Araba

En Ucuz İkinci El Arabalar

3 Mins read

Otomobil piyasası her gün biraz daha üzerine koyuyor. Bunun yaşanmasının farklı nedenleri olduğu söylemeliyiz. En temel neden olarak sıfır araçlarda yaşanan sürekli zamları gösterebiliriz. Geçmiş yıllarda sıfır araç alındıktan kısa bir süre büyük bir düşüş yaşanıyordu. Değerinde yaşanan bu düşüşte ikinci el piyasasının belirli bir seviyenin üzerine çıkmasını engelliyordu. Ancak son dönemde döviz kurunda yaşanan sürekli artış bu piyasayı da yakından etkiledi. En ucuz ikinci el arabalar arasında doğru tercih yapmak ve kendinize uygun bir araç satın almak isteyen kişilerde farklı arayışlara girmek zorunda kalıyor. Burada devreye geniş bir alana ulaşmanıza yardımcı olan internet giriyor.
En Ucuz İkinci El Arabalar
En ucuz ikinci el arabalar almak için çok fazla arayış yapmadan tek bir siteye giriş yaparak araştırmanızı tamamlamayı başarabiliyorsun. Ülkemizin her noktasında farklı modelde araçlar uygun fiyatlar ile sıralanıyor. Tabi bu fiyatların uygun olduğunu söylememiz pek de doğru olmayacaktır. Çünkü ikinci el araç satıcıları fiyat aralığını öğrenmek için kısa bir araştırma yaparak kendi araçlarının marka ve modelinde olanlarına bakıyor. Bilindiği gibi internet ilanları bu konuda diğerlerine nazaran biraz fazla yüksektir. Bu da ikinci el otomobil piyasasının yükselmesine neden olan farklı bir etkidir. Tabi yüksek fiyat yazmak o aracın o değerde satılmasına neden olmuyor. O nedenle çok da gerçekçi olduğunu söylemek pek de doğru olmuyor.

Ancak bu tür platformların oluşmasının da önemli avantajları var. Bir aracın ortalama fiyat aralığı 40 ile 42 bin TL arasında değişiyor ve bir ilanda en ufak hatası olmayan bir araç 38 bin TL fiyat bedeli ile satışa çıkıyorsa talep bir anda çok yüksek oluyor. Sadece ikinci el araç alıp binecekler değil bu şekilde gelir elde eden galericilerde arabaya yoğun bir ilgi gösteriyor. Bunun oluşmasının en önemli nedeni tabi ki fiyatının uygun olmasıdır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta piyasa da çok sayıda dolandırıcı olduğudur. O nedenle bu türden değerinin altında bedel yazılan araçlara yaklaşırken dikkatli olmakta fayda görüyoruz.

En ucuz ikinci el arabalar arasında bu türden araçların sayısı gün geçtikçe artıyor. Büyük bir kaza geçirmesine rağmen gerekli tamiratı gören araçlar işten anlamayan araç alıcılarını kandırmak için kullanılıyor. İkinci el piyasasından araç alacaksanız dikkat etmeniz gereken nokta yanınızda mutlaka bu işten anlayan birisini götürmek olacaktır. Ya da güvendiğiniz bir galericiye giderek araç satın almak olacaktır. Dikkatli hareket etmezseniz o an için ucuza aldığınızı düşündüğünüz arabadan önemli bir zarar edebilirsiniz. Karşınızda muhatap olacak birisini de bulamamanız sorunun size büyük zarar ile döneceği anlamına geliyor. Piyasa da bu türden insan sayısının fazla olduğunu hiçbir zaman unutmayın.

İkinci el araba piyasasının bu kadar yüksek olmasının da etkisiyle bu türden satıcıların oranı gün geçtikçe artıyor. Daha ucuz fiyata araç almak istiyorsanız arayışlarınızı hızlı ve doğru şekilde yapmalısınız. İnternetten ilan veren kişiler ile bire bir muhatap olmakla birlikte araç ile ilgili tüm bilgilere ulaşmayı deneyin. Eğer gerekli bilgileri size vermekten kaçak davranıyorsa o ilan sahibin fazla güvenmemeniz gerekiyor. Ucuz ikinci el araç için internet yine de en doğru adrestir. Bu tipten insanlara rağmen kendi arabasını satmak isteyen satıcıların sayısı da çok fazladır. Sadece dikkatli olmak ve biraz pazarlık kabiliyetine sahip olmanız gerekiyor. Bu sayede piyasanın biraz altında araba sahibi olabilirsiniz.

En ucuz ikinci el arabalar ararken bakmanız gereken çok büyük araç alım satım siteleri olduğunu biliyorsunuz. Burada arayış içerisinde olduğunuzda detaylar arasından sahibinden üzerinden satışa çıkan araçları tercih etmelisiniz. Çünkü galericiler genelde piyasaya yakın fiyatlar isteyecektir. Onlarda sizin gibi ucuz arabaları sürekli olarak takip etmektedir. Sizden önce davranarak aracı satın alıp internette fiyatı yükselterek hemen satışa çıkarmaktadır. Piyasa bu şekilde devam ederse araç fiyatlarının aynı oranda yükseleceğini de ekleyelim. O nedenle ikinci el araç almak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Şuan pahalı gelen araçlar yakın zamanda ucuz olacaktır.

Related posts
Araba

Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır

2 Mins read
Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır Sıfır araç veya ikinci el araç satın alan herkes, mal sahibi olmasının getirisinin yanı sıra gider kalemleri arasında…
Araba

Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?  

2 Mins read
Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?   İster kadın olsun, ister erkek olsun; bir otomobil yani başka bir deyişle araba…
Araba

Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2 Mins read
Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Araç temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Otomobil yıkamak ve otomobil yapmak sanıldığından çok özen gerektirir. Araç…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.