Araba

Egzoz Bakımı Nasıl Yapılır?

2 Mins read

Motor performansını ve verimliliğini düşündüğünüzde, egzoz sistemi muhtemelen listenizde kontrol edilecek son sistemdir. Ancak, aracınızın egzoz sisteminin ihtiyaçlarına dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Aracınızın egzoz sistemi, korozyonu veya güneye giden sensörlerden herhangi birini içerebilecek herhangi bir nedenle arızalı veya arızalı olabilir. Sorun ne olursa olsun, arabanızın egzoz sistemine dikkat ederek ve zaman zaman kontrol ederek tüm bunlardan kaçınabilir ve olası bir felaketi önleyebilirsiniz. Arabanızın egzoz sisteminin, tüm zararlı gazları dışarıya taşıması ve motordaki birikimi azaltması gerekiyor. Otomobilin egzoz sistemine özen göstermek, yalnızca arabanızın yakıt verimliliğini artırmakla kalmaz, aynı zamanda ailenizin ve çevrenin kendisinin güvenliğini sağlamaya da yardımcı olur. Bu nedenle, herhangi bir sorun veya ödün vermeden uzun bir çalışma sağlamak için aracınızın egzoz sistemine dikkat etmeniz için bazı zor ve hızlı ipuçları burada verilmiştir.

egzoz bakımı

Her Şey Sırayla

Arabanızın kontrol motoru ışığı, çeşitli nedenlerden dolayı bir sorun olduğunu gösterebilir. Işık yanıyorsa, motor ve egzoz sistemi bileşenlerinin her türlü arızası veya bozulması durumunda sizi uyarabilecek OBD veya yerleşik teşhis sistemini almanız ve getirmeniz gerekir. İster gevşek bir gaz kapağı, arızalı O2 sensörleri, motor teklemesi veya kötü katalitik konvertörler olsun. Sorunu tespit etmeniz ve daha fazla hasarı önlemek için en kısa zamanda onarmanız gerekir.

Sızıntıların Giderilmesi

Sızıntıların her zaman sistemlere nasıl girdiğini ve her şeyi nasıl yok ettiğini duymuş olabilirsiniz – aynısı arabanız için de geçerlidir. Çoğu zaman, başarısız olan ve sızdırmaya başlayan contadır. Bununla birlikte, motor egzoz manifestosu bile, sızıntının hızla başlayıp yerleşebileceği ortak bir yerdir.

Arabanızın egzoz sistemi, yalnızca sistemi ve boruları zayıflatmakla kalmayıp sızıntılara karşı savunmasız hale getiren çok sayıda titreşimin yanı sıra basınç ve yoğun ısıya maruz kalır. Bu nedenle, sızıntıya neden olan ısı, kusur veya korozyon olsun, tüm sızıntılarınızın en kısa sürede giderildiğinden emin olun. Sızıntılar tehlikeli olabilir, sizi ve arabanızı tam anlamıyla çukura sokabilirler. Sadece güvende olmak için, aracı tüm dahili veya harici sızıntılara karşı düzenli olarak kontrol ettirin.

Related posts
Araba

Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır

2 Mins read
Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır Sıfır araç veya ikinci el araç satın alan herkes, mal sahibi olmasının getirisinin yanı sıra gider kalemleri arasında…
Araba

Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?  

2 Mins read
Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?   İster kadın olsun, ister erkek olsun; bir otomobil yani başka bir deyişle araba…
Araba

Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2 Mins read
Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Araç temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Otomobil yıkamak ve otomobil yapmak sanıldığından çok özen gerektirir. Araç…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.