Araba

Araç Kampanyaları ile Araba Sahibi Olmak

3 Mins read

Dünya üzerinde ki tüm otomobil üreticileri özellikle her yılın ikinci yarısında stoklarını eritmek için kampanyalar düzenlemektedir. Bu sayede o yıl içerisinde üretilen tüm araçların tamamıyla satılarak bir sonra ki yıl için piyasaya sürülecek olan araçların önünü açmaya hedeflerler. Bu satış rakamlarını tutturmak için özellikle son 1 ay içerisinde indirim oranında daha yüksek rakamlar telaffuz edilmektedir. Bu yazımızda sizlere büyük firmalar tarafından 2018 yılında ülkemizde yapılan araç kampanyaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu sayede sıfır bir aracı olduğundan daha uygun bir fiyat ile satın alma şansına sahip olabileceksiniz. İlk olarak büyük firmalardan başlayarak yapılan detaylı kampanyalar hakkında bilgi verelim.
Araç Kampanyaları
Ford Options Fırsatı

Ford bildiğiniz gibi otomobil piyasasının oluşmasına yardımcı olan bir firmadır. Bu da firma yıl boyunca devam eden bir kampanya ile müşterilerini memnun etmeye yardımcı oluyor. Bu kapsamda tüm araç modellerinde 4 yıl ve 100 bin km garantisi veriliyor. Bu kampanyadan yararlanmak için her şey dahil finans paketi ve Ford Options seçeneğinin beraber kullanılması gerekiyor. Bu sayede perakende fiyatı üzerinde %6 oranında bir indirim kazanabileceksiniz. Yani 100 bin TL satış fiyatına sahip bir aracı 94 bin TL’ye rahatlıkla alabileceksiniz. Bu kampanya kapsamında 30 bin TL’lik bir kredi tutarını 12 ay içerisinde ödemeyi göze alırsanız %0 faiz seçeneğini değerlendirme hakkınız var. Sistem ayrıca satışlarda peşin alacak müşterilerine %4 peşin alım desteği sunuyor. Bu da indirim oranını %10 civarına geri çekiyor.

Toyota Kampanyası

Toyota dünya üzerinde araç satışını en çok yapan markalar arasında ilk sıralarda her zaman kendisine yer bulunuyor. Bunun yaşanmasında üretilen araçların yüksek kalitede olması ve büyük oranda sorunsuz sürüş sunuyor olmasını söyleyebiliriz. Bunun farkında olan firma müşterilerinin yeni ürettikleri araçlardan mahrum kalmasını istemiyorlar. Bu kasmamda herhangi bir Toyota’yı araç kampanyaları sayesinde 33 bin TL %0,98 faiz oranı ile 12 ay ödemeli şeklinde alma şansına sahip olabilirsiniz. Bu kampanya Auris, Yaris ve RAV4 seçeneklerini kapsıyor. Bu üç araçtan bir tanesini yukarıda belirtilen kampanya rakamları ile 30 Eylül 2018 tarihine kadar satın alma şansına sahipsiniz.

Kia Kampanyalar

Araba kampanyaları arasında KİA’da yerini alıyor. Şirket tüm modelleri arasında tercih etmiş olduğu Stonic modeli üzerinden kampanya fırsatı sunuyor. 40 bin TL’lik ödeme seçeneklerin de 12 ay %1,19 faiz ile alım fırsatı sunulurken, 20 bin TL’lik 12 ödeme süresi bulunan kredilerde faiz almadan bu fırsatı sunuyorlar. Bu rakamların yanı sıra 2000 TL lansman fırsat indirimi de sunuluyor. Pazarda güç toplamak isteyen firma bu SUV aracı ile tutunmaya çalışıyor. İlginç tasarımı ile hem şehir yaşamı hem de şehir dışı seyahatleri için tercih edilebilecek araçlardan birisidir.

Renault Kampanyalar

Ülkemizde en çok araç satan firmalardan birisi olan Renault tüm binek modelleri için geniş bir kampanya sunuyor. Araba kampanyaları arasında en geniş çaplısı olduğunu söyleyebiliriz. Tüm araçlarda kredi faiz oranı %0,98 oranı ile sunuluyor. 36 bin TL kredi tutarı 12 ay ödeme süresi ile bu faiz oranı ile sunuluyor. Kredi bedeli ve ödeme süresi yükseldikçe bu oranda otomatik olarak katlanıyor. Renault marka araçları almak için çekeceğiniz krediyi Renault Finans üzerinden alacaklara ek olarak liste fiyatları üzerinden 1 bin TL indirim sunulacağını da aktaralım. Hafif ticari araçlarda ise 30 bin TL krediyi 12 ay ödeyeceklerden %0 sabit faiz oranı sunuluyor. Bu da hafif ticari araçların satışını daha kolay hale getiriyor.

Fiat Kampanyalar

Araba kampanyaları konusunda her zaman dikkat çeken firmalar arasında FİAT yer almıştır. Egea Hatchback modeli için ağustos ayında yer alan Hurda indirimi ile birlikte 8000 TL indirim fırsatı sunuluyor. Sadece bu markalar değil aynı zamanda Mercedes, BMW, Audi, Peugeot ve sayamadığımız daha birçok otomobil üreticisi müşterilerine çeşitli kampanyalar ile araçlarını satmaya çalışıyor. Yıl sonuna doğru eğer satış rakamlarına ulaşılmaması halinde indirimler daha sert olacaktır. Bu nedenle acele etmemenizi tavsiye edebiliriz.

Araba almak için en uygun zaman ile ilgili arabasenetle.net/araba-almak-icin-en-uygun-zaman makaleye göz atmanızı öneriyoruz.

Related posts
Araba

Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır

2 Mins read
Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır Sıfır araç veya ikinci el araç satın alan herkes, mal sahibi olmasının getirisinin yanı sıra gider kalemleri arasında…
Araba

Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?  

2 Mins read
Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?   İster kadın olsun, ister erkek olsun; bir otomobil yani başka bir deyişle araba…
Araba

Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2 Mins read
Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Araç temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Otomobil yıkamak ve otomobil yapmak sanıldığından çok özen gerektirir. Araç…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.