Yeni Model Arabalar

Fiat Doblo Özellikleri ve Fiyatları

3 Mins read

Fiat grubu ilk olarak 1899 yılında İtalya’nın Torino şehrinde kurulmuş yüzyılın üzerinde mazisi bulunan bir otomobil devidir. Sadece binek otomobiller değil aynı zamanda ticari araçlarda üreten şirketin dünyanın farklı yerlerinde fabrikaları bulunuyor. Endüstriyel açıdan çok geniş bir alanda hizmet veren şirketin ülkemizde çok sayıda modeli bulunuyor. Bu modeller arasında hem ticari işler hem de aileler için üretilmiş olan Fiat Doblo aracı bulunuyor. Kamyonet sınıfında bulunan bu araç ilk olarak 25 Temmuz 2000 tarihinde duyurusu yapılmıştır. Duyurudan bir ay sonrada ilk defa satışa sunulmuştur. Günümüzde hala üretimi ve satışı devam etmektedir. Ülkemizde en çok satılan araçlar arasında yer almaktadır.
Fiat Doblo Özellikleri ve Fiyatları
2000 ile 2009 yılları arasında birinci nesil adı verilen Fiat Doblo üretilmiş ve satılmıştır. 2009 ile 2015 yılları arasında ikinci nesil araçların üretimi yapılmıştır. 2015 yılından hala devam etmekte olan üçüncü nesil üretim yapılmakta satışa sunulmaktadır. İç dizaynı, kullanım alanının genişliği bakıldığında belirli bir kesime hitap etmektedir. Genelde bu tür bir aracın satışı ihtiyaç sahiplerine yapılmaktadır. Yani satışları spesifik olarak belirli bir kesimin ihtiyacına göre sunulmaktadır. Aracın birinci ve ikinci nesil montajları şirketin Bursa’da bulunan TOFAŞ fabrikasında yapılıp dünya pazarsına sunulmaktadır. Gelişimi sürekli olarak devam eden aracın son nesilinin farklı tasarımı ve kullanışlı yapısı ile sektörde yer aldığını görebilmekteyiz.

Fiat Doblo 5 kapı seçeneği ile sunulmaktadır. Arka bagaj kapısı ilk nesilde sağa ve sola açılacak şekilde sunulmuşken üçüncü nesil ve ikinci nesil üretimlerde bagaj kapağı yukarı doğru açılmakta ve daha geniş bir kullanım fırsatı sunmaktadır. Motor konusunda farklı seçenekler sunulmaktadır. Dizel olarak üretilen 1.3, 1.6 ve 1.9 motor kapasiteleri ile sunulmaktadır. İlk nesil üretiminde benzinli seçenekleri bulunmaktadır. İkinci nesil üretiminde en güçlü motor seçeneği 135 beygir kapasitesine sahip olan 2.0 Multijet seçeneği bulunmaktadır. 320 tork güç üreten bu araç o nesilin en güçlü aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi araç günümüzde güzel tasarımı ile sınıfının en ideal tercihleri arasında yer almaktadır.

Üçüncü nesil olarak bilinen yeni doblo hem ticari hem de yolcu taşımacılığında çok önemli tasarım görselleri ile dikkat çekiyor. Yeni nesil araçta 7 koltuk seçeneği sunuluyor. Bagaj hacmi isteğe göre 790 litreden 4 bin litreye kadar değişiyor. Kapasite ne kadar artarsa koltuk sayısı o kadar aşağı düşüyor. Ön konsolun da yenilenmesi ve daha rahat bir sürüş için ince detayların eklenmesi keyifli bir seyahati araç sahiplerine sunuyor. Deri direksiyonun yanında ön panelin ergonomik açıdan detaylı düzenlenmesi en önemli avantajlar arasında yer alıyor. Multimedya ekranı kullanışlı yapısı ile dikkat çekerken yeni nesillerde çocuk aynası seçeneği de sunuluyor.

Özellikle dokunmatik ekranın olmasının yanı sıra akıllı telefonun Uconnect adı verilen sistem ile araca bağlanması önemli avantajlardan birisidir. Bu sayede ses komutları ile tüm yönlendirmeler yapılıyor, SMS okunabiliyor ve direksiyonda bulunan kumanda seçenekleri ile birlikte tam kontrol sağlanabiliyor. Ekran 5 İnç boyutuyla sunuluyor. USB girişi sayesinde müzik keyfini sonuna kadar sağlamanız sağlanıyor. Yeni nesil modelle güvenlik daha ön planda tutuluyor. Sınıfında tek olarak lanse edilen Bi-Link süspansiyon seçeneği dikkat çekici bir özelliktir. Bu seçenek ile arka süspansiyonlarda tam bağımsızlık sunuyor. Fren sisteminde ABS’nin yokuşlarda kaymayı engelleyen ESC ile desteklenmesi de dikkat çekiyor. Donanım seçenekleri arasında en üst seviyede olanlarda hava yastığı seçenekleri önemlidir.

2018 yılında yollara çıkacak olan Fiat Doblo araçlarda 4 farklı motor seçeneği sunuluyor. Bu seçeneklerin hepsinin ortak noktası yakıt tasarrufu sağlıyor olmasıdır. 90 beygir ile 105 beygir seçenekleri sunuluyor. Ana özelliklerinin yanı sıra aracın hem iç tasarımında hem de dış tasarımında önemli sayılacak çok sayıda değişiklik yapılması da öne çıkan detayların arasındadır. Alacağınız araçta çok sayıda renk seçeneği hem dış cephe hem de iç aksesuar konusunda müşterilerine sunuluyor. Fiat bu yeni aracıyla sektörde o sınıfta bulunan rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi amaçlıyor.

Fiat Doblo fiyatları ile ilgili resmi web sitesi kampanyalarını ve fiyatlarını takip etmenizde fayda var. Güncel olarak değişkenlik gösterebilmekte.

Related posts
Yeni Model Arabalar

Yeni Nissan Juke

1 Mins read
Nissan, ikinci nesil Juke küçük SUV’sinin fiyatını ve teknik özelliklerini Haziran ayında yerel bir showroom lansmanı öncesinde onayladı. Yeni Nissan Juke, önceki…
Yeni Model Arabalar

Yeni Peugeot 208 Fiyatı Açıklandı

1 Mins read
Yeni Peugeot 208 Türkiye otomotiv pazarına girdi. Araba, tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı vaat ediyor. İşte bu yüzden yeni Peugeot 208 sizler için…
Yeni Model Arabalar

Yeni Hyundai i20 Özellikleri

1 Mins read
Hyundai son zamanlarda bir üretici konumunda ve tüm serisini revize etmenin yanı sıra yeni nesil modelleri yayınlama sürecinde ve bunların hepsi tek…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.