Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read

Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek. Aracı çalıştırmanız halinde fiyat otomatikten düşmeye başlıyor. Bu sebeple araç sahibi olmanızın gerekliliği konusunda iyi düşünmeniz gerekmekte. Bu aşamayı geçtikten sonra en uygun bütçe ile aracı nasıl alacağınıza dair plan yapmanızda fayda var. Bu yazımızda sizler için araba sahibi olmanızı sağlayacak 3 alternatif hakkında bilgi paylaşımı yapacağız.

Araba sahibi olmakla sadece araç bedelini ödemekle kalmıyorsunuz. Devamında vergi ödemeleri, benzin ya da mazot masrafları, bakım ücretleri ve servisi derken her ay düzenli olarak belli miktarlarda ödeme yükümlülüklerine girmiş oluyorsunuz. Vergi oranları diğer ülkelere göre ülkemizde daha yüksek olsa bile tüm dünyada araç sahipleri bu giderleri karşılamak durumunda kalıyor. Özellikle döviz kurlarının artması otomobil sektöründe ciddi şekilde etkiliyor. Kenarda birikmiş nakit paranız yoksa taşıt kredisi ile araba sahibi olmak biraz daha maliyetli bir hal alabiliyor. Eğer kredi puanınız düşük ise bu bir hayalden öteye geçemiyor. Tek çare olarak senetle araba satan firmalar ya da galeriler kalıyor. Az miktarda birikmiş paranız var ve gerekli olan peşinat tutarı kısmını karşılayamıyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz yöntemler araba sahibi olmanıza olanak sağlayabilir.

Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto

Senetle Araba Sahibi Olmak Mümkün mü?

Avrupa’nın 2.el araç devi sloganı ile sektöre giriş yapan Wowwo, geniş araç portföyü ile senetle araba sahibi olmanızı sağlıyor. Kurulduğu günden bu yana her sene 10 binden fazla araç satışı gerçekleştiren firma %35 peşinat tutarı ve 3 yıl vade seçeneği ile araç satışı gerçekleştirmekte. Wowwo’nun taşıt kredisine oranla bir takım avantajları bulunuyor.

 • Araç satın almak için kredi puanınıza bakılmıyor.
 • “Bankadan kredi çıkar mı?” şeklinde endişeniz kalmıyor.
 • Bankalarda ki limitinize bloke konmuyor. Bankadan kredi çekmek istediğinizde limitiniz korunmuş oluyor.
 • Satın aldığınız aracı 1 yıl sonra satmak ya da yenilemek istediğinizde Wowwo tarafından vade farkı indirimine tabi tutuluyorsunuz. Kalan ana borcunuzu indirimli bir şekilde ödeyebiliyorsunuz. Taşıt kredisi çektiğinizde gerçekleştirdiğiniz ödemelerin büyük kısmı faiz tutarı olduğunu için ana borcunuz azalmış olmuyor.
 • Arabayı satacak birini bulamamanız halinde Wowwo’ya satabilme şansına sahipsiniz. Kalan ödeme tutarınızı indirimli bir şekilde kapattıktan sonra kalan tutarı firmadan nakit olarak alabiliyorsunuz.

Eminevim Araba

Eminevim Araba Alma

Otomobil almanın en kolay yolu sloganı ile hizmet veren Eminevim (Eminoto) sistemi ülkemizde ve dünyada bir ilki gerçekleştirmiş durumda. Faizsiz bir şekilde, kişilerin ödeme gücüne bağlı olarak istediği arabayı, istediği kişiden almasını sağlar. Eminevim araba sisteminin temelinde yardımlaşma bulunmaktadır. Sistem halk arasında El Birliği Sistemi olarak da bilinmekte.

Eminevim ile Araba Nasıl Alınır?

 • İlk olarak almak istediğiniz arabanın fiyatını belirlenir.
 • 20 ay ile 40 ay arasında taksit yapabilirsiniz.
 • Belirlemiş olduğunuz vade süresine göre bir gruba dahil olursunuz. (Örneğin 25 ay taksit yaptıysanız 25 kişilik bir grupta yer alırsınız.)
 • Her ay düzenli olarak grup içerisinde katılan kişilerin ödediği taksit tutarları bir araç bedeli eder.
 • Havuz içerisinde toplanan para ile noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş ile o ayın talihlisine araba alınır. (Altın günü mantığında)
 • Eğer peşinat verecek olursanız otomobil fiyatından bu tutar düşülür ve taksit sayınıza göre ödeyeceğiniz aylık tutar belirlenir.

Fuzul Oto

Fuzul Oto – Faizsiz, Peşinatsız, Kredisiz Araba Alma

Kolay otomobil edindirme merkezi olarak bilinen Fuzul Oto, istediğiniz otomobili en kolay şekilde almanızı sağlıyor. Eminevim ile benzer özelliklerde olan Fuzul Otomotiv, Çekiliş sistemi, vade ortası sistemi, peşinatlı erken teslim sistemi ve ara ödemeli erken teslim sistemi olmak üzere 4 farklı sistem ile hizmet vermekte.

Çekiliş Sistemi

Araba sahibi olmak isteyen kişilerin oluşturduğu gruplarla faizsiz ve vade farksız bir şekilde araç sahibi olmaları sağlanır. 11, 15, 21, 31, 37, 49 ve 61 kişilik grupların yer aldığı Çekiliş Sistemi’nde her ay düzenli olarak gerçekleştirilen noter huzurunda kimin araba sahibi olacağı belirlenmektedir. Gerçekleştirilen taksit ödemelerine vade farkı uygulanmaz ve faizsizdir.

Vade Ortası Sistem

Çekiliş gruplarına dahil olmak istemiyor ve arabanızı belirlediğiniz tarihte almak istiyorsanız Vade Ortası Sistem sizin için doğru bir tercih olacaktır. Bu sisteme dahil olan kullanıcılar taksit ödemelerinin yarısında araba sahibi olur. Peşinat ödemesinin yer almadığı sistemde 5 ay ile 200 ay arasında taksit seçenekleri yer alır. 20 aylık gruba giren kişi 10. ayda arabasını almış olur. Aracını teslim alan kişi sabit ödemelerine borcu bitene kadar devam eder.

Peşinatlı Erken Teslim Sistemi

Belirli bir tutarda gerçekleştireceğiniz peşinat ile vade öncesinde aracınızı teslim alabilirsiniz. Peşinatlı Erken Teslim Sistemi’nde kişiler teslim tarihlerini önceden belirlemektedir. Peşinat ödeyerek dahil olunan bu sistemde taksit tutarları kişi tarafından belirlenir. Ne kadar yüksek peşinat ödemesi yapılırsa, arabayı teslim alma süresi o kadar erken olur.

Ara Ödemeli Erken Teslim Sistemi

Düşük taksit tutarları ödemek istiyor ve gerçekleştireceğiniz ara ödemeler ile araba sahibi olmak istiyorsanız Ara Ödemeli Erken Teslim Sistemi’ni seçmenizde fayda var. Bu sistem ile aylık taksit ödemelerinin yanı sıra belirlenen dönemlerde gerçekleştireceğiniz ara ödemeler ile araba sahibi olabilirsiniz. Peşinatlı ya da peşinatsız olarak sisteme dahil olabilirsiniz. Gerçekleştirilen ara ödemeler taksit tutarını düşürür. Taksit tutarları borcunuz bitinceye kadar sabit kalır. Dilerseniz aracı teslim almadan önce taksit sayınızda, dahil olduğunuz grup ve taksit tutarında değişiklik yapabilirsiniz. İlk ay taksiti ve hizmet bedelini ödeyerek sisteme dahil olabilirsiniz.

Bahsetmiş olduğumuz Eminevim araba ve Fuzul oto sistemlerine ek olarak Birarabam sisteminden de faizsiz ve taksitle araba sahibi olabilirsiniz. Birarabam sistemi hakkında https://arabasenetle.net/birarabam-nedir-ne-kadar-guvenilir/ adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eminoto Güvenli Midir?

Eminoto son derece güvenlidir. Eminoto sistemi ile artık sizlerde araba sahibi olabilirsiniz. Nasıl mı? Çok kolay. Eminoto şubesine giderek, araba alacağınızı söyleyip sizlere yıl boyunca ödeme planı çıkartıp harika fırsatlar sunacaklar. Bu sayede hem cebiniz yorulmayacak hem öderken güçlük çekmeyeceksiniz.

Related posts
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
Senetle Araba

Katılımevim Nedir? Katılımevim Ev Sahibi Olma, Katılımevim Araba Nedir?

4 Mins read
Katılımevim, vatandaşların kendi birikimleriyle ev – araba sahibi olmalarını sağlayan bir finans organizasyon şirketidir. Mutlu yuvaların en büyük hayali, başlarını sokacak bir…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.