Peşinatsız ArabaSenetle Araba

Peşinatsız Senetle Araba Almak

2 Mins read

Gerek bir ev almak, gerekse bir otomobil almak hemen hemen herkesin hayalidir. Peşinatsız senetle araba satın almaya karar verenleri ise cevaplanması gereken birçok soru bekler. Otomobilin markası, modeli ne olacak, baktığımız otomobilin fiyat aralığı ne olmalı gibi. Ayrıca otomobilinize sahip olduğunuzda yanında getirdiği sorumlulukları karşılayabilecek misiniz ve maddi giderlerini karşılayabilecek misiniz?

Bir otomobil için karşılayacağınız tek ödeme arabanın satın alım fiyatı değildir. Bu otomobile yakıt yüklemeniz, kasko sigortasını yaptırmanız gerekirken, ödemeniz gereken bir vergisi ve düzenli olarak yaptırmanız gereken araç bakımları da olacaktır. Bu yüzden peşinatsız senetle araba sahibi olurken, sadece aracın bedelini ödemeyeceğinizi unutmamanız gerekiyor. İlk önce yerine getirmeniz gereken sorumluluk ise aracın kaskosunu yaptırmak olmalı. Çünkü kasko, aracın aldığı olası bir hasarda oluşacak masrafları güvence altına alacaktır. Aracın beraberinde getirdiği masrafları kaldıramazsınız fakat bunları en aza indirmek için aradığınız otomobilin en uygun fiyatlı olduğuna emin olmak için fazlaca araştırma yapabilirsiniz. Türkiye’de bu oldukça yaygın. Masraflardan kaçamayan araba severler, en uygun aracı bulmak için internet üzerinden araştırma yapıyorlar. Hatta Ernst & Young’ın yaptığı araştırmaya bakıldığında, Türkler‘in internet üzerinde yaptığı araştırmanın büyük kısmını otomobil araştırmaları oluşturuyor.

Peşinatsız Senetle Araba Almak

Otomobil almaya karar veren bir kişiyi etkileyen en önemli kriterler otomobillerin fiyatları ve kaliteleri. Alıcılar Otomobil araştırırken aynı zamanda aracı nasıl teslim alacaklarına da dikkat ediyorlar. Alıcıların, otomobillerini seçerken, mağaza tasarımından da etkilendikleri araştırmalarla ortaya koyulmuş. Alıcı, otomobil alma süreci içerisinde çevrenin araç hakkında yaptığı yorumları, önerileri de dikkate alıyor. Otomobil hakkında teknik yardım alabilme kolaylığı, satıştan sonra destek alabilme, acil yardım hizmeti, zor durumlar için telefondan destek alabilme imkânı, otomobilin garantisindeki şartlar gibi unsurlar da otomobil aracılarının kararlarını ve fikirlerini etkiliyor.

Araştırmaların gösterdiği diğer bir sonuç, Türkler‘in önemli yüzdesinin araştırmalarını internet üzerinden yaptığı. Ayrıca araştırmaların 3 ila 10 saat arasında vakit alıyor olmasıyla dünya ortalamasının üzerindeyiz. Ve internet kullanıcılarının peşinatsız senetle araba almadan önce en uzun süre araştırma yaptığı alan otomobil sektörü olarak belirlendi.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.