Peşinatsız ArabaSenetle Araba

Peşinatsız Senetle Araba Veren Galeriler

2 Mins read

Eğer araba almak için paranız yeterli gelmiyorsa yapmanız gereken senetle araba satışı yapan galericilerin kapısını çalmak olacaktır. Bu konuda gerekli sayıda taksit seçeneğini sunan galericiler birçok insanın parası olmadan araba sahibi olmaların imkan tanıyorlar. Peşinatsız olarak araba satan da galericiler bulunmaktadır. Tabi bu tür satışlarda imzalanması gereken çok sayıda resmi evrak olduğunu eklemeliyiz. Çünkü galericiler bu hizmeti sunuyor olsalar da alacaklarını bir şekilde garanti altına almayı amaçlıyorlar. O nedenle basit gibi görünen birçok detayın altına imza atarak hem kendilerini hem de alıcı tarafı belirli bir güvencenin altına alarak alışverişi tamamlamayı başarıyorlar.
Peşinatsız Senetle Araba Veren Galeriler
İlk imzalanacak olan arabanın ödenecek vade sayısı kadar senet yaptırılması olacaktır. Genelde bu tür satışta galerici alıcısından bir ya da birkaç tane kefil istemektedir. İstenilen kefilin mutlaka sabit bir geliri olması talep ediliyor. Bankalarda bu tür kefilleri istemektedir. Burada ki amaç eğer ki borç ödenmezse avukat yoluyla tahsil edilmek istendiğinde muhatap olacak birisinin bulunmasını sağlamaktır. Bu da borcun garantiye alınmasını istenen detaylardan birisidir. İki taraf açısından da önemli olan sözleşme de imzalanmalıdır. Sözleşme içerisinde araç satışı ile ilgili tüm detaylar yazılmalıdır. Bu detayları iki tarafta oluşturabilirsiniz. Alacaklı borcunun korunması borçlu ise aldığı arabada bir sorun çıkmaması için bu sözleşmeye mutlaka imza atmalıdır.

İstenmeyen bir durum yaşandığında hakkını aramak için mahkemeye gidildiğinde bu imza iki tarafında işine yarayacaktır. O nedenle tercihinizi yaparken bu tür detaylara dikkat etmelisiniz. Herhangi bir peşin ödemeden saraç satışı yapılırsa unutulmaması gereken uygulanacak olan faiz oranının bankaların verdiklerinin çok üzerinde uygulanacağıdır. Bu tür satışların bedeli yüksek olmayan araçlar için yapıldığını da ekleyelim. Genelde 25 bin TL ve altında değere sahip olan araçlarda bu tür satışa imkan tanınmaktadır. Özellikle 50 bin TL’nin üzerinde bir fiyatlamaya sahip ikinci el arabalar da mutlaka belirli bir oranda peşinat karşı taraftan talep edilmektedir. Bu aynı zamanda araç borcunun ödenmesine de imkan veren önemli bir detaydır.

PEŞİNATSIZ VE SENETLE ARABA SATAN GALERİCİLER

Galericinin alıcıya güvenmesini sağlayacaktır. Sizde bu yöntemi kullanarak araç satan yerler arıyorsanız yapmanız gereken şehrinizde bulunan galericiler sitesini ziyaret etmek olacaktır. Peşinatsız senetle araba veren galerileri ancak bu yerlerde bulabilirsiniz. Tabi yukarıda bahsetmiş olduğumuz noktaları da unutmamalısınız. Alıcı tarafından unutulmaması gereken bu durumda farkın çok yüksek olacaktır. Eğer bu farkı göze alıyorsanız ve ödemediğiniz halinde kendinizi büyük bir borcun altına sokmak istemiyorsanız dikkatli bir şekilde karar vermeniz sizler açısından çok değerli olacaktır. İnanılmaz zor bir durum olarak görünse de gerçekten araç almaya bu kadar kararlıysanız bu yöntemden başka çareniz yok diyebiliriz.

Tabi bankalar ile aranız iyiyse ve güzel bir kredi notuna sahipseniz taşıt kredisi çekebilirsiniz. Ya da etrafınız tarafından güvenilir birisi olarak kabul ediliyorsanız uzun vadeli olarak onlardan borç alarak araba sahibi olabilirsiniz. Onun dışında senetle araba almak zorundaysanız size tavsiyemiz araç bedeliniz %10’una veya daha fazlasına denk gelecek peşinatı ödemeniz daha uygun fiyatlar ile araba sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında yapılacak peşinatsız işlemler içinde fiyat farkının çok yüksek olacağını hiçbir zaman unutmamalısınız.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.