ArabaPeşinatsız ArabaTaksitle Araba

Kasko Zorunluluğu Olmadan Taşıt Kredisi Veren Bankalar

2 Mins read

Kasko zorunluluğu olmadan taşıt kredisi veren bankalar, çoğu insan tarafından oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bazı insanlar, sigorta işlemi yaptırmadan araç kredisi çekebilmek istiyor.

Daha doğrusu, çoğu insan sigorta yani kasko yaptırmadan, taşıt kredisinin çekilemeyeceğini sanıyor. Aslında bu durum, bazı bankalar tarafından insanlar üzerinde oluşturulmuş bir algıdır. Yani, taşıt kredisi çekerken, kasko yaptırmak zorunlu bir işlem değildir. Zorunlu gibi algılanması için yapılan algı çalışmaları sonucu ortaya çıkan bir durumdur.

Kasko zorunluluğu tüm araçlar için gerekli olmasa da, kasko gerçekten cebinize yarar sağlamaktadır.

Bankalar bu sayede, vermiş oldukları taşıt kredileri için insanları herhangi bir yönlendirme yapmadan, kasko yapması sağlanmaktadır. İnsanlar, kasko yaptırmadan taşıt kredisi çekemeyeceğini düşündükleri için bazı bankalar, bu konu ile ilgili açıklama yapıp, kaskosuz taşıt kredisi verdiklerini duyurdu. Bu noktada önemli olan şey, her ne kadar bazı bankalar bu açıklamayı yapmış olsa da, unutmayın ki her banka tercihinize göre kaskosuz taşıt kredisi verebilir.

Bankaların Bu Konuda Yapmış Oldukları Çalışmalar

İnsanlar, taşıt alabilmek için bankalara taşıt kredisi başvurusu yapmaktadır. Bu başvuruyu yapan kişilerin çoğunluğu, kasko işlemini zorunlu sanmakta ve bankaların önermiş oldukları sigorta şirketleri ile anlaşmaktadır.

Yapılan bu çalışmaları, insanlar zorunlu sanmaktadır, fakat kesinlikle zorunlu değildir. Bunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki; kaskosuz taşıt kredisi her bankadan çekilebilir. Kaskoyu zorunlu sanan kişilerin çoğu da, aslında kaskolu taşıt kredisini; zorunlu trafik sigortası ile karıştırmaktadır. Bu nedenle de, çoğu kişi kasko işlemleri ile zorunlu trafik sigortasını yaptırdıklarını sanıp, bazı durumlarda mağdurda olabilmektedir. Kaskolu taşıt kredisi ile zorunlu trafik sigortası aynı şey değildir, sakın karıştırmayın. Ayrıca istemezseniz, hiçbir bankada kaskolu kredi çekmek zorunda değilsiniz.

Kaskosuz Kredi Verdiklerini Özellikle Açıklayan Bankalar

Kasko zorunluluğu olmadan taşıt kredisi veren bankalar olarak; özel bir duyuru yapan bu bankalar, insanlara kasko yaptırmadan kredi verdiklerini açıkladı. Ancak, daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi bütün bankalar bu işlemi yapmaktadır. Fakat bu açıklama yapan bankalar, insanların algısını yıkarak kendilerine çekmek isteyen bankalardır. Bu bankaların başında gelen ilk banka; Akbank’tır.

Akbank kaskosuz taşıt kredisi verdiğini çok yerde duyurdu ve hali hazırda web sitesinde bu duyuru da yer almaktadır. Sonrasında gelen banka ise; HSBC Taşıt kredisi ile geliyor. Bu banka da, kolaylıkla kaskoya gereke kalmadan kredi çekebileceğinizi belirten bir açıklama yapmıştır. Daha sonrasında; Yapı Kredi bankası geliyor. Yapı kredi araba kredisi olarak, oldukça yaygın olarak tercih edilen bankalardan biridir. En son sırada ise kaskosuz kredi sağladığını duyuran banka; İş Bankası’dır. İş bankası taşıt kredisi ile sizlere kasko işlemi gerektirmeden, taşıt kredisi sağladığını açıklamıştır. Bu bahsedilmiş olan bankalar, çeşitli kanallar ile insanlara kasko işlemi istemeden, kredi verdiklerini açıklamışlardır.

Related posts
Taksitle Araba

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

1 Mins read
Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda…
Araba

Temel Araç Bakım İpuçları

2 Mins read
Bir araba önemli bir kişisel yatırımdır, ancak ister yeni bir araba ister kullanılmış bir araba olsun, bir araba sahibi olmak çok fazla…
Araba

Arabanın Lastik Basıncı Ne Kadar Olmalı?

2 Mins read
Lastik bakımı, güvenlik ve maliyet açısından aracınız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Lastiklerinize bakım yapmanın en kolay yolu hem hızlı hem…
CORONAVIRUS NEWSLETTER
[mc4wp_form id="17"]

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir