Faizsiz ArabaPeşinatsız ArabaTaksitle Araba

Faizsiz, Kredisiz Senetle Araba Alma Yöntemleri Rehberi

3 Mins read

Her hangi bir kredi çekmek veya faiz ödemesi yapmadan araba almak isteyenlerin tercih edebilecekleri bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında katılım firmalarına başvuru yapmak, ikinci el araç satan galerileri ziyaret etmek bulunuyor. Ayrıca global olarak satış yapan firmaların kampanyalarını yakından takip etmek, kendi başınıza birikim yapmak ve yakınlarınızdan borç almak gibi seçenekler bulunuyor.

Tabi bunlar arasında size uygun olanı tercih etmeden önce her biri hakkında detaylı bilgiye sahip olmanızda fayda var. Bu sayede size uygun olan modeli tercih ederek uygun ödeme seçeneği ile istediğiniz modelde ki ikinci el veya sıfır arabayı rahatça almanız mümkün olacaktır.

Katılım Firmalarından Araba Almak

Ülkemizde insanlara ev veya araba almak için birlikte olma şansı sunan bir çok firma vardır. Bu firmalar arasında Katılımevim, Destekevim, Fuzulev, Hedefevim, Birevim ve Eminevim gibi farklı hizmetler sunan firmalar vardır. Bu firmalar farklı modeller kullanarak müşterilerin istedikleri arabayı çekilişle almalarına yardımcı oluyor. Bankalardan farklı olarak faiz ücreti almayan sistemler ekstra olarak katılım ücreti talep etmektedir. Bu dahi uygun ödeme koşullarının sunulmasını sağlamalarına engel olmuyor.

Senet ile Araba

Taksitle Galeriden İkinci El Araba Almak

İkinci el araba satan galeriler müşterilerine senetle araba alma imkanı sunuyor. Belirli bir peşinat ödendikten sonra ya da hiç peşinat ödemeden bu sistemi tercih etmek mümkündür. Tabi bu sistemde adına faiz denilmese de vade farkı ile sizden araç bedelinin üzerin ek bir bedel tahsil edilmektedir. Ancak tanıdık bir galerici tercih edilirse krediye başvurmanıza gerek kalmadan belirli bir fark ödeyerek araç alma imkanınız sunulacaktır.

Senetle Araba Satan Firmalardan Araba Almak

Sahibinden Araba

Ülkemizde sıfır araç satan çok sayıda firma bulunmaktadır. Renault, Volkswagen, Toyota, Fiat gibi daha sayabileceğimiz onlarca firma müşterilerine yılın belirli dönemlerinde araba kampanyaları sunmaktadır. Kampanyalarda 12,24 ve 36 ay vade seçeneklerini %0 faiz ile ödeme imkanı sunuyor. Kampanyaya göre ödenecek miktar 30 bin TL ile 60 bin TL arasında değişiyor. Bu kampanyalar için sizden belirli bir oranını peşin ödeme yapmanız isteniyor. Eğer böyle bir imkanınız varsa 0 faizle araba alma imkanı sunulmuş oluyor.

Birikim Yaparak Araba Almak

Emin Otomotiv ile Faizsiz, Peşinatsız ve Taksitle Araba Sahibi Olun

Tüm bunlarla uğraşmamak için tercih etmeniz gereken seçeneklerden birisi de birikim yapmak olacaktır. Ailenizin aylık gelirinden belirli bir kısmı her ay aynı oranda biriktirerek günün geldiğinde istediğiniz arabayı alabilirsiniz. Aylık 1.500 TL birikim yaparak 20 ay sonra 30 bin TL değerinde ki bir ikinci el arabayı alabilmeniz mümkün olacaktır. Faiz ödemek istemiyor, vadelerle boğuşmak istemiyorsanız bu yöntemi rahatça tercih edebilirsiniz. Tabi bu süreçte arabasız kalmayı göze almanız gerekiyor.

Borç Para Alarak Araba Almak

Faiz ödemek istemiyor, senetle uğraşmak istemiyorsanız ve kredi işlemleri ile boğuşmak sizi yoracağınızı düşünüyorsanız yapabileceğiniz seçimlerden birisi de yakın çevrenizden borç para almak olacaktır. Bu arkadaşınız veya ailenizden birisi olabilir.

Araç Kredisi Nedir? En Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Çekilir?

Tabi bu da sonuç olarak bir işlemdir. O nedenle tercihinizi yapsanız dahi doğru şekilde ödeme planınızı yapmanız gerekiyor. Sonuçta aldığınız ödünç bir borç ve mutlaka geri ödemesi yapılacaktır. Günü geldiğinde bu ödemeyi yapacak planı yapmadan karşı taraftan borç para almamanız ıtavsiye ederiz.

Katılım Bankalarından Kredi Çekerek Araba Almak

Katılım bankaları müşterilerine kredi sunuyor ancak diğer bankalardan farklı olarak bunu arabanın değerine göre sunuyor. Ortada bir mal olmadığı sürece insanlara kredi sunmuyor. Ancak sistemleri gereği bunu faiz olarak göstermiyorlar kar payı adı altında yapıyorlar. Eğer bu sistem sizin ödemelerinize uygunsa bunu da tercih ederek istediğiniz arabayı alabilirsiniz.

Related posts
Taksitle Araba

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

1 Mins read
Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda…
Faizsiz Araba

Faizsiz Araba Nasıl Alınır En Kolay Yöntemler

1 Mins read
Faizsiz kredi ile araba almak için dönemsel olarak firmaları ziyaret etmeniz veya internet sitelerindeki duyuruları takip etmeniz gerekir. Özellikle bankalar bilgilendirme ve…
Faizsiz Araba

Faizsiz Araba Nasıl Satın Alınır?

1 Mins read
Her alışverişte olduğu gibi araçları en ucuza almak isteyen kişiler faizsiz veya düşük faizli araba kredisi seçenekleri ile araç satın alabiliyor. Bu…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.