Senetle Araba

Senet ile Araba

3 Mins read

Araba satın almak günümüzde temel ihtiyaçlar arasında giderek konumunu yükseltiyor. Bir noktadan diğerine en hızlı şekilde ulaşma ihtiyacı bu durumun oluşmasına neden oluyor. Arabalar için yapılan düzgün yollar ve her detayın düşünüldüğü lüks araçlar bu durumun oluşmasına neden oluyor. 100 yıldan biraz fazla süredir hayatımızda olan arabalara olan düşkünlük inanılmaz boyutlara ulaşmıştır. İnsanlar bu ihtiyaçlarını karşılamak içinse ellerinde yeterli para olmasa dahi borçlanarak araç sahibi olmaya çalışıyorlar. Bu noktada ilk tercih edilen yöntem herhangi bir bankaya giderek kredi çekip araç sahibi olmaktır. Tabi banka ile aranız iyi olması halinde bunu yapabilirsiniz. Ekonomik açıdan banka tarafından tehlikeli olarak sınıflandırıldığınızda alternatif yöntemleri tercih etmelisiniz.
Senet ile Araba
Bu durumda seçenekler arasında senet ile araba alma giriyor. İster peşin ödeme yaparak isterseniz hiç peşin ödeme yapmadan uzun vadeli olacak şekilde bu şekilde araba satın alabilirsiniz. Bu konuda yardımcı olan çok sayıda araba firması bulunuyor. Bu firmaların en büyük özellikleri ihtiyaç sahiplerini bir şekilde istedikleri arabalar ile buluşturmaya çalışmalardır. Tabi bu durumu tercih eden insanların genelde ekonomik olarak iyi durumda olmamaları nedeniyle yapılan tercihler de biraz fazla fark eklenmesi doğal karşılanıyor. Banka taşıt kredisi faizleri ile karşılaştırıldığında yüzde 2 kadar yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak incelendiğinde bu oranların o kadar da yüksek olmadığı gözlemleniyor.

Senet ile araba almak artık çok kolay bir duruma gelmiştir. Büyük şehirlerde bulunan galericiler sitesine giderek bu konuda yardımcı olan firmalar ile yüzleşme şansınız var. Tabi bu işlemi yapmanda önce ilk olarak almak istediğiniz aracı belirlemeniz gerekiyor. Aracı belirledikten sonra senetle bunu satan firmayı bulmak mantıklı bir tercih olacaktır. Eğer araba alma konusunda fikriniz yoksa ve neler yapacağınızı bilmiyorsanız yanınızda bu konularda biraz tecrübesi olan insanları götürmek doğru tercih olacaktır. Hızlı bir şekilde işlemlerin tamamlanması ve aracı alırken kandırılmamak için bu insanlar size yol gösterecek ve kandırılmanızın önüne geçeceklerdir.

Bu şekilde araç alırken dikkat etmeniz gereken en önemli detay önünüze gelen herkesten bu yöntem ile araba almamak olacaktır. Çünkü bazen firmalar bunu yaparken çok gaddar olabiliyor. Yüksek fiyatlar çekerek insanların ödeyemeyeceği rakamları onlara dayatıyorlar. O nedenle tercihinizi genelde güven duyulan ve sektörde yıllardır yer alan firmalardan yana kullanmanız mantıklı olacaktır. Ayrıca tüm borç için tek bir senet yapmamanızı tavsiye ederiz. 36 ay ödeyecek şekilde araç satın alıyorsanız borcunuzu bu taksit sayısına kadar senet yaparak hazırlamalısınız. Tek bir senet yazdırmanın en kötü durumu gün gelip de borcunuzu ödeyemeyecek hale geldiğinizde direkt olarak tüm borcunuz üzerinden size tahsilat yapılması olacaktır. Bu da ödediğiniz bedellerin boşa gitmesi anlamına gelecektir.

Senet ile araba alırken size verilecek en iyi tavsiye az da olsa peşinat ödemeniz olacaktır. Bu rakamın araç fiyatının %20 seviyesinde olmak doğru olacaktır. O nedenle peşin ödeme ile bu yöntem ile araba almak avantajlı bir hal alacaktır. Ancak bunu yapacak ekonomik gücünüz yoksa hiç peşin ödemeden de araba sahibi olabilirsiniz. Aracı teslim almadan yani satışı gerçekleştirmeden önce mutlaka tüm detaylarına baktırmanız faydalı olacaktır. Bunun için güvenebileceğiniz bir ustaya gitmenizi ya da aracın yetkili servisine göstermeniz doğru tercihler olacaktır. Bu sayede araçta herhangi bir sorun olup olmadığı öğrenir ve gönül rahatlığı ile yeni aracınıza binebilirsiniz.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.