Araba

Egzoz Bakımı Nasıl Yapılır?

2 Mins read

Motor performansını ve verimliliğini düşündüğünüzde, egzoz sistemi muhtemelen listenizde kontrol edilecek son sistemdir. Ancak, aracınızın egzoz sisteminin ihtiyaçlarına dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Aracınızın egzoz sistemi, korozyonu veya güneye giden sensörlerden herhangi birini içerebilecek herhangi bir nedenle arızalı veya arızalı olabilir. Sorun ne olursa olsun, arabanızın egzoz sistemine dikkat ederek ve zaman zaman kontrol ederek tüm bunlardan kaçınabilir ve olası bir felaketi önleyebilirsiniz. Arabanızın egzoz sisteminin, tüm zararlı gazları dışarıya taşıması ve motordaki birikimi azaltması gerekiyor. Otomobilin egzoz sistemine özen göstermek, yalnızca arabanızın yakıt verimliliğini artırmakla kalmaz, aynı zamanda ailenizin ve çevrenin kendisinin güvenliğini sağlamaya da yardımcı olur. Bu nedenle, herhangi bir sorun veya ödün vermeden uzun bir çalışma sağlamak için aracınızın egzoz sistemine dikkat etmeniz için bazı zor ve hızlı ipuçları burada verilmiştir.

egzoz bakımı

Her Şey Sırayla

Arabanızın kontrol motoru ışığı, çeşitli nedenlerden dolayı bir sorun olduğunu gösterebilir. Işık yanıyorsa, motor ve egzoz sistemi bileşenlerinin her türlü arızası veya bozulması durumunda sizi uyarabilecek OBD veya yerleşik teşhis sistemini almanız ve getirmeniz gerekir. İster gevşek bir gaz kapağı, arızalı O2 sensörleri, motor teklemesi veya kötü katalitik konvertörler olsun. Sorunu tespit etmeniz ve daha fazla hasarı önlemek için en kısa zamanda onarmanız gerekir.

Sızıntıların Giderilmesi

Sızıntıların her zaman sistemlere nasıl girdiğini ve her şeyi nasıl yok ettiğini duymuş olabilirsiniz – aynısı arabanız için de geçerlidir. Çoğu zaman, başarısız olan ve sızdırmaya başlayan contadır. Bununla birlikte, motor egzoz manifestosu bile, sızıntının hızla başlayıp yerleşebileceği ortak bir yerdir.

Arabanızın egzoz sistemi, yalnızca sistemi ve boruları zayıflatmakla kalmayıp sızıntılara karşı savunmasız hale getiren çok sayıda titreşimin yanı sıra basınç ve yoğun ısıya maruz kalır. Bu nedenle, sızıntıya neden olan ısı, kusur veya korozyon olsun, tüm sızıntılarınızın en kısa sürede giderildiğinden emin olun. Sızıntılar tehlikeli olabilir, sizi ve arabanızı tam anlamıyla çukura sokabilirler. Sadece güvende olmak için, aracı tüm dahili veya harici sızıntılara karşı düzenli olarak kontrol ettirin.

Related posts
Araba

Temel Araç Bakım İpuçları

2 Mins read
Bir araba önemli bir kişisel yatırımdır, ancak ister yeni bir araba ister kullanılmış bir araba olsun, bir araba sahibi olmak çok fazla…
Araba

Arabanın Lastik Basıncı Ne Kadar Olmalı?

2 Mins read
Lastik bakımı, güvenlik ve maliyet açısından aracınız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Lastiklerinize bakım yapmanın en kolay yolu hem hızlı hem…
Araba

Araç Nasıl Daha Az Yakar? Yakıt Tüketimi Nasıl Azaltılır?

1 Mins read
Aracınızın yakıt tüketimini azaltmak mümkün müdür? Birçok araç sahibi, araçlarının daha az yakması için çare ararlar. Aracınızın daha az yakması ve yakıt…
CORONAVIRUS NEWSLETTER
[mc4wp_form id="17"]

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.