Yeni Model Arabalar

Dacia Duster Özellikleri ve Fiyatları

3 Mins read

1966 yılında Romanya’da ilk defa araç üretimini başlayan ve adını eski roman toprakları olan Daçya’dan alan otomobil firması 1999 yılında Renault tarafından satın alınarak bir nevi kabuk değiştirmiştir. Bu değişiklik markanın modellerin de ve tasarımların da kısa sürede dikkat çekmeyi başarmıştır. Son yıllarda ülkemizde önemli satış rakamlarına ulaşması başaran Dacia Duster aracının gelişimi bu döneme denk gelmiştir. 2009 yılında ilk defa duyurulan ve 2010 yılında seri olarak SUV pazarına sunulması ile piyasaya giriş yapmıştır. Kısa sürede kaliteli yapısının yanı sıra uygun fiyat aralığı sunulması kullanıcıların tercih ettiği bir araç haline gelmesine yardımcı olmuştur.
Dacia Duster Özellikleri ve Fiyatları
4*2 ve 4*4 olmak üzere farklı iki seçenek olarak sunulan araç için farklı motor seçenekleri sunuluyor. 1.6 16V 115 beygir gücünde benzinli seçeneği ile birlikte 1.5 dizel motor 90 beygir ve 110 beygir seçeneği ile birlikte sunulmaktadır. 5 ve 6 ileri düz vites seçenekleri ile ilk defa piyasaya sürülmüştür. İlk otomatik vites seçeneği 2017 yılında dizel seçenek ile birlikte sunulmaya başlanmıştır. Ülke yollarımıza çok uygun olan ve düz yollarda SUV zevki yaşamak isteyenler tercih edecekleri bir araç olarak sunulması da Dacia Duster almak isteyenlerin doğru tercih yapmasına imkan tanıyor. Montajının Romanya, Brezilya, Kolombiya, Hindistan ve Endonezya da yapılan aracın dünyanın tüm ülkelerine gönderildiğini de ekleyelim.

Yeni tasarımı ile 2018 yılında yollara çıkan araçta çok sayıda farklı özellik bulunuyor. Renault Avrupa tasarım ekibi tarafından özenle tasarlanan ve güçlü hatlara sahip olan aracın içerisinde bulunan teknoloji ve konfor dikkat çekici seviyeye çıkmış bulunuyor. Bu markanın amiral aracı olarak dikkat çeken arabanın otomatik klima, Eller serbest kart sistemi, elektrikli direksiyon, sürüş konforu sağlayan iç tasarım detayları ve araçta geniş saklama alanlarının olması sunduğu avantajlar arasından sadece birkaç tanesidir. Bu aracı almadan önce satış ofislerini ziyaret ederek daha detaylı bilgiye ulaşma şansınız var. Aracı yakından tanımanız alışı gerçekleştirmeden önce aklınıza gelebilecek soru işaretlerini gidermeniz açısından size faydalı olacaktır.

Dacia Duster farklı donanım seçenekleri ile sunuluyor. Özellikle yeni modelde neredeyse tüm özellikler bulunuyor. Fiyat aralığı göz önüne alındığında alınabilecek en kaliteli araç olarak karşımıza çıktığını söylememiz doğru olacaktır. Bu özellikler arasında dikkat çekici olan 360 derece kamera özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Sürücü oturduğu yerden kamera sistemi sayesinde aracın etrafını daha rahat izleme fırsatına sahip oluyor. 21 cm yerden yüksek olan araç düz yollardan bir anda off-road yollara geçiş yapabilme fırsatını sürücüsüne sağlıyor. Dik yokuşlarda kullanılabilecek yokuş kalkış desteği ve yokuşlardan inişte sağlanan destekle birleştiğinde kalite seviyesi bir anda yükseliyor.

Tüm detayların düşünüldüğü 4*4 bilgilendirme ekranı ile aracın tüm açılarını bulunduğunuz durumu daha iyi anlamanız açısından size off-road yaparken büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede yağmur ve çamur dinlemeden her türlü şartta araçtan en yüksek verimi almanıza yardımcı olacak önemli bir özelliktir. Bu yeni eklenen özellikle amaçlanan sürüşün kolay bir seviyeye getirilecek kullanıcıların Dacia Duster’dan en yüksek seviyede verim almasına yardımcı olunması amaçlanıyor. Yeni eklenen media özelliği de geniş 7 inç ekran ile sunuluyor. Telefonun bağlanabileceği bluetooth özelliği sürüş esnasında görülmeyen noktaların farkına varmanıza yardımcı olan kör nokta uyarı sistemi ve hızını sabitlemeye, sınırlamaya sağlayan özellikler de dikkat çeken özellikleri arasındadır.

Dacia Duster almadan önce yetkili servise ulaşarak sürüş deneyimi yaşama fırsatına sahipsiniz. Bu sayede gerekli bilgileri daha yakından alabilecek ve aracı deneme şansına sahip olacaksınız. 2018 yılında bu aracı almak isteyenler donanım ve motor seçeneklerine göre 91 bin TL ile 125 bin TL ödeme yaparak araca sahip olma fırsatına sahip olduklarını da ekleyelim. Tabi bu yapılan indirimler sonucunda oluşan fiyat listesidir. Yeni araç almak istiyorsanız yeni zamlar eklenmeden elinizi çabuk tutmanızda fayda olduğunu söylememiz gerekiyor. Uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz bir araç arıyorsanız bu aracı mutlaka listenize dahil etmelisiniz.

Related posts
Yeni Model Arabalar

Yeni Nissan Juke

1 Mins read
Nissan, ikinci nesil Juke küçük SUV’sinin fiyatını ve teknik özelliklerini Haziran ayında yerel bir showroom lansmanı öncesinde onayladı. Yeni Nissan Juke, önceki…
Yeni Model Arabalar

Yeni Peugeot 208 Fiyatı Açıklandı

1 Mins read
Yeni Peugeot 208 Türkiye otomotiv pazarına girdi. Araba, tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı vaat ediyor. İşte bu yüzden yeni Peugeot 208 sizler için…
Yeni Model Arabalar

Yeni Hyundai i20 Özellikleri

1 Mins read
Hyundai son zamanlarda bir üretici konumunda ve tüm serisini revize etmenin yanı sıra yeni nesil modelleri yayınlama sürecinde ve bunların hepsi tek…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.