Peşinatsız ArabaSenetle Araba

Senetle Araba Almak Güvenilir Mi?

2 Mins read

Araba satın almak isteyen herkesin elinde bu iş için yeterli nakit olmayabilir. Bu yüzden, ekonomik çözüm arayışına başlanmaktadır. Birçok kişi, ihtiyaç veya taşıt kredisi almayı tercih eder. Ancak, bankaların sunmuş olduğu yüksek kredi faiz oranlarından dolayı kredi almanın ekonomik boyutundan gözü korkan insanların sayısı bir hayli fazladır. Bu noktada, senetle araba almak; farklı bir alternatif olarak dikkat çekmektedir. Fakat, senetle araba almak güvenilir mi sorusu birçok kişinin aklında bulunmaktadır.

Peşinatsız Senetle Araba Satın Almak

Senetle araba almak için karşılıklı güven ortamının oluşması gerekmektedir. Bu noktada, senetle araba almayı planlıyorsanız bu işi uzun süredir yapan, tanıdığınız ve çevrenizde olumlu referanslara sahip olan bir galeriyi tercih etmelisiniz. Aksi takdirde, bu işin yasal olmayan sonuçlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Buna ek olarak, senetle araba almak isteyenlerin senet doldurmayı iyi bilmesi şarttır. Ayrıca, senetler hakkında detaylı bilgiye sahip olunmalıdır.

Senetle araba almak için her şeyden önce satın almak istediğiniz araca karar vermelisiniz. Bunun ardından, yukarıda bahsettiğimiz gibi güvenilir bir galeriye gitmelisiniz. Bu noktada, peşinat ödemek isteyip istemediğinizi konuşmalısınız. Senetle araba satın almanın en büyük avantajlarından birisi peşinat ödeme konusunda olmaktadır. Bankadan kredi alırken peşinat tutarını siz belirleyemezsiniz. Ancak, senetle araba alırken ödemek istediğiniz peşinat tutarına karar verebilirsiniz. Bunun yanı sıra, istediğiniz takdirde peşinat ödemeden de aracı satın alabilirsiniz.

Senetle Araba Satın Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Senetle araba satın alma işlemlerinde satıcı olan kişi sizin yerinize kendisi üzerinden kredi çekmektedir. Siz ise aylık ödemelerinizi satıcıya yaparsınız. Kağıt üzerinde bankadan kredi almaktan herhangi bir farkı yoktur. Ancak, kredi notu düşük olan veya çeşitli sebeplerden dolayı bankaların kara listesinde bulunan kişiler kredi alma imkanları olmadıkları için senetle araç satın almaya mecbur kalırlar.

Senetle araba satın alma konusunda finansal durumu güçlü olan satıcıların bankadan kredi çekmeden araç için istenilen miktarı kendi hesaplarından ödemesi söz konusu olmaktadır. Bu noktada, bu işlemlerin genel olarak mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, birtakım kesintilerin varlığından söz etmek gerekir. Örneğin, sizin yerinize kredi çekecek olan kişi hem bankanın kredi faiz oranını size ödetecektir hem de tüm miktarın üzerine kendi komisyon oranını ekleyecektir. Bir başka deyişle, bu yöntemle araç satın almak istediğinizde çok ciddi miktarlarda ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Son olarak, senetlerin tek bir senet olmamasına, aylık senetler şeklinde tasarlanmasına dikkat etmelisiniz.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.