Araba

Kredili Araba Nasıl Alınır?

2 Mins read

Artık arabanızı değiştirmek veya bir arabaya mı sahip olmak istiyorsunuz? Bu durumda yeni bir araba almak için paraya ihtiyacınız vardır. Peki ya paranız yoksa? Taşıt kredisi bu sorunu çözmek için mükemmel bir tercih olabilir. Kredi çekerken neler dikkat etmemiz gerektiğini gelin beraber inceleyelim.

Taşıt almak için kredi çekiyorsanız öncelikle elinizde ne kadar peşin paranız olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Alacağınızı aracın fiyatı 100.000 TL’yi geçmiyorsa kredi çekebilmek için elinizde bu miktarın %30’u kadar peşin para olması gerekiyor. Eğer daha yüksek rakamda bir araç sahibi olmak istiyorsanız da bu fiyatın %50’si kadar peşinata sahip olmalısınız.

Kredi için birçok seçenek bulunan firmalarda değerlendirme yaparken, gelirinize göre bir belirleme yapmalısınız. Aylık ne kadarlık bir tutar ödeyebileceğinizden tutun da gelirinizi ne yönde etkileyeceğine kadar detaylı bir araştırma yapmanız ve size en uygun seçeneklere göre tercih yapmanız gerekir.

Ödeme yapacağınız vadeyi seçerken de bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor. Vade ne kadar uzun olursa o kadar çok faiz ödeyeceğinizi de unutmayın. Dilerseniz düşük taksit tutarlarıyla daha uzun ödeme yapabilecekken, dilerseniz de yüksek taksit oranları ile daha kısa sürede ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Tamamına Kredili Araba

Tamamına kredili araba için çalışmaya başlamış birçok firma bulunmaktadır. Bu durum da elinizde peşinat bulunmasa da sizleri araç sahibi yapma imkanı sunuyor. Bu durumda hiçbir birikiminiz olmadan da araba alabilme imkanınız bulunuyor. Tamamına taşıt kredisi alabilmek için bu kredi imkanı sunan firmalar arasında derin bir araştırma içerisine girebilirsiniz.

Emin Evim Oto, Hedefevim Oto benzeri birçok firma peşinatsız bir şekilde araç sahibi yapıyor. Bu firmalar kredi vermese de kredi benzeri bir sistemle faizsiz bir şekilde sizleri araç sahibi yapıyor. Araç kredisi arayışına girmeden önce bu firmalara göz atabilir, sizler için uygun olan seçenekler arasında inceleme yapabilirsiniz. Fakat yine de kredi ile araç almak istiyorsanız bu durumda size uygun teklifleri sunan ve düşük faizler uygulayan, tamamına kredi veren bankaların arayışına girebilirsiniz.

Ayrıca birçok galeri aynı kredi gibi vadeli satışlar gerçekleştirmektedir. Vadeli şekilde de araç sahibi olabilir, dilediğiniz şekilde bütçenize göre ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

2.El Kredili Araba Kampanyaları

Bankalar araç için kredi verirken, aracın eski olup olmamasına önem vermektedir. Bazı bankalar 5 yıla kadar eski olan araçlara kredi verirken, bu süre bazı bankalarda da 8 yıla kadar uzayabilmektedir. Fakat daha eski bir araç alacaksanız bu kredi imkanlarından faydalanmanız zorlaşabilir. Bu durumda da bankaların ihtiyaç kredilerinden faydalanabilir ve gelirlerinize göre kredi çekimi yapabilirsiniz.

Kredili Araba Alma

Kredili araba almak için bankalar tarafından bazı şartlar göz önünde bulundurulmaktadır. 18 yaşını dolduran, aylık belgeli şekilde düzenli geliri olan, SGK kaydı bulunan ve kredi notu yüksek olan kişiler kredi çekerken zorluk çekmezler. Kredi notunuzun yüksekliği daha önceki banka ödemelerinizle ve geciktirmenizle orantılıdır. Bu nedenle bu notun yüksek olması için ödemelerinizi düzenli şekilde yapmanız ve zamanında yapmanız gerekir.

Bir banka taşıt kredisi verirken bu seçenekleri göz önünde bulundurur. Bu seçeneklerin tamamını sağlayan müşteriler kredi alırken zorluk çekmezler. Çekeceğiniz bu kredi ile dilerseniz sıfır bir araç, dilerseniz de 2.el bir araç sahibi olabilirsiniz.

Related posts
Araba

Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır

2 Mins read
Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır Sıfır araç veya ikinci el araç satın alan herkes, mal sahibi olmasının getirisinin yanı sıra gider kalemleri arasında…
Araba

Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?  

2 Mins read
Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?   İster kadın olsun, ister erkek olsun; bir otomobil yani başka bir deyişle araba…
Araba

Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2 Mins read
Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Araç temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Otomobil yıkamak ve otomobil yapmak sanıldığından çok özen gerektirir. Araç…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.