ArabaPeşinatsız ArabaTaksitle Araba

Kasko Zorunluluğu Olmadan Taşıt Kredisi Veren Bankalar

2 Mins read

Kasko zorunluluğu olmadan taşıt kredisi veren bankalar, çoğu insan tarafından oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bazı insanlar, sigorta işlemi yaptırmadan araç kredisi çekebilmek istiyor.

Daha doğrusu, çoğu insan sigorta yani kasko yaptırmadan, taşıt kredisinin çekilemeyeceğini sanıyor. Aslında bu durum, bazı bankalar tarafından insanlar üzerinde oluşturulmuş bir algıdır. Yani, taşıt kredisi çekerken, kasko yaptırmak zorunlu bir işlem değildir. Zorunlu gibi algılanması için yapılan algı çalışmaları sonucu ortaya çıkan bir durumdur.

Kasko zorunluluğu tüm araçlar için gerekli olmasa da, kasko gerçekten cebinize yarar sağlamaktadır.

Bankalar bu sayede, vermiş oldukları taşıt kredileri için insanları herhangi bir yönlendirme yapmadan, kasko yapması sağlanmaktadır. İnsanlar, kasko yaptırmadan taşıt kredisi çekemeyeceğini düşündükleri için bazı bankalar, bu konu ile ilgili açıklama yapıp, kaskosuz taşıt kredisi verdiklerini duyurdu. Bu noktada önemli olan şey, her ne kadar bazı bankalar bu açıklamayı yapmış olsa da, unutmayın ki her banka tercihinize göre kaskosuz taşıt kredisi verebilir.

Bankaların Bu Konuda Yapmış Oldukları Çalışmalar

İnsanlar, taşıt alabilmek için bankalara taşıt kredisi başvurusu yapmaktadır. Bu başvuruyu yapan kişilerin çoğunluğu, kasko işlemini zorunlu sanmakta ve bankaların önermiş oldukları sigorta şirketleri ile anlaşmaktadır.

Yapılan bu çalışmaları, insanlar zorunlu sanmaktadır, fakat kesinlikle zorunlu değildir. Bunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki; kaskosuz taşıt kredisi her bankadan çekilebilir. Kaskoyu zorunlu sanan kişilerin çoğu da, aslında kaskolu taşıt kredisini; zorunlu trafik sigortası ile karıştırmaktadır. Bu nedenle de, çoğu kişi kasko işlemleri ile zorunlu trafik sigortasını yaptırdıklarını sanıp, bazı durumlarda mağdurda olabilmektedir. Kaskolu taşıt kredisi ile zorunlu trafik sigortası aynı şey değildir, sakın karıştırmayın. Ayrıca istemezseniz, hiçbir bankada kaskolu kredi çekmek zorunda değilsiniz.

Kaskosuz Kredi Verdiklerini Özellikle Açıklayan Bankalar

Kasko zorunluluğu olmadan taşıt kredisi veren bankalar olarak; özel bir duyuru yapan bu bankalar, insanlara kasko yaptırmadan kredi verdiklerini açıkladı. Ancak, daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi bütün bankalar bu işlemi yapmaktadır. Fakat bu açıklama yapan bankalar, insanların algısını yıkarak kendilerine çekmek isteyen bankalardır. Bu bankaların başında gelen ilk banka; Akbank’tır.

Akbank kaskosuz taşıt kredisi verdiğini çok yerde duyurdu ve hali hazırda web sitesinde bu duyuru da yer almaktadır. Sonrasında gelen banka ise; HSBC Taşıt kredisi ile geliyor. Bu banka da, kolaylıkla kaskoya gereke kalmadan kredi çekebileceğinizi belirten bir açıklama yapmıştır. Daha sonrasında; Yapı Kredi bankası geliyor. Yapı kredi araba kredisi olarak, oldukça yaygın olarak tercih edilen bankalardan biridir. En son sırada ise kaskosuz kredi sağladığını duyuran banka; İş Bankası’dır. İş bankası taşıt kredisi ile sizlere kasko işlemi gerektirmeden, taşıt kredisi sağladığını açıklamıştır. Bu bahsedilmiş olan bankalar, çeşitli kanallar ile insanlara kasko işlemi istemeden, kredi verdiklerini açıklamışlardır.

Related posts
Araba

Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır

2 Mins read
Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır Sıfır araç veya ikinci el araç satın alan herkes, mal sahibi olmasının getirisinin yanı sıra gider kalemleri arasında…
Araba

Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?  

2 Mins read
Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?   İster kadın olsun, ister erkek olsun; bir otomobil yani başka bir deyişle araba…
Araba

Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2 Mins read
Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Araç temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Otomobil yıkamak ve otomobil yapmak sanıldığından çok özen gerektirir. Araç…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.