Haber

Faizsiz Ev Araba Kampanyası

2 Mins read

Ev ve araba; insanların en önemli ihtiyaçları arasında bulunmaktadır. Ev veya araba almanın artık bir ihtiyaçtan ziyade zorunluluk haline geldiğini söyleyebiliriz. Çünkü, kirada oturmak veya her yere toplu taşımayla gitmek; pek mantıklı çözümler değildir. Bu noktada, ev ve araba almak için uzun süredir birikim yapan birçok insan bulunmaktadır.

Ev ve araba almak isteyenlerin ellerinde belirli bir nakit tutarının olması gerekir. Çünkü, taksitle alınsa dahi tüketicilerin peşinat ödemesi şarttır. Bu noktada, finansal açından yeterince güçlü olmayan tüketicilerin aklında kredi alma fikri bulunmaktadır. Ancak, kredi almanın birtakım riskleri bulunmaktadır. Her şeyden önce, satın alınması planlanan evin veya arabanın değerinin tamamı için kredi verilmesi mümkün değildir. Bunun yanı sıra, bankaların faiz oranıyla beraber kredi sunmasından dolayı tüketicilerin çok ciddi rakamları geri ödemesi söz konusu olmaktadır. Bu noktada, birçok kişinin aklında faizsiz ev araba kampanyası var mı sorusu bulunmaktadır.

Faizsiz Ev ve Araba Almak Mümkün Mü?

Faizsiz ev ve araba almak mümkün mü sorusuna kesinlikle evet cevabını verebiliriz. Bu noktada, Birevim, Katılımevim, Finansevim gibi kar amacı taşımayan organizasyonlardan bahsetmek gerekir. Bu organizasyonlar sayesinde faizsiz ev veya araba almak mümkün olmaktadır. Bu tür firmaların kendilerine özgü tasarruf yöntemleri bulunmaktadır. Tüketiciler; bu organizasyonlara başvurdukları takdirde faiz, vade farkı, kira ödemesi gibi ek maliyetleri ödemeden rahat bir şekilde ev sahibi olma şansına erişirler. Aynı şartlar araba alım işlemleri için de geçerlidir.

Faizsiz ev ve araba alma imkanı sunan bu firmalar sayesinde Türkiye’nin her yerinden ev ve araba almak mümkün olmaktadır. Araba almak isteyenler ister sıfır isterlerse de ikinci el araba alabilirler. Birevim başta olmak üzere birçok firmanın bu amaç doğrultusunda Türkiye’nin birçok yerinde şubesi bulunmaktadır. Bu şubelere giderek organizasyonlar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Faizsiz ev ve araba alma fırsatı sunan bu organizasyonlar; sıra tespitli ve serbest tasarruf olmak üzere iki farklı finansal seçeneğe sahiptir. Sıra tespitli tasarruf yönteminde tüketicinin bütçesine uygun bir gruba katılması mümkündür. Ev alımlarında 240 kişiliğe kadar uzanan gruplar bulunmaktadır. Araba alımlarında ise gruptaki kişi sayısı biraz daha düşüktür. Ancak, her şartta, tüketicinin ödemelerini zorlanmadan yapmasına imkan tanınmaktadır. Serbest tasarruf yönteminde tüketici; ödeyeceği miktarı ve evine ya da arabasına ne zaman sahip olacağını kendisi belirlemektedir. Sıra tespitli tasarruf yönteminde ise noter huzurunda yapılan çekilişlerle her ay bir kişiye ev, araba satın alınmaktadır.

Related posts
Haber

Otomotivde Üretim Yüzde 11 Azaldı

1 Mins read
Otomotiv Sanayii Derneği’nin verilerine göre 2020 yılında toplam araç üretimi 2019 yılına göre yüzde 11 azaldı ve 1.29 milyona düştü. 2021 yılının…
Haber

Samsung Galaxy S21 Serisi Araba Anahtarı Olarak Kullanılabilecek

1 Mins read
Samsung Unpacked etkinliği, çok yakında bize gelen bir dizi parlak yeni teknolojiyi içeriyordu ve Koreli şirket sürücüler için mütevazı araba anahtarını kullanmayı…
Haber

Kış Aylarında Radyatörlere Dikkat Edin

1 Mins read
Kış aylarında motor soğutma sistemlerine ve sıvısına daha dikkat etmeniz gerekir. Araçlara güç veren içten yanmalı motorların soğutma sistemlerinde olan sorunlar, ihmaller…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.