Peşinatsız ArabaSenetle Araba

Galericiden Senetle Peşinatsız Araba Satın Almak, Galericiden Araba Almak Güvenilir mi?

2 Mins read

Geçtiğimiz şu günlerde bankalara yapılan kredi başvuruları her geçen gün hızlı bir şekilde artmakta. Tabi durum da böyle olunca kredi başvuruları değerlendirmelerinde bankalar da fazlasıyla titiz bir çalışma yapıyorlar ve herkese rahat bir şekilde kredi verilmiyor. Kredinin verilebilmesi için birden fazla ön şart sunuluyor. Geçtiğimiz yıllara baktığımız zaman özelikle taşıt kredisi için talepler oldukça fazlalaştı. Bu nedenle banklar olabildiğince titiz davranmaya başladılar. Hal böyle olunca da insanlarımız bu sefer de alternatif yollar aramaya başladı ve alternatif olarak senet ile taşıt almaya başladı. Ama senet işi fazlasıyla titizlik ve karşılıklı güven isteyen bir konu olduğu için, bu işlemi yapmadan önce oldukça iyi araştırılması gerekir.

Galeriden Peşinatsız Senetle Araba Almak

Peşinatsız senet ile araç satın almayı düşünüyorsanız her şeyden önce üst kısımda da bahsettiğimiz gibi size güven veren ve ileride sorun çıkarmayacak galericiyle çalışmanızı öneririz. İlk başta galeriye gidip ve arabanızı seçersiniz ve peşinatsız almak istiyorsanız bu isteğinizi oturup galeri sahibi ile rahat bir şekilde konuşabilirsiniz yalnız, bunu bankayla tartışamazsınız. Şöyle de bir gerçek var ki peşinat verme durumunda, vereceğiniz peşinat miktarını bankaya siz teklif edemezken galericinize düşündüğümüz miktarı rahatça teklif ederek tartışmaya açık hale getirebilirsiniz. Ayrıca galerici ile konuştuktan sonra belki de hiçbir peşinat ödemeksizin arabayı alabilirsiniz. Bahsi geçen satış işlemlerinde sizin yerinize galeri sahibi bankadan kredi çeker ve siz ise çekilen kredinin ödemelerini aydan aya galeri sahibine verirsiniz, fakat maddi anlamda problem yaşamayan satıcılar bankalarla hiç uğraşmayıp kendileri size kredi imkanları sunabilirler.

Galeriden Araba Almak Güvenilir mi?

Senetle galeriden araba satın alma işlemi her ne kadar mantıklı gelse bile olaylar kötü sonuçlanabilir ve beklenmedik bir anda kendinizi borcun içerisinde bulabilirsiniz. Misal, galerici sizin yerinize bankaya giderek kredi çekti. Bu durumda galerici hem bankanın aldığı faizi hem de %2’lik olan faizini ekleme yapar ve bu ücretlerin hepsini siz ödersiniz. İşte bu yüzden çoğunlukla galeri sahipleri senetle araç satma işlemini tercih ederler. Çünkü hem aracın satışından hem de bankada ki krediden kar ediyorlar. Galerici kendi faizi ve banka, aracın bedeli derken sizin için bir senet oluşturur. Bu senede imzayı attıktan sonra artık borçlu olan kişi galerici değil sizsiniz. İmzaları atmadan önce cebinizde 270 TL olan noter işlemleri ve 170 TL rehin parası bedeli olması yeterlidir. Noterde ki senet işlemlerinizi de hallettikten sonra artık araç tamamen sizindir.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.