Peşinatsız ArabaSenetle Araba

Hiç Peşinatsız Senetle Araba

3 Mins read

Günümüzde birikim yaparak araba sahibi olmak çok gerçekçi bir fikir gibi durmuyor. Çünkü araç fiyatları gelirimize oranla daha hızlı bir şekilde yükseliyor. Bununla başa çıkmak için yapılması gereken düzenli taksitler ile ödeme yapacak şekilde almak daha mantıklı oluyor. Eğer bankalar ile aranız iyiyse anlaşmanızı kredi çekerek yapabilirsiniz. Genelde insanlar bu yöntemi tercih etmek isteseler de her zaman bunu başarmaları mümkün olmuyor. Bunun nedeniyse bazılarımızın ekonomik olarak bankalar ile aralarının iyi olmamasını gösterebiliriz. İşte bu noktada devreye senetle araba satan galeriler giriyor. Bu sayede isteyen herkes araba sahibi olabiliyor. Tabi senetle araba almanın şartlarını yerine getirmek gerekiyor.
Hiç Peşinatsız Senetle Araba
Senetle araba alım işlemi farklı şekillerde yapılıyor. Hiç peşinat ödemeden tüm borcun taksitlendirmesi ile satış yapılabileceği gibi bir kısmının peşin ödeyerek senetle araba alabilirsiniz. Tabi senetle araba almak için öncelikle bir galerici bulmalısınız. Bunun için arayışınızı şehriniz de bulunan galericiler sitesine yönlendirmeniz gerekecektir. Orada sizinle muhatap olacak olan çok sayıda galerici bulabilirsiniz. Günümüzde internet üzerinden bu şekilde satış gerçekleştiren çok sayıda internet sitesi açılmaya başlandı. Tabi bunların da ardından büyük galeriler yer alıyor. Giderek artan talepleri karşılamak bu sayede daha rahat gerçekleşiyor. Galericiler bu yöntem ile daha yüksek bazda gelir sahibi olma şansını kullanmak istiyorlar.

Özellikle hiç peşinatsız senetle araba almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta vardır. O da bankadan alacağınız taşıt kredisinin üzerine eklenen faizden daha yüksek bir faizin senetlere yansıtılacağıdır. Bu duruma razı gelirseniz istediğiniz zaman rahatça anlaşmanızı yapabilirsiniz. Senetle araba almanın en mantıklı tarafı karşınızda tanıdığınız ve muhatap olacağınız insanların olmasıdır. Onun haricinde maddi olarak ekstra bir avantajı olduğunu söylememiz pek de doğru olmaz. O nedenle senetle araba almayı düşünüyorsanız iyi düşünüp öyle karar vermeniz mantıklı olacaktır. Hızlı karar vermek sizi yanlış yönlendirebilir o nedenle dikkatli olmanız her zaman faydalı olacaktır.

Senetle araba almak istediğiniz de öncelikle almak istediğiniz arabaya karar vermelisiniz. Bunun için kısa bir süre araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Araştırmanız tamamlandığında alabileceğiniz aracı senetle satan noktaları bulmalısınız. Eğer arabalardan anlamıyorsanız bu konuda size yardımcı olacak araç alım satımda deneyime sahip olan birisini yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz. Faiz farkının çok yüksek olmadığını da belirtmemizde fayda var. Tabi bu rakamlar fiyatların yüksek olmaması halinde gerçekleşiyor. Talep ne kadar yüksek olursa fiyat farkı da o kadar artış gösteriyor. Mantıklı bir tercih olmasını istiyorsanız öncelikle karşınızda bulacağınız galericiye güvenmeniz gerekiyor. Gelişi güzel bir galericiler sitesine giderek bu şekilde araç satan birisinde araba almanız mantıklı bir tercih olmayacaktır. O nedenle tanıdığınız birisine gitmek daha mantıklı olacaktır.

Peşinat vermeden araba satın almanın en büyük avantajı cebinizden bir aylık taksit çıkarak araç sahibi olmanız olacaktır. En kötü tarafı ise taksitlerinizi zamanında ödemezseniz başınıza gelecek durum olacaktır. Kesinlikle tek bir senet yapmanızı tavsiye etmeyiz. Her aylık ödeme için en az 1 adet senet yapmanız sizin avantajınıza olacaktır. Senet her ödendiğinde mutlaka almalı ve iptal etmelisiniz. Bu sayede eğer günün birinde ekonomik olarak ödemenizi yapamayacak duruma gelseniz dahi tüm borcunuzu değil sadece kalan borcunuzdan sorumlu olabilirsiniz. Bazı galericiler tek senet yapmak isterler. Size tavsiyemiz kesinlikle bu senede imza atmamanız olacaktır.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.