Senetle Araba

Sahibinden Senetle Araba Satan Galeriler

2 Mins read

Araba satın alabilmek isteyen ve elinde belli bir birikimi olmayan, bireylerin fazlası bundan sonra neredeyse banka taşıt kredilerini tercih ederek vasıta sahibi olma incelemesi içeresindeler. Fakat banka kredisi ile araba satın alabilmek, herkes amacıyla olası olmuyor. Bundan ötürü kredi çekmeden taksitle araba alabilmek isteyenler senetle araba satan galeriler var mı merak ediyor. Şartsız, kefilsiz senetle araba veren yerler, firmalar bulunuyor. Gerek gelirini bankaya belge gösteremediği amacıyla, gerekse banka ile daha evveldeki çalışmalarında ödeme sorunları sebebi ile kredi puanı düşük bulunduğu amacıyla kredi puanı düşük olmasından banka kredisi kullanma hali olmuyor. Bu gibi durumlarda, bu pozisyonda ki bireylerin araba arayışları, senetle araba satan galeriler oluyor.

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Galeriden Senetle Araba

Elinizde birikim olup olmadığı burada mühimdir. Çünkü galeriler alacağınız arabanın değerinden birikiminizi düştükten sonra kalan bedel üzerinden aylık vade programı yaparlar. Bu vade programları her galeride değişik olmasına karşın en yüksek vade farkı %5 seviyesinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Bazı büyük potansiyel ile çalışan galeriler bu seviyesi %2 gibi sayılar da tutabildikleri görülebiliyor. Hem de vade zamanı olarak birtakım firmalar vade zamanını 12, 24, 36 ay kadar vakte yayarken, birtakım galeriler bu zamanı 12 ay gibi bir vakit sınırlandırıyor. Fakat bu halde vade seviyesi düşüyor, ancak ödemeler alıcı amacıyla biraz yüksek ödeme oluyor denebilir. Senetle araba satan galeriler beğendiğiniz arabanın ödeme şartlarını size bildirmesinde sonra kabul ettiğiniz takdirdeprosedürlere derhal başlar.

Senetle Araba Almak İçin Ne Gerekiyor?

Senetle Araba Satan Galeriler

Öncelikle bilinmesi gereken mühim nokta, senetle araba satan galeriler alacaklarını garanti altına alabilmek amacıyla sattıkları aracın üstüne ipotek şerh yazısı koydurtur. Galeri siz son senedinizi ödedikten derhal sonra, bu ipoteği kaldırtır. Ya da siz borcunuzun tamamını galeriye bir kerede ödediğiniz takdirde bu ipotek prosedürü ortadan kalkar. Satış prosedürleri amacıyla notere gitmeden evvelce galeri firması size ideal olan ödeme tarihlerine göre hazırlanan senetleri imzalatır. Daha sonra noterde satış sözleşmesi yapılır ve bu sözleşmede ipotek bedeli belirtilir. Hatta bu prosedürü yalnızca noter nezdinde değil, satış prosedüründen sonra noterden alınan satış sözleşmesi ile Bölge Trafik Müdürlüğüne giderek orada da hem ruhsata hem trafik kayıtlarına işletir. Senet ödemeleri husussu ile ilgili art niyetli olmayanlar amacıyla bu bir prosedürdür.

Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler Var mı?

Araba alabilmek isteyip, hiç birikimi olmayanlar içerisinde programı olan senetle araba satan galeriler bulunduğunu söyleyebiliriz. Genellikle satış sayılarını arttırmak isteyen galerilerde bu programlar olabiliyor. Fakat peşinatsız araba satışı yapan galeri bulmak gerektiğince zor bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunu husus tamamiyle galerici ile sizin aranızda anlaşmanız gereken bir husustur. Çok nadirde olsa bu tip program olabiliyor.

Senetle Araba Satın Almak Güvenli Midir?

Taksitle ve Senetle Araba Nasıl Alınır

Araç alırken 2. el bulunduğu amacıyla kesinlikle işin uzmanı bir şahıs doğrulusunda arabanın denetim edilip, sağlamlığına ve değişen parçaları ya da hasar hali olup olmadığına baktırmak gerekir. Hem de senet imzalarken her senedi tek tek bakarak denetimli bir şekilde imza atmak sizin amacıyla daha ideal olur. Tek senet yerine ayrı, ayrı senet gerçekleştirme gelecekte doğacak sorunu aza indirger. Bir ay dahi borcunuzu gününde ödemediğinizde prosedür tek senet bulunduğu amacıyla, bütün borç üzerinden gerçekleştirilir. Senetle araba satan galeriler sattıkları araca banka faizinin üzerinde faiz koyduklarını da bilmenizde fayda vardır.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.