Yeni Model Arabalar

Hyundai Accent Özellikleri ve Fiyatları

3 Mins read

Kore Yarımadasından çıkarak dünyanın en önemli otomobil üreticileri arasında yer almayı başaran bir firmadır Hyundai. Dünya yollarında sayısız model ile bulunan firma ülkemizde ne çok itibar gösterilen markalar arasında her zaman üstlerde yer almıştır. 1947 yılında Chung Ju-Yung tarafından kurulmuştur. Devletten aldığı destek ile kısa sürede büyümeyi başaran şirket günümüzde dünyanın en büyük otomobil şirketleri arasında beşinci sırada yer almaktadır. 150 binin üzerinde ki çalışır ve 150 milyar doların üzerinde ki geliri ile kendisini ispat etmiş şirketler arasındadır. Sadece otomobiller değil aynı zamanda gemi, sigorta, inşaat ve lojistik gibi konularda da atılımları bulunmaktadır.
Hyundai Accent Özellikleri ve Fiyatları
Tamir atölyesinde başlayan yolculuğun buralara kadar geleceğini kimse tahmin etmezdi ancak sonunda istenilene ulaşıldı ve emeklerin karşılığıdır. Bölgede ki en büyük rakibi olan Kia’nın da 1998 yılında satın alınması ile ülke pazarının yüzde 70’lık kısmını ele geçirmeyi başarmıştır. Yılda 1.5 milyonun üzerinde üretim gerçekleştiren şirketin en önemli modeli arasında Hyundai Accent yer almaktadır. Bu model dünyanın farklı yerlerinde üretilmektedir. Güney Kore başta olmak üzere Rusya, İran, Hindistan ve Türkiye bu modelin üretildiği merkezlerdir. İlk defa 1994 yılında üretime başlanan model 24 yıldır aralıksız bir şekilde üretilmekte sadece kasasında önemli değişiklikler yapılmaktadır. Bu da modelin daha gözde olmasına ve modernleşmesine yardımcı olunmaktadır.

Accent 2003 ile 2006 yılları arasında Admire olarak isimlendirilirken 2006 yılından sonraysa ERA adını almıştır. Bu modelin ilk nesil üretimi 1994 ile 2000 yıllarında yapılmıştır. 2000 ile 2006 yıllarında ikinci nesil, 2006 ile 2012 yılları arasında üçüncü nesil üretimi yapılmıştır. Son olarak da hala günümüzde yollarda olan 4 nesil Hyundai Accent aracı 2012 yılından bu tarafa üretimine devam edilmektedir. Önden çekişli olan araç küçük sınıf olarak nitelendirilmektedir. Son nesil modellerde spor tarz ile çok dikkat çekici bir seviyeye çıkılmıştır. Bu gelişmede firmanın tüm modellerinde yapmış olduğu yenileme çalışmalarının önemli etkisi olmuştur. 4 nesil modeller ülkemizde Hyundai Accent Blue adı ile satışa sunulmuştur.

Yeni modellerde düşük yakıt ile en yüksek performansın sağlanması amaçlanmıştır. Bunun yanı sıra hem iç hem de dış tasarımında yapılan radikal değişikler aracın farklı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmuştur. Yeni nesil üretime başladığı anda çok önemli ödüller almıştır. Oto haber dergisi tarafından kendi segmentinin en iyi aracı ödülü, TopGear tarafından yılın aile otomobili ve Rusya’dan altın klakson ödülünün sahibi olmuştur. Şanzıman, iç tasarım, performans, güvenlik ve konfor konularında araçta önemli değişiklikler yapılmıştır. Özellikle DCT şanzıman 1.6 litre dizel motor seçeneği ile hem daha az yakıt tüketimi hem de daha az emisyon ile yollara çıkmasını sağlıyor.

Hyundai Accent iç tasarım konusunda çok önemli bir değişiklik yaşandığını gözle görebilmektesiniz. İlk nesil araçlarda ki yumuşak hatların tamamen ortadan kalktığını ve daha keskin hatlar ile dikkatleri üzerinde çektiklerini görebilirsiniz. Estetik detaylara daha fazla önem verildiği ve iç tasarımda bu değişiklik yapılırken sürücünün ve yolcuların rahatlarını kullanmalarını da dikkat edilmiştir. Gövde tasarımında da önemli bir değişiklik yaşanarak güvenlik seviyesinin bir üst noktaya çıkarıldığını ekleyelim. Hava yastıklarının sayısı arttırılmış ve çarpışma önleyici teknolojisi araca güvenlik özelliği olarak eklenmiştir. Tüm bu değişiklikler yapılırken aynı zamanda araç sahiplerinin de konforu düşünülmüştür. Motor sesinin içeriye alınmasını engelleyen özellik ve geniş iç hacmi ile dikkat çekmektedir.

İç tasarımında farklı döşeme renklerinin kullanması ile birlikte farklı bir hava oluşturulmaya çalışılmıştır. Son yılların en gözde araçları birisi haline gelmesinde yukarıda saymış olduğumuz tüm özelliklerin etkili olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hyundai Accent ülkemizde benzinli ve dizel motor seçenekleri ile sunuluyor. 1.4 litre benzinli ve 1.6 litre dizel motor seçenekleri bulunan aracın  tavsiye edilen satıl fiyatları 99 bin TL ile 135 bin TL arasında değişmektedir. Bu aracın kampanya satış fiyatlarıdır. Liste fiyatları ise 112 bin TL ile 140 bin TL arasında değiştiğini ekleyelim. Metalik renk tercih edeceklere opsiyonel olarak 700 TL ekleme yapılmaktadır.

Related posts
Yeni Model Arabalar

Yeni Nissan Juke

1 Mins read
Nissan, ikinci nesil Juke küçük SUV’sinin fiyatını ve teknik özelliklerini Haziran ayında yerel bir showroom lansmanı öncesinde onayladı. Yeni Nissan Juke, önceki…
Yeni Model Arabalar

Yeni Peugeot 208 Fiyatı Açıklandı

1 Mins read
Yeni Peugeot 208 Türkiye otomotiv pazarına girdi. Araba, tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı vaat ediyor. İşte bu yüzden yeni Peugeot 208 sizler için…
Yeni Model Arabalar

Yeni Hyundai i20 Özellikleri

1 Mins read
Hyundai son zamanlarda bir üretici konumunda ve tüm serisini revize etmenin yanı sıra yeni nesil modelleri yayınlama sürecinde ve bunların hepsi tek…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.