Peşinatsız ArabaSenetle Araba

Peşinatsız Senetle Araç Satanlar

2 Mins read

Son yıllarda senet ile araç satanların sayısı giderek artıyor. Bunun en temel nedenlerinden bir tanesi bu konuda büyük bir talep olmasıdır. Ülkemizde bankalar ile geçmişte sorun yaşamayan insan sayısı giderek azaldığı için taşıt kredisi başvuruları genelde geri çevriliyor. Bu durum nedeniyle birikim yaparak araba almak yerine daha hızlı bir şekilde araba almak isteyenler farklı yöntemleri kullanmayı tercih ediyor. Bu yöntemlerin başında son zamanlarda en çok tercih edilen yöntem ile senetle borçlanarak araba sahibi olmaktır. Ülkemizde bu konuda hissedilen ihtiyacı karşılamak galericiler sitelerinde bulunan esnaflar tarafından karşılanarak onlara istenilen arabaları alma fırsatı veriliyor.
Peşinatsız Senetle Araç Satanlar

PEŞİNATLA VE PEŞİNATSIZ SENETLE ARAÇ SAHİBİ OLMAK

Araç satın almak günümüzde insanların en temel ihtiyaçları arasında ilk sırada gelmeye başladı. Tabi bu tercihi kullanırken bazı noktalara dikkat etmek gerektiğini de ekleyelim. İki tür senetle satış bulunuyor. Bunların arasında peşinatsız ve peşinatlı olarak ikiye ayrıldığını da ekleyelim. Peşinatlı tercih daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Peşinatlı olan yöntemin en büyük avantajı daha az bir fark vererek uzun vadede araba almanıza yardımcı olacaktır. 48 aya kadar uzanan vadeler ile araç almak istiyorsanız biraz peşinat vermek tahmin ettiğinizden daha uygun fiyatlar ile aracı almanıza yardımcı olacaktır. Tabi eklememiz gereken bir diğer nokta peşinatlı alımlarda borç daha az kalacağı ve karşı tarafa bir güven vereceğinden işlem daha kolay bir hale gelecektir.

Peşinatsız alımlarda fark daha yüksek olmaktadır. Aracın tüm parası taksitleneceği için bu durumu kabul etmek zorunda kalıyorsunuz. 50 bin TL olan bir aracın tamamını peşinatsız senetle almak demek arada ki riskin artması anlamına geliyor. Bu da hesap yapılırken risk farkının faiz olarak karşınıza çıkmasına neden olacaktır. Peşinatsız araç satan firmaları bulmak günümüzde çok zor olmayacaktır. Şehirde bulunan bir galericiler sitesine uğramanız yeterli olacaktır. Orada bu şekilde araç satan çok sayıda galerici ile karşılaşacak ve onlardan istediğiniz arabayı senet ile alma şansını kullanabileceksiniz.

Size bu konu da tavsiyemiz bu firmalardan birisi ile anlaşmadan önce çevrenizde bu şekilde araç alanlardan fikir almanız olacaktır. Bazı firmalar gerçekten çok daha yüksek oranlar sunmakta ve insanları yüksek bedeller ile borçlandırma yoluna gitmekteler. Bunu kabul etmeniz sorun olmasa da karşınızda ki insana güvenmeniz daha doğru olacaktır. Bu şekilde araç alırken unutmamanız gereken işlem tüm borcunuz için kesinlikle tek bir senet yazmamanız olacaktır. Tek senet yerine 36 ay vadeli alacağınız bir araç için her ayına farklı bir senet yapmak doğru işlem olacaktır. Borcunuzu her ay yatırdığınızda yapmanız gereken senedi almanız olacaktır. Bu sayede eğer bir yıl sonra borcunuzu ödeyemezseniz sadece kalan senetler için karşı tarafa borçlu hale geleceksiniz.

SENETLE ARAÇ SATANLARIN KARI NEDİR

Ayrıca peşinatsız araç satan firma sizi tüm borcunuz için avukata veremeyecek sadece o ay ki borç için avukatlık olacaksınız. 36 ay sonra ödemeniz gereken borcu bir yılın sonunda ödemek zorunda kalmayacaksınız. Bu detay bahis gibi görünse de çok önemli bir fark oluşturmaktadır. Sektörde bulunan bu açığı gören çok sayıda firma talepleri karşılamak için senetle araç satışını arttırmaya çalışıyor. Amaçları daha yüksek araç satışına ulaşarak kar oranlarını arttırmak olacaktır.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.