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Araba

Temel Araç Bakım İpuçları

2 Mins read
Bir araba önemli bir kişisel yatırımdır, ancak ister yeni bir araba ister kullanılmış bir araba olsun, bir araba sahibi olmak çok fazla…
Araba

Arabanın Lastik Basıncı Ne Kadar Olmalı?

2 Mins read
Lastik bakımı, güvenlik ve maliyet açısından aracınız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Lastiklerinize bakım yapmanın en kolay yolu hem hızlı hem…
CORONAVIRUS NEWSLETTER
[mc4wp_form id="17"]

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir