Yeni Model Arabalar

Ford Focus Özellikleri ve Fiyatları

3 Mins read

Ford Motor Company bildiğiniz gibi dünyanın ilk seri otomobil üreticisidir. Bu ünleri sayesinde modern dünyaya ayak uydurmaları ile dünyannın hala en önemli otomobil üreticilerinden birisi olarak yollarına devam etmektedirler. 1903 yılında ilk defa Henry Ford tarafından kurulan firmanın yüzyılı aşkın süredir ürettiği çok sayıda farklı modeli bulunmaktadır. 200 milyar dolar ciroya sahip olan şirket altında Lincoln, Mercery ve Aston Martin yer almaktadır. Günümüzde ki endüstri anlayışının oluşmasında çok önemli bir ol oynamıştır. Hem binek hem de ticari araçlarda ki üretimleri ile hala yollarına devam eden şirketin günümüzde ki en önemli binek aracı Ford Focus olarak karşımıza çıkmaktadır.
Ford Focus Özellikleri ve Fiyatları
Kompakt bir aile otomobil olarak hazırlanan araç ilk defa 1998 yılında üretilmiştir. 20 yıldır yollarda olan araç Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika ve Asya kıtalarının tamamında satılmaktadır. 1998 ile 2004 yılları arasında birinci nesil, 2004 ile 2010 yılları arasında ikinci nesil, 2012 ile günümüzde üretilen üçüncü nesil araçlar ile üretimi hala devam etmektedir. Gövde tipi olarak 5 kapılı HB, 4 kapılı sedan ve 5 kapalı SW modelleri bulunmaktadır. Önden çekişli olan araç üzerinde farklı motor seçenekleri bulunmaktadır. 2018 yılında üretilen Ford Focus modellerde ise 6 ileri Powershift vites seçeneği de sunulmaktadır. Hem dizel hem de benzinli seçenekleri bulunmaktadır.

Üçüncü nesil olarak 2012-2018 yıllarında ki modele 2014 yılında makyaj uygulanarak aracın görünümün de önemli sayılacak değişiklikler yaşanmıştır. Güç olarak en düşük olan motor seçeneği 95 beygire sahip olan 1.5 dizel motordur. En güçlü motor seçeneği ise 2.3 EcoBoost RS motor ve 345 beygire sahip benzinli modeldir. Bu model aynı zamanda 440 tork güç üretmektedir. 2018 yılında yollarda olan modellerin hepsi 6 ileri vites ile desteklenmektedir. Ford tarafından üretilen aile aracı yeni tasarımı ile daha sportif bir hala bürünmüş ve alınan güvenlik özellikleri ile hem ailesi için araç arayanların hem de aracından performans isteyenlerin tercih edecekleri araçlardan birisi durumuna gelmiştir.

2018 yılında 20. Üretim yılını kutlayan Ford Focus sayısız özelliği ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Sürüş deneyimini iyileştirmek için donanım olarak en üst seviyeye çıkarılan modellerde farklı özellikler bulunuyor. Otomatik park sistemi bunlardan birisidir. Hem dikey park hem de paralel park konusunda önemli özellikler arasındadır. Bu sayede en dar yerlere bile kolayca aracınızı park etme şansınız bulunuyor. Aynı zamanda park alanından çıkış desteği de sunulan özelliklerden birisidir. Kör nokta uyarı sistemi ve çapraz trafik uyarı sistemi ile gözünüzden kaçırabilecek araçları görerek tehlikeye düşmemeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Daha rahat sürüş yaşamanıza yardımcı olacak yokuş kalkış destek sistemi de dikkat çekici özellikleri arasındadır. Diğer özellikleri arasında sürücü dikkat takip sistemi, şerit takip sistemi, dinamik ön far sistemi bulunan seçenekler arasındadır. Ülkemiz pazarına sunulan 1.5 ve 1.6 litre motor seçenekleri 95 ile 115 beygir seçenekleri ile sunuluyor. Düşük emisyon ve yüksek performansları ile dikkat çekiyor. Hem performans almak hem de daha az yakıt tüketimi için 1.0 litre EcoBoost motoru sunuyor. Bu motor piyasa da 5 yıl boyunca kendi kategorisinde en iyi motor olarak seçilmiştir. Düşük litresine rağmen 125 beygir ile dikkat çekiyor. Yeni modellerde vites sistemi otomatik seçeneğinin yanında F1 vites ile de sunuluyor. Daha keyifli bir sürüş ve aracın yüksek performans sağlaması için sunulan önemli özellikleri arasındadır.

8 inç büyüklüğe sahip olan geniş multimedya ekranı ve sesli kontrol sistemi çok dikkat çekici özelliklerdir. Dikiz aynasının otomatik kararması gece sürüşü açısından önemli bir detaydır. Start-Stop düğmesi, otomatik yağmur sensörü, MYKEY özelliği son model Ford Focus almak isteyenlerin bulabilecekleri özellikler arasındadır. Şehir içinde ki ani fren anlarında size yardımcı olacak aktif şehir içi güvenlik sistemi sizi kazalardan koruyacak en önemli güvenlik yenilikleri arasındadır. 2018 yılı kampanyalı fiyatları tercih edilen motor kapasitesine ve donanıma göre 113 bin TL ile 198 bin TL arasında değişen fiyatlar arasında satışa sunuluyor.

Related posts
Yeni Model Arabalar

Yeni Nissan Juke

1 Mins read
Nissan, ikinci nesil Juke küçük SUV’sinin fiyatını ve teknik özelliklerini Haziran ayında yerel bir showroom lansmanı öncesinde onayladı. Yeni Nissan Juke, önceki…
Yeni Model Arabalar

Yeni Peugeot 208 Fiyatı Açıklandı

1 Mins read
Yeni Peugeot 208 Türkiye otomotiv pazarına girdi. Araba, tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı vaat ediyor. İşte bu yüzden yeni Peugeot 208 sizler için…
Yeni Model Arabalar

Yeni Hyundai i20 Özellikleri

1 Mins read
Hyundai son zamanlarda bir üretici konumunda ve tüm serisini revize etmenin yanı sıra yeni nesil modelleri yayınlama sürecinde ve bunların hepsi tek…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.