Senetle Araba

Faizsiz Araba Almak İstiyorum

2 Mins read

Araba almak; günümüz şartları içerisinde bir ihtiyaçtan ziyade zorunluluk haline gelmiştir. Her ailenin bir araca sahip olduğu dikkatlerden kaçmamaktadır. Bunun yanı sıra, bazı ailelerde ikinci veya üçüncü araca dahi rastlanmaktadır. Sonuç olarak, her yaştan insanın aklında araba sahibi olma fikri yatmaktadır. Bu noktada, faizsiz araba almak istiyorum diye düşünenlerin sayısı hiç de az değil!

Araba almak için elinizde yeterli miktarda nakit yoksa finansal arayışlar içerisine girersiniz. Bankalardan taşıt kredisi almak zannedildiği kadar kolay değildir. Çünkü, bankalar, kredi notu yüksek olan ve kara listede olmayan tüketicilere kredi verirler. Bunun yanı sıra, bankalar taşıt kredisini belirli bir faiz oranıyla sunmaktadır. Bu yüzden, birçok kişi, aldığı kredinin neredeyse iki katını geri ödemek zorunda kalmaktadır. İşte bu sebeplerden dolayı, faizsiz araba almak önem kazanmaktadır.

Faizsiz Araba Alma Yöntemleri

Her şeyden önce, araba firmaları tarafından düzenlenen sıfır faizle araç sahibi olma imkanı sunan kampanyaları araştırmalısınız. Yılın belirli dönemlerinde araç firmaları tarafından bu tarz kampanyalar düzenlenmektedir. Bu kampanyaların hem sıfır hem de ikinci el araç alımlarında geçerli olduğu bilinmektedir. Peugeot, Fiat gibi araba firmalarının hem 2019 hem de 2020 yılı içerisinde sıfır faizle araç sahibi olma fırsatı sunan kampanyalara sahip olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra, kredi borçlarını ödeyemediklerinden dolayı bankalar tarafından araçlarına el konulan tüketiciler bulunmaktadır. Bu tür kişilerin araçlarını bizzat bankalar aracılığıyla çok uygun ekonomik şartlara satın alabilirsiniz.

Faizsiz araba alma yöntemleri arasında bu işi kurumsal olarak yapan firmalara değinmek şarttır. Birevim, Katılımevim, Finansevim ve daha birçok organizasyonun insanları faizsiz ev sahibi yapabilmek adına faaliyet gösterdiği bilinmektedir. Bu firmaların aynı zamanda faizsiz araba sahibi olma imkanı sunduğu aşikardır. Türkiye’nin neredeyse her şehrinde şubeleri bulunan bu firmalara giderek daha ayrıntılı bilgi alma şansına sahip olabilirsiniz.

Faizsiz araba alma yöntemleri sayesinde isterseniz sıfır, isterseniz de ikinci el araçları satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Türkiye’nin her yerinden araç satın alma şansınız bulunmaktadır. Bu organizasyonlara katılırken her şeyden önce satın almak istediğiniz aracı belirlemelisiniz. Ardından, bütçenize uygun gruplara katılabilirsiniz. Sıra tespitli ve serbest tasarruf yöntemi olmak üzere iki farklı ekonomik plan seçeneği bulunmaktadır. Sıra tespitli tasarruf yönteminde 66 ay veya daha kısa sürede aracınıza sahip olabilirsiniz. Noter huzurunda yapılan çekilişlerle aracınıza sahip olacağınız tarih belli olmaktadır. Serbest planlı tasarruf yönteminde ise teslim tarihini tamamen siz belirlersiniz.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.