Senetle Araba

Senetle Araba Almak İstiyorum

2 Mins read

Günümüzde araç özellikle büyük şehirlerde ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyacı birçok insan kolay bir şekilde karşılayabilirken bazı kişilerde maddi durumdan dolayı zor bir şekilde karşılamaktadır. Araç sahibi olmak isteyen ve elinde gerekli olan nakit bulunmayan kişiler kredi çekerek araç alma yoluna giderler fakat kredi ile araç alabilmeniz için kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir. Daha önce bir kredi alıp düzenli bir şekilde ödeme yaptıysanız bu noktada herhangi bir problem yok fakat bankalar ile daha önce sıkıntı yaşadıysanız kredi almanız çok zordur. Bu tarz durumlarda makale konumuz olan senetle araba alımı sizi araç sahibi yapabilir.

Senetle Araba Almak İstiyorum

Senetle araba sahibi olmak Türkiye’de oldukça mümkün bir durumdur ve bazı galericiler bu konuda yardımcı olmaktadır. Bu durum genellikle 2. el araçlar için geçerlidir.

Senetle Arabayı Kimler Almalı?

Yeterli Nakit Parası olmayanlar;

Senetle araba alırken peşinat istenmediği için nakit parası olmayan kişiler bu yöntemi kullanabilirler. Senetle araba alma yöntemi ile aracın toplam değeri istediğiniz vadeye bölünerek aylık bir ödeme planı çıkartılır ve sizden peşinat talep edilmez. Peşinat vermek istediğiniz durumlarda ise taksitlerin aylık ödemesi azalacaktır.

Faizsiz araba almak isteyenler:

Bankalar faizle kredi vermektedir. Faize bulaşmak istemeyen birçok kişi senetle aylık taksitlerle araç alma yöntemine gider. Diğer yandan bu sistem, katılım bankaların çalışma prensibine çok yakındır.

Kredi notu düşük olanlar:

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bankalardan kredi alırken kredi notunuzun yeterli olması gerekmektedir. Daha önce hiç kredi başvurusu yapmadıysanız veya kredi alıp ödeme yapmadıysanız kredi notunuz düşük olacaktır ve banka tarafında güvenilmez bir müşteri olarak görüleceksiniz. Bu yüzden bankalarda ki sicili kötü olan kişiler senetli araba alabilirler.

Senetle Araba Almak Güvenli mi?

Senetle araba almadan önce Türk Ticaret ve Borçlar Kanuna’na uygun şekilde hareket eden işletmeleri seçmeli ve vadeli satış yönteminin bu kanuna uygun olması gerekmektedir.

Senetle Araç Satan Firmalar

Birçok araba galerisi senet ile satış yapmakta fakat güven noktasında kurumsal firma olmadıkları için çeşitli sorunlar çıkmaktadır. Bu konuda büyük firmaları tercih edebilirsiniz. Wowwo bu konuda hizmet veren ve senetli araba satışı yapan kurumsal bir firmadır.

Senetle Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Senetle araba almadan önce;

  • Senet imzalayacağınız kurumun kurumsal ve kesin adreslerinin bulunmasına,
  • Senetle alacağınız aracın fiyatının nakit piyasa fiyatına yakın olmasına ve vade oranının düşük olmasına,
  • Senetlerinizin banka yolu ile ödedikçe teslim edilmesine ve senetlerin bankadan olmasına,
  • Satıcı firmanın tüketici kanuna göre taksitli veya senetli araç sözleşmesine sahip olmasına,
  • Firmadan aldığınız aracın vadeli satış faturasını kesmesine,
  • Toplu ödeme yapmak istediğiniz durumda ise firmanın size indirim yapması gerekmektedir.

Yukarıda saydığımız sebeplere kesinlikle dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde senetle araba aldıktan sonra birçok sorunla karşılaşabilirsiniz.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.