Araba

Hasarlı Oto Pazarı – Araba Nasıl Alınır?

2 Mins read

Hasarlı araçların satıldığı ve geniş bir listenin bulunduğu bir pazar bulunmaktadır. Bunların eş değerleri fiziki olarak bulunmakla birlikte online dünya üzerinden de satış yapılmaktadır. Bununla ilgili web siteleri sigorta şirketleri ya da aracı firmalar tarafından oluşturularak satışa sunulmaktadır. Bu pazarlarda yapılmak istenen amaç belirli bir hasar bedeline sahip olan ve tamirat görmesi gereken saraçların hızlı bir şekilde satılmasını sağlamaktır. Tabi bunu yaparken az da olsa bir kar elde etmeyi her firma ister. Ancak sigorta firmalarının ilk amacı kar değildir. Ödemesini yapmış olduğu araçlardan biraz olsun satış üzerinden geri dönüş sağlamak istemektedirler. Belirlenen bir bedel üzerinden satışı yapılmaktadır.

Hasarlı Oto Pazarı

Hasarlı Oto Pazarlarından Araba Nasıl Alınır?

Hasarlı oto pazarları üzerinden satışı yapılan çok sayıda araç bulunmaktadır. Bu pazarlarda sektörde yer alan çok sayıda sigorta şirketi belirledikleri ekspertiz bedeline yada bunun üzerinde bir rakama satışı gerçekleştirmek istemektedir. Tabi bu satışı gerçekleştirirken size aracın hasar durumu, neden tamirat görmesi gerektiği, tamirat ve işçilik bedelinin ne kadar olduğu gibi birçok detayda bilgi vereceklerdir. Bu bilgilerin ışığında ayrıca ekstra olarak aracı almak için ödeyeceğiniz bedele ek olarak diğer masrafları da öğrenme hakkınız var. Tam detaylı bir şekilde aracı alıp tamir ettirdikten sonra ne kadara satabileceğinizi ya da kendinize ne kadar mal edebileceğinizi daha rahat bir şekilde öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.

Bu konuda internet üzerinden bir araştırma yaptığınızda AXA sigorta tarafından oluşturulan ve konuyla aynı ismi taşıyan bir online satış sitesi bulabilirsiniz. Bu sitede üye olmadan birçok detaya bakma şansınız var. Ancak aracın alınabilmesi için mutlaka üye olmanız gerekiyor. Üyelik için şirket sizden teminat bedeli ya da üyelik bedeli olarak da tanımlanabilen bir durum nedeniyle belirli bir yıllık ödeme isteyecektir. Bu site tarafından 5 bin TL bedel belirlenmiştir. Ödeme yapılmadan önce ya da yapıldıktan sonra 24 saat içerisinde mutlaka üyelik işlemlerinizi tamamlamayı unutmamanız gerekiyor. Bu site sadece bir örnektir sektörde bu işi yapan çok sayıda site vardır.

Hasarlı oto pazarlarında satışa sunulan tüm araçların belirli bir hasarı olması gerekiyor. Tabi sadece hasar dediğimizde aklınıza kaporta gelmesin. Aynı zamanda mekanik aksamla ilgili hasarları olan araçların da satışı yapılmaktadır. Bazı araçların ise satışı tamir gördükten sonra yapılıyor. Tabi bunlarında bedelinin gereken seviyede olduğunu aktarmak isteriz. Bu bedeli belirleyen özel uzmanlar vardır. Sizde bu türden bir araç almak istiyorsanız ya da araç alımını bu sektörde yapmak istiyorsanız kendinize güvenli bir kanal bulmanız gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Bu kanal üzerinden satış yapmak ve doğru kişiler ile irtibata geçmek gerçekten önemlidir. Çünkü sektör hem çok hızlı hem de çok karmaşık olabilmektedir. Birçok kişinin bakmadığı bu tür arabaların kar marjı da normale göre daha yüksek olabilmektedir.

Tabi bu karı yapabilmeniz yani sağlayabilmeniz için az çok ustalıktan anlamanız gerekiyor. Hasarı olan bir aracı alıp tüm işlemleri para ile yaptırmaya çalıştığınızda otomatik olarak kar seviyenizin düşüş göstereceğini de ekleyelim.

Related posts
Araba

Temel Araç Bakım İpuçları

2 Mins read
Bir araba önemli bir kişisel yatırımdır, ancak ister yeni bir araba ister kullanılmış bir araba olsun, bir araba sahibi olmak çok fazla…
Araba

Arabanın Lastik Basıncı Ne Kadar Olmalı?

2 Mins read
Lastik bakımı, güvenlik ve maliyet açısından aracınız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Lastiklerinize bakım yapmanın en kolay yolu hem hızlı hem…
Araba

Egzoz Bakımı Nasıl Yapılır?

2 Mins read
Motor performansını ve verimliliğini düşündüğünüzde, egzoz sistemi muhtemelen listenizde kontrol edilecek son sistemdir. Ancak, aracınızın egzoz sisteminin ihtiyaçlarına dikkat etmeniz son derece…
CORONAVIRUS NEWSLETTER
[mc4wp_form id="17"]

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir