Peşinatsız ArabaTaksitle Araba

Peşinatsız Taksitle Araba

2 Mins read

Araç sahibi olmak; eskisi kadar zor değildir. Eskiden araç satın almak için yıllarca para biriktirmek zorunda olan insanlar için günümüzde birbirinden avantajlı finansal destekler bulunmaktadır. Her şeyden önce, bankaların sunmuş olduğu taşıt kredilerinden faydalanarak taksitle araç sahibi olabilirsiniz. Ancak, taşıt kredisi alabilmek için kredi notunuzun yüksek olması ve bankaların kara listesinde olmamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, taşıt kredisi; aracın değerinin tamamı için verilmez. Bir başka deyişle, taşıt kredisinin yanı sıra peşinat ödemeniz şarttır. Sonuç olarak, peşinatsız taksitle araba almak için farklı arayışlar içerisine girmeniz gerekmektedir.

Peşinatsız Taksitle Araba Alma Yolları

Peşinatsız taksitle araba alma yolları arasında araç üretici firmaların sunmuş olduğu kampanyalardan bahsetmeliyiz. Fiat, Peugeot ve daha birçok üretici firmanın yılın belirli dönemlerinde tüketiciler için özel olarak hazırlamış olduğu peşinatsız taksitle araba alma kampanyaları bulunmaktadır. Satışlar bizzat üretici firma tarafından yapılmaktadır. Tüketicilere en uygun ekonomik fırsatlar sunulmaktadır.

Senetle araba almak; peşinatsız taksitle araba alma yolları arasında bulunmaktadır. Bu noktada, istediğiniz takdirde hiçbir peşinat ödemeden hayalinizdeki aracı satın alabilirsiniz. Ancak, senetle araba almanın bazı riskleri bulunmaktadır. Her şeyden önce, peşinat ödemeseniz bile satıcının hem banka kredi faiz oranını hem de kendi komisyon oranını aracın fiyatının üzerine ekleyerek size ödeme tablosu çıkartması mümkün olmaktadır. Bir başka deyişle, aracın değerinin belki de iki katından fazlasını geri ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra, senetle araba almak; riskli bir iştir. Bu işi uzun süredir yapan, tefeci olmayan, çevresinde olumlu referanslara sahip bir galericiyi tercih etmelisiniz. Aksi takdirde, hem yasal hem de ekonomik birçok sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Alternatif Peşinatsız Taksitle Araba Alma Yöntemi

Peşinatsız taksitle araba almak isteyenler için katılım bankalarından bahsedebiliriz. Bu bankaların oldukça uygun, faizsiz ve peşinatsız araba alma imkanı sunan kredileri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Birarabam başta olmak üzere tüketicinin kendi ekonomik durumuna uygun gruplara katılmasını sağlayarak onu 66 ay veya daha kısa sürede araba sahibi yapan organizasyonlardan bahsetmek gerekir.

Peşinatsız ve faizsiz araba sahibi yapan bu firmalar sayesinde Türkiye’nin her yerinden, sıfır veya ikinci el araç satın almak mümkündür. Sıra tespitli veya serbest tasarruf yöntemi olmak üzere iki farklı seçenek bulunmaktadır. Sıra tespitli yöntemde noter huzurunda yapılan çekilişlerin sonucunda her ay farklı bir kişiye araba satın alınmaktadır. Serbest tasarruf yönteminde ise kişi ödemelerini kendisi belirleyerek ne zaman araba sahibi olacağına karar vermektedir.

Related posts
Taksitle Araba

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

1 Mins read
Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
ArabaPeşinatsız ArabaTaksitle Araba

Bankalardan Satılık Araçlar

3 Mins read
Bankalardan satılık araçlar ihale yöntemi ile satışa çıkarılmaktadır. Türkiye’de bir çok sayıda menkul ya da gayrimenkul mal borçlunun borcunu ödeyememesi durumunda haciz…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.