Faizsiz ArabaPeşinatsız ArabaTaksitle Araba

Emin Oto Nedir? Peşinatsız, Faizsiz ve Taksitle Araba Sahibi Olun

3 Mins read

Bu yazıda Emin Oto sisteminin nasıl çalıştığını detaylı bir şekilde anlatacağız. Bu sistem sadece Türkiye’de değil dünyada da eşi ve benzeri olmayan bir sistemdir. Emin Otomotiv ile faizsiz, peşinatsız ve taksitle araba sahibi olabilirsiniz.

Emin Oto Nedir?

Emin Oto, Türkiye’nin her yerinde faizsiz, peşinatsız ve taksitle bütçenize en uygun koşullarda araba sahibi olmanızı sağlayan firmadır. Eminevim markasının alt kuruluşu olan Emin Oto, bugüne kadar yaklaşık 130 binden fazla ailenin ev ve araba hayalini gerçeğe dönüştürmüştür.

Emin Oto Sistemi ile Nasıl Otomotiv Sahibi Olunur?

Emin Oto Sistemini Maddeler halinde anlatmak gerekirse;

 • Öncelikle araç alacak olan kişi hangi aracı alacağını belirlemektedir.
 • Araç belirlendikten sonra kaç ay taksit yapılacağı belirlenir. (40 aya kadar vade yapılmaktadır.)
 • Taksit sayısı o grupta kaç kişi olduğuna göre değişmektedir. (30 ay taksit – 30 kişilik grup)
 • Her ay havuzda toplanan para ile noter huzurunda bir kişi araç sahibi olur.
 • Bu sistem tamamen altın gününe benzemektedir. Peşin verilecek tutar düşüldükten sonra otomobilin fiyatı direkt olarak taksit sayısına bölünerek kişiye özel bir ödeme planı çıkarılır.

Emin Oto Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Birçok avantaj içeren bu sistemde, en önemli avantaj taksitlerin faiz içermemesidir. Organizasyon ücreti dışında sizden herhangi bir ücret talep edilmez.

Bu sistemde herkesin araç sahibi olma şansı bulunmaktadır.

 • Otomobil bir müddet bekletildikten sonra araç almak için sırada bekleyenler araç sahibi olana kadar yardım alır ve otomobil çok daha ucuza gelir.
 • Türkiye’nin her yerinden beğendiniz aracı alabilme şansınız bulunmaktadır.
 • Bu sistemde tasarruf olanağı oldukça fazladır.
 • Taksitler ilk ayda nasıl belirlenmişse o şekilde ilerlemektedir.
 • İstenilen anda otomobilin değerinde bir takas yapılabilir.
 • Taksitleri geç ödemeniz durumunda veya ödeyememeniz durumunda, taksitleri dondurabilirsiniz.
 • Zorunlu durumlarda sistemden çıkmanız gerektiğinde o güne kadar ödemiş olduğunuz tutarı nakit olarak alabilirsiniz.
 • Sistemde otomobilini alan kişi borcu bitene kadar aracı başkasına satamaz. Bu şekilde havuzda yer alan tüm kullanıcıların hakları korunmuş olmaktadır.

Taksitlerin Ödenmemesi Durumunda;

Taksitler her ayın 1’i ile 20’si arasında ödenmek zorundadır. Müşteri aylık ödemesi gereken taksitleri ödeyememesi durumunda iki farklı uygulama bulunmaktadır. İlk uygulamada ödeyemediği ay kadar araç teslimi ileri bir tarihe atılır. İkinci uygulamada ise düşük miktarlarda gecikme cezası üyeye uygulanır.

Vade Tarihiden Önce Borç Kapatılabilir mi?

Aracı teslim alan kişi vadenin süresine veya tarihine bakılmaksızın borcu kapatabilir. Bu şekilde yapılan ödemelerde fazladan bir bedel üyeye yansıtılmaz.

Bu Sistemin Araç Kredisinden Farkı Nedir?

Bu sistemin araç kredisinden veya diğer ödeme yöntemlerinden birçok farkı bulunmaktadır. Bu sistemde faiz kesinlikle yoktur. Ödeme yöntemleri her bütçeye uygun hazırlanmaktadır. Otomobil alacak kişiye ödemelerinde kolaylıklar sağlanmaktadır.

Sistemden Herkes Yararlanabilir mi?

Alacağı aracın taksitlerini ödeyen ve sisteme giriş ücreti veren herkes Emin Oto’nun sunduğu muhteşem imkanlardan yararlanabilir.

Sistemden Ayrılma Süreci Nasıl İşler?

Taksitleri ödemekte zorlanmanız durumunda öncelikle taksit tutarı, sizin ödeyebileceğiniz bir miktara çekilmektedir. Yine de ödeyememeniz durumunda taksitleri dondurma imkanı bulunmaktadır. Taksitlerin 3 ay donması sonucunda teslim tarihi de 3 ay gecikmektedir. Ayrılma durumunda ise o güne kadar ödenen para organizasyon ücreti alınarak size geri iade edilmektedir. Ayrılma sureci ise 3 ile 6 ay arasında şirketin belirlemiş olduğu bir günde yapılmaktadır.

Taksitler Sabit mi?

Sistemde borç bitimine kadar 1. taksit ile son taksit arasında hiçbir fark bulunmamaktadır.

Araç Neden Hemen Teslim Edilmemekte?

Türkiye’de iki farklı araç sahibi olma yolu bulunmaktadır. Bunların ilki kredi çekmek diğeri ise peşin almaktır. Peşin bir şekilde hayalinde ki aracı alabilecek kişi sayısı çok azdır. Kredi kullanılması durumunda ise faizler, vade farkları ve bankaların uygulamış olduğu katı sistemler kişileri yıpratmaktadır. Emin Oto sisteminde faiz yoktur, vade farkı da bulunmamaktadır. Ek ücretlerde bulunmamakta, sistem tamamen imece usulü ilerlemektedir. Altın günlerinde nasıl sıranın size gelmesini beklemekte iseniz bu sistemde de sıranın size gelme süresi bulunmaktadır.

Sadece Çekiliş Sistemi mi Var?

3 farklı sistem vardır ve çekiliş sistemi bunlardan sadece birisidir. Bunun dışında çekilişe girmek istemeyenler için peşinatsız bir şekilde aracın teslim edildiği Vade Ortası Sistemi bulunmaktadır. Yine Peşinatlı Erken Teslim Sistemi de bulunmaktadır.

Sistemin Güvencesi Nedir?

Sistem tamamen teminat metodu ile çalışmaktadır. Satılamaz teminat sisteminde aracı alan müşteriler, aracın borcu bitene kadar aracı bir başkasına satamaz veya devredemez. Bu yöntem doğrultusunda her üyenin hakkı korunmuş olur. Emin Oto yıllardır piyasada yer alan ve kurumsal bir firmadır ve 50.000 den fazla bireysel referansı bulunmaktadır.

Related posts
Taksitle Araba

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

1 Mins read
Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda…
Faizsiz Araba

Faizsiz Araba Nasıl Alınır En Kolay Yöntemler

1 Mins read
Faizsiz kredi ile araba almak için dönemsel olarak firmaları ziyaret etmeniz veya internet sitelerindeki duyuruları takip etmeniz gerekir. Özellikle bankalar bilgilendirme ve…
Faizsiz Araba

Faizsiz Araba Nasıl Satın Alınır?

1 Mins read
Her alışverişte olduğu gibi araçları en ucuza almak isteyen kişiler faizsiz veya düşük faizli araba kredisi seçenekleri ile araç satın alabiliyor. Bu…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.