Araba

Enka Pert – Hasarlı Araçlar

2 Mins read

ENKA Motorlu Araçlar

Sektörün en eski kuruluşlarından birisidir. 1992 yılında kurulan şirketin amacı sigorta şirketlerine kurumsal çözümler sunarak %40’in üzerinde hasar çıkan araçların bedeline uygun olarak satılmasına yardımcı etmektedir. Tabi bu işlemi sadece sektörde yer alan ve anlaşması olan sigorta şirketleri için yapmaktadır. Aldıkları tüm araçları geliştirmiş oldukları farklı projeler ile üyelerine açık ve kapalı teklif üzerinden satışını gerçekleştirmektedir. Bu konuda hızlı, sağlam ve esnek çözümler sunarak üyelerinin ve anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerin hasar boyutu yüksek olan araçlara hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyan önemli bir firmadır. Maslak, Ankara ve Sancaktepe’de garajları bulunmakta ve araçlarının tamamını buralarda bekletmektedir.

Enka Pert

ENKA Pert

Pert tabiri geçirdiği kaza sonucu artık kullanımı mümkün olmayan ve tamiri için büyük araçlar için kullanılmaktadır. Sigorta şirketleri bu araçları sahiplerinden almakta ve onlara bedelini ödemektedir. Bu işlemin devamında tamamen çöpe atmak yerine ya parçalarından faydalanmak ya da tekrar tamir ederek piyasaya sunmak isteyen şirketlere ulaştırmayı amaçlamaktadır. Bu noktada devreye ENKA girmektedir. Şirket bu işlemi başarılı bir şekilde yapabilmek için ENKA pert adında farklı iki sistem geliştirmiştir. PertNet ve PertPlus adı verdikleri iki sistem ile hem sigorta şirketlerine hem de alıcılara yardımcı olacak platformlar sunmaktadır.

Pertnet sisteminin en önemli özelliği sisteme dahil olan sigorta şirketleri için hızlı bir şekilde satış işlemini yapmalarını sağlamaktır. Aynı durum alıcılar içinde geçerlidir. Onlar içinde istedikleri özelliklerde ve belirli bir bedel üzerinde hasarlı araç almak isteyenlere ulaştırılmasını sağlamaktadır. Bu sistemde işlemler sigorta şirketi ve alıcı tarafından yapılmaktadır. PertPlus sisteminde ise hem alıcı hem de sigorta şirketi için tüm işlemler firma tarafından yapılmaktadır. Aracın hazırlanması, transfer edilmesi ve diğer tüm işlemlerinin yapılması firma tarafından belirlenen görevliler tarafından yapılarak işlem sonlandırılmaktadır. Bu iki işlem içinde firmaya belirli bir ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak sisteme bir kez dahil olduktan sonra istediğiniz kazalı aracı bulma ve uygun fiyata satma, alma işlemini güvenli bir çatı altında gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız demektir.

Hasarlı Araçlar Hakkında Bilgi

Satılan perte çıkan araçın tüm detayları hakkında bilgisayar üzerinden bilgi alma şansını üyelerine sunuyor. Araç nerede olursa olsun, nasıl bir hasarı olduğu, neden perte ayrıldığı ve aracın modeli hakkında bilgileri sistem üzerinden rahatlıkla üye olduktan sonra öğrenebilirsiniz. Tabi bunun içinde üyelik sürecini belirli bir şekilde geçmeniz gerekiyor. Sisteme üye olmak herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Öncelikle nüfus cüzdanı fotokopisi ile normal üyelik için başvurmalısınız. Kurumsal üyelik içinse imza sirküleri, vergi levhası ve şirkette ki yetkili kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi istenecektir.

Bunları hazırlayıp başvurunuzu yaptıktan sonra sizden evrakların noter tasdiki istenecektir. Tasdik edilmesi istenenler vekaletname örneği, üyelik taahhütnamesidir. Bunları da hazırladıktan sonra yıllık üyelik için KDV dahil olarak 3.000 TL ödeme yapmalısınız. Bu ödemeyi şirketin belirlemiş olduğu hesaba açıklama ile birlikte yapmanız gerekiyor. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra evrakları teslim etmelisiniz. Gerekli inceleme yapıldıktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz SMS yöntemi ile tarafınıza gönderilecektir. Sizde artık pert araba dünyasına güvenli bir noktadan giriş yapmış olacaksınız.

Related posts
Araba

Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır

2 Mins read
Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır Sıfır araç veya ikinci el araç satın alan herkes, mal sahibi olmasının getirisinin yanı sıra gider kalemleri arasında…
Araba

Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?  

2 Mins read
Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?   İster kadın olsun, ister erkek olsun; bir otomobil yani başka bir deyişle araba…
Araba

Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2 Mins read
Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Araç temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Otomobil yıkamak ve otomobil yapmak sanıldığından çok özen gerektirir. Araç…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.