Senetle Araba

Senet ile Araba Veren Galeriler

2 Mins read

Ekonomik durumun bozulması insanların ihtiyaçlarını karşılamak için farklı çareler aramasına neden oluyor. Bu çarelerden birisi de arabalar konusunda oluyor. Günümüzde çok fazla tercih edilmeyen bir seçenek olarak bilinen senetle araba almaya rağmen son zamanlarda giderek artıyor. Buna neden olan en temel durum insanların bankalar ile aralarının bozulmasını gösterebiliriz. Çünkü bu nedenden dolayı taşıt kredisi almak daha zor bir duruma geliyor. İnsanlar buna rağmen araç almak istediklerindeyse ilk tercih olarak senetle araba veren galerileri tercih ediyorlar. Daha eskiden az olan bu seçenek günümüzde giderek artış gösteriyor. Bu da insanların talebinin arttığına işaret eden çok önemli bir detaydır.
Senet ile Araba Veren Galeriler
Tabi galeriler bunu yaparken kendilerini de düşünüyor. Sizin için bankadan kredi çekme işlemini gerçekleştiriyorlar. Bunu yaparken bankanın ana paraya uygulamış olduğu faiz oranına ek olarak kendileri için %2’lik bir ekleme yapıyorlar. Arabayı peşin alacak kadar gücü olmayanlar için tercih edilen bu yöntemde bu tür detayları kabul etmek gerekiyor. 12, 24 ve hatta 48 aya kadar ödeme yapma şansınız var. Tabi bu satışı gerçekleştiren galericiler bazen peşinat talep ediyor. Bunun sayesinde fark daha düşük olabiliyor. Senetle alınan arabalar banka faiz oranlarına bakarak daha uyguna geldiği söylense de bu çok doğru bir bilgi değildir. Arada ki makas biraz daha galericiler tarafından açıktır.

İlgi son zamanlarda bu şekilde araba satan yerlere doğru kaymaya başladı. Bu işlemle araba almak isteyenler için büyük şehirlerde bulunan galericiler sitesini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Burada galeri isimleri saymamıza gerek yok. İstanbul’da bulunan galericiler sitesi olan İstoç içinde onlarca galerici bu hizmeti sunuyor. Tabi bununla uğraşmak istemiyorsanız yapmanız gereken internet üzerinden satış yapan internet sitelerini ziyaret etmek olacaktır. Size bu sitelerde detaylı bir şekilde tüm bilgiler verilecektir. Peşinatsız olduğunda nasıl olacağı ya da belirli bir peşinat ile arabayı nasıl alabileceğiniz hakkında tüm bilgileri internet sitelerinde bulabilirsiniz. Banka kredileri ile karşılaştırıldığında bu tür sitelerin daha yüksek faiz oranları uyguladıklarını rahatlıkla sizde görebilirsiniz.

Senetle araba veren galeriler ülkemizde ki tüm şehirlerde galericiler sitelerinde yer alıyor. Tabi bu şekilde araç almak istiyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunların başında kesinlikle tek bir senet ile araç almamanız olacaktır. Her aylık ödeme için ayrı bir senet yapmalısınız. Tek senet ile araç alırsanız istemediğiniz bir durum yaşandığında karşı tarafın sizden ödedikleriniz dahil olmak üzere tüm borcu ödemenizi isteyeceği anlamına gelmektedir. Bu nedenle kesinlikle tek senet ile araç almamaya özen gösterin.

Bu türden araç satan galerilerin amacı daha yüksek kar elde etmekten başka bir şey değildir. Daha yüksek peşinat ile almak faiz oranının yükselmesini engelliyor. Ödeme süresi arttıkça galericiler daha fazla fark koyuyorlar. Senetle araba almak için internette kısa bir araştırma yaparak birkaç internet sitesi bulabilirsiniz. Bu sitelerde araba almak çok basittir. Galericiler tarafından oluşturulan siteler olmakla birlikte özel kurulan sitelerde vardır. Arabalardan anlamıyor ve senetle araba almak istiyorsanız bu işlemi yaparken az çok işten anlayan birilerini yanınızda götürmeniz mantıklı olacaktır. Sizi önemli noktalarda uyararak doğru işlemleri yapmanız konusunda sizlere yardımcı olacaklardır.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.