ArabaTaksitle Araba

İkinci El Araba Almak

2 Mins read

Yapılan hatalardan ders almanın önemi büyük. Özellikle ikinci el araba alırken uzak durulması gereken hataları bu kategoriye sokabiliriz. Araç alımlarında yapılan hatalardan ders çıkarmak gerekiyor. Araç alımını gerçekleştirirken yararlı görülen püf noktaları ile hareket edildiğinde, gerek ihtiyacınıza göre bir araba tercihi yapabilir gerekse de tasarruf sağlamanız mümkün olabilmekte. Uygun gördüğünüz her aracı almak hatadır. Bu yüzden tavsiyeleri dikkate almalısınız.

İkinci el araba almadan önce sadece fiyata değil, yıllık olarak ayırabileceğiniz bütçenizi de dikkate alarak kasko ücretlerini de hesaba dahil etmeniz gerekli. Ayrıca her aracın birbirinden farklı sigorta primlerine sahip olduğunu unutmamakta yarar var. Diğer yandan uygun bir fiyat ile araç aldığınızı düşünebilirsiniz ama aldığınız aracın oluşturabileceği ek masrafları da hesaba katmanız gerekli. Oluşabilecek olan maliyetleri arabayı almadan önce doğru bir şekilde tespit etmek, öğrenmek ve aracın fiyatını da buna göre belirlemek son derece önemli.

İkinci El Araba Almak

İkinci El Araba Satan Yerler

İkinci el araba alırken ilk baktığınız yerden satın alma işlemini gerçekleştirmek ne büyük hataların başında gelmektedir. Çok sayıda alternatifiniz olabileceğini unutmayın. Araba galerilerinin yanı sıra online platformlarda çok sayıda aracı kanal ve firma bulunmakta. Diğer yandan ödeme vadesini göz ardı etmek sıkça yapılan hatalardan biri olarak dikkat çekiyor. Alacağınız arabada karar kıldınız fakat satıcı düşük taksitle araba seçenekleri sunabilir. Böyle bir durumda ne kadar bir zaman içerisinde ne kadar vade farkı ödemek zorunda kalabileceğinizi doğru hesaplamanız gerekiyor. Aynı zamanda araç kredileri için de aynı durum söz konusu.

İkinci El Araba Almak Güvenli midir?

Birçok bakımdan ikinci el araba almak günümüz koşullarında en mantıklı hareket olarak görünüyor. Hayat koşulları ve yaşam standartlarından dolayı maddi güç insanları ikinci el araba almaya teşvik ediyor. Tabi ki finans açısından alınabilecek en mantıklı karar ikinci el araba almaktır, fakat finans durumunuz kuvvetliyse sıfır araba almak daha mantıklı.

İkinci el araba almak güvenli midir dersek; kriterleri iyi seçmeniz gerekiyor. Ne almak istediğiniz çok önemli. Tabi ki direkt olarak ikinci el araba almak mantıksız ve güvensiz. Önce iyi bir araştırmanız gerekiyor.

Pazarlık sırasında araç ile ilgili doğru soruları sormanız sizin için avantaj sağlayabilir. Bu şekilde yönelteceğiniz doğru sorular ile pazarlık kısmında elverişli bir ortam sağlayabilirsiniz. Diğer yandan kendiniz için de sormanız gereken bir takım sorular bulunuyor. Öncelikle almayı düşündüğünüz ikinci el arabayı hangi amaçlar doğrultusunda kullanacaksınız? Bu soruların cevaplarını kendinize net olarak verebildiğiniz takdirde pişmanlık yaşama ihtimalini daha düşük olacaktır.

Aracı almadan önce kesinlikle test sürüşü ile deneyim yaşayın. Bu sayede aracın size uygunluğunu test edebilir, farklı fonksiyonlarını, konfor durumu ve güveni ile ilgili özelliklerini keşfetmiş olursunuz. Ayrıca alımı gerçekleştirmeden önce gerçekleştireceğiniz detaylı araştırma, bir süre sonra arabadan kaynaklı rahatsızlık verebilecek çok sayıda potansiyeli sorunu da ortadan kaldırmış olacak. Konuyla ilgili otomobil blogları, dergiler ve web siteleri önemli bir kaynak olacaktır. Diğer yandan almayı düşündüğünüz ikinci el araba ile ilgili fiyat karşılaştırmaları yapmanız daha uygun fiyatlar ile benzer özelliklerde araç almanıza olanak sağlayacaktır.

Related posts
Taksitle Araba

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

1 Mins read
Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda…
Araba

Temel Araç Bakım İpuçları

2 Mins read
Bir araba önemli bir kişisel yatırımdır, ancak ister yeni bir araba ister kullanılmış bir araba olsun, bir araba sahibi olmak çok fazla…
Araba

Arabanın Lastik Basıncı Ne Kadar Olmalı?

2 Mins read
Lastik bakımı, güvenlik ve maliyet açısından aracınız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Lastiklerinize bakım yapmanın en kolay yolu hem hızlı hem…
CORONAVIRUS NEWSLETTER
[mc4wp_form id="17"]

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir