Araba

İkinci Yeni – Açık Artırma ile 2. El Araba

4 Mins read

İkinciyeni.com, Anadolu Grubu güvencesi ile ilerleyen ve online bir şekilde ikinci el otomotiv alış ve satışının yapılabildiği bir projedir. Diğer yandan, ikinciyeni.com ekspertiz hizmeti, iade garantisi ve otomobil değerleme sistemlerini de barındırmaktadır. Bu sistem sayesinde ikinci el arabaları güvenilir bir şekilde alıp satabilirsiniz.

Sitede satışa çıkan tüm otomobiller, Çelik Motor güvencesi ve tecrübesi ile geliştirilen değerlendirme sistemi ile değerlendirilmekte ve değerlendirme uzmanları vasıtasıyla satışa sunulmaktadır. Satış aynı açık arttırma sistemi olduğu için en yüksek teklifi veren kullanıcı aracı almaya hak kazanmaktadır.

İkinci Yeni - Açık Artırma ile 2. El Araba

Tüm işlemler web sitesi üzerinden gerçekleşme birlikte açık arttırmalara katılarak dilediğiniz araca sahip olabilirsiniz. Web sitesinde “Nasıl Çalışır” adında bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümde yer alan bilgilere göz atabilirsiniz, yanıt bulamamanız durumunda ise her turlu bilgi için 0850 22 44 222 numarasını arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri 9 ile 18 arasında hizmet vermektedir.

Sisteme Nasıl Üye Olunur?

Sisteme üye olurken herhangi bir ücret talep edilmez. Üyelik sayfası web sitesinde bulunmakla birlikte 3 farklı üyelik tipi bulunmaktadır.

Bireysel üyelik; Herhangi bir ticari unvana sahip olmayan kullanıcıların sahip olabileceği üyelik türüdür.

Ticari üyelik; Ticari bir unvana sahip olan kişilerin sahip olduğu kullanıcı türüdür.

Kurumsal üyelik; Ticari unvana sahip tüzel kişilerin kullanabildiği kullanıcı türüdür. Bu kullanıcı tipi ile birlikte birçok farklı özelliğe sahip olmaktasınız. Sayfada satın almak istediğiniz tüm araçları listeye ekleyebilir ve açık arttırmalar başlamadan önce bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sistem Güvenilir mi?

Anadolu Grubu şirketlerinden olan Çelik Motor’un tam güvencesi bulunmaktadır. İki firmada kurumsal firmalardır ve herhangi bir sorun anında bu sorunu çözmek için tüm gayret gösterilmektedir. Açık arttırma heyecanını ve keyfini sistem sayesinde yaşayabilir ve hayalinizde ki aracın sahibi olabilirsiniz. Sistemde tüm kullanıcıların güvenliği düşünülmüştür.

–          Sistemde tüm otomobiller satışa sunulmadan önce ekspertizden geçmektedir. Bu raporları satışa sunulan araçların sayfalarında görebilirsiniz.

–          Ekspertiz raporu uzmanlar tarafından incelenmekte ve uzmanlar tarafından piyasa fiyatına yakın bir fiyatta satışa sunulmaktadır.

–          Açık arttırmanın güvenliğini sağlamak adına her kullanıcıdan provizyon bedeli talep edilmektedir. Bu bedel açık arttırmaları manipüle etmenin önüne geçmek için yapılmaktadır. Hemen Al fiyatı üzerinden de dilediğiniz aracı anında alabilirsiniz. Provizyonun amacı satıcıyı da alıcıyı da korumaktır.

–          Alıcı aracı aldıktan hemen sonra ekspertiz raporundan farklı bir durum ile karşılaşması durumunda iade kapsamında ücret iadesi yapılmakla birlikte değer kaybı da yine ikinciyeni.com tarafından karşılanmaktadır.

Açık Arttırma için Teminat Gerekli mi?

Tüm üyeler açık arttırmaya katılabilir ve teklif verebilir fakat teminat gösterme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu teminat kredi kartınızdan provizyon bedeli adı altında bloke edilmektedir. Herhangi bir arsa veya taşınmaz gibi bir teminat zorunluluğu bulunmamaktadır.

Provizyon bedelinin bloke edilmesinin ardından, dilediğiniz aracı açık arttırmadan alabilirsiniz. Açık arttırmanın başlangıç fiyatını yine sistem belirlemektedir. Teklif verme limiti minimum 100 Türk Lirası, maksimum 2000 Türk lirasıdır.

Provizyon bedeli neden talep edilir?

Provizyon tamamen kullanıcıları korumak için talep edilmektedir. Bu tutar sistemin havuzuna girmemektedir. Bazı kullanıcıların açık arttırmayı manipüle etmemesi adına bu tutar sizden talep edilir. Bu şekilde her kullanıcı açık arttırmaya katılamaz ve adil bir alışveriş ortamı sağlanmaktadır. Provizyon tutarı, açık arttırmayı kazanmanız durumunda tahsil edilecektir.

Açık arttırmanın kazanılmaması durumunda provizyon bedeli ne olur?

Açık arttırmayı kazanamamanız durumunda bu bedel size geri iade edilir. Bu bedeli siz alabileceğiniz gibi 10 gün içerisinde talep edilmemesi durumunda, sistem bu bedeli otomatik olarak size yatırmaktadır.

Provizyon Bedeli İle Kaç Tane Açık Artırmaya Katılabilirim?

Verilen teklif geçilmediği sürece, kredi kartından bloke edilen provizyon bedeli ile sadece bir açık arttırmaya katılabilirsiniz. Diğer açık arttırmalar için bir daha bu bedel sizden talep edilmektedir. Açık arttırmada verdiğiniz fiyatın geçilmesi durumunda sizden talep edilen provizyon bedeli ile başka bir açık arttırmaya katılabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu bedel 10 gün içerisinde size otomatik olarak iade edilmektedir.

Açık Artırmada Verdiğim Teklifi Geri Almak İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

Açık arttırma devam ederken verilen teklif kesinlikle iptal edilmez. Bu durum tamamen araç sahibini korumak adına yapılmaktadır.

Açık Artırmayı Kazandım Ancak Teklifimi İptal Etmek İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

Kazanılan açık arttırma durumunda kesinlikle iptal durumu söz konusu değildir. Provizyon bedeli iptal durumunda sizden kesilmektedir. Ekspertiz raporundan farklı bir durum ortaya çıkması durumunda otomobil iade edilir ve provizyon bedeli de size geri iade edilir.

Kısacası ikinciyeni.com sistemi araç satıcısını ve alıcısını korumaktadır. Provizyon bedeli tamamen manipülasyonların önüne geçmek için talep edilmektedir. Bu bedel sistemin sizden kestiği bir haraç değildir. Açık arttırmayı kazanamamanız durumunda geri iade alabilirsiniz. Yine aracı aldıktan sonra sistem sizin haklarınızı korumaktadır. Ekspertiz raporu doğrultusunda farklı bir durum ile karşılaşırsanız sistem yine sizin arkanızda durmaktadır.

Related posts
Araba

Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır

2 Mins read
Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır Sıfır araç veya ikinci el araç satın alan herkes, mal sahibi olmasının getirisinin yanı sıra gider kalemleri arasında…
Araba

Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?  

2 Mins read
Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?   İster kadın olsun, ister erkek olsun; bir otomobil yani başka bir deyişle araba…
Araba

Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2 Mins read
Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Araç temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Otomobil yıkamak ve otomobil yapmak sanıldığından çok özen gerektirir. Araç…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.