Haber

Araç Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

1 Mins read

Bu yıl bir araba almayı mı düşünüyorsunuz ama nasıl devam edeceğinizi bilmiyor musunuz? Araba satın almak büyük bir mali karardır ve acele etmemelisiniz. Araştırmanıza, yaşam tarzınıza da uyan uygun fiyatlı bir araba bulmanıza yardımcı olacak satın alma ipucuyla başlayın.

Araç Bütçenizi Belirleyin

İlk adımınız bir araba için ne kadar ödeme yapabileceğinize karar vermektir. Bir araba kiralamak ve bir tane satın almak için borca girmek kötü fikirlerdir, bu yüzden ödeyebileceğiniz miktar, peşin ödeyebileceğiniz nakit miktarına bağlıdır.

Seçimlerinizi Daraltın

Bir fiyata karar verdiğinizde, bütçenize uygun arabalara bakmaya başlayın. Bölgenizde kullanılmış araba bulmanın birçok yolu vardır. Piyasada hangi arabaların olduğunu görmek için web sitelerine girip kontrol edebilirsiniz.

Seçeneklerinizi, fiyat aralığınıza ve ihtiyaçlarınıza uyan birkaç otomobille daraltın. Güvenlik, hız, gaz kilometre, konfor ve kötü hava koşullarında nasıl başa çıkacağı gibi faktörleri göz önünde bulundurun. Bir şeyin cüzdanınıza uygun olması, yaşam tarzınız için işe yarayacağı anlamına gelmez.

araba alırken nelere dikkat edilmeli

Araba Almadan Önce Araştırmanızı Yapın

Hoşunuza giden bir araba bulduğunuzda, biraz araştırma yapma zamanı. Fiyatın o yıl ve model için adil olduğundan emin olmak için aracın değerine bakın. Ayrıca her aracın geçmiş raporunu da kontrol etmelisiniz. Bu size kaza geçmişini, onarım bilgilerini, olası geri çağırmaları ve araçla ilgili diğer önemli bilgileri söyleyecektir.

Araç Muayenesi Yaptırın

Kullanılmış bir arabaya para harcamadan önce, tam bir inceleme için onu bir tamirciye götürün. Satırda para olduğunda satıcılar yalan söyleyebilir. Bir kontrol istemek konusunda kendinizi garip hissetmeyin. Bu, araba satın alma sürecinin rutin bir parçasıdır. Satıcı tereddüt ederse veya isteğiniz konusunda üzülürse, muhtemelen saklayacak bir şeyleri vardır.

Related posts
Haber

Otomotivde Üretim Yüzde 11 Azaldı

1 Mins read
Otomotiv Sanayii Derneği’nin verilerine göre 2020 yılında toplam araç üretimi 2019 yılına göre yüzde 11 azaldı ve 1.29 milyona düştü. 2021 yılının…
Haber

Samsung Galaxy S21 Serisi Araba Anahtarı Olarak Kullanılabilecek

1 Mins read
Samsung Unpacked etkinliği, çok yakında bize gelen bir dizi parlak yeni teknolojiyi içeriyordu ve Koreli şirket sürücüler için mütevazı araba anahtarını kullanmayı…
Haber

Kış Aylarında Radyatörlere Dikkat Edin

1 Mins read
Kış aylarında motor soğutma sistemlerine ve sıvısına daha dikkat etmeniz gerekir. Araçlara güç veren içten yanmalı motorların soğutma sistemlerinde olan sorunlar, ihmaller…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.