Senetle Araba

Senetle Araba Almanın Avantajları ve Yararları

2 Mins read

Senetle araba alma fikri uzun yıllardır sektörde var olan ancak günümüzde artık herkes tarafından tercih edilebilen bir sistem olarak sunulmaktadır. Bu şekilde araba almak için belirli şartları yerine getirmenize gerek yok demek doğru olacaktır. Geçmişinizin bozuk olması, kefil gibi ihtiyaçlara bakılmadan bu araba size teslim edilmektedir.

Peşin ödeme yaparak ya da hiç peşinat vermeden istediğiniz ikinci el arabayı almanız mümkündür. Bu şekilde araba satan birçok firma bulunmaktadır. Oto galericiler sattıkları arabaya rehin koyarak senetle araba satan başlıca firmalardır. Geçmişte bu satış sadece yakından tanınan insanlara yapılırken günümüzde daha çok insana gelişen bağlantılar ile yapılabilmektedir.

2020’de Senetle Araba Nasıl Alınır?

2020 yılında da bu şekilde araba satılmaya devam edecek. Çünkü herkesin peşin ödeme yaparak ya da kredi çekerek alma imkanı olmuyor. Bu iki seçeneği olmayan ve birilerinden borç alamayacaklar için bu yöntem tercih edilebilir.

Bu şekilde araba almak için öncelikle bu satışı yapan insanlarla ve firmalarla irtibata geçmeniz gerekiyor. Alacağınız aracı belirledikten sonra aylık ödeme limitinize göre eşit taksitler yapmanız gerekiyor. 30 bin TL değerinde bir araç size üzerine fark koyularak verilecektir. Örneğin aylık 1500 TL ödemeyi 24 ay yapmanız gerekecektir. Bu da toplam 36 bin TL ödeme yapmanız anlamına gelecektir. Bu konuda anlaştıktan sonra notere giderek satış işlemi yapacak ve bu esnada aracı satan firma aracın üzerine rehin koyacaktır. Borç bitene kadar bu rehin kalacak ve bittikten sonra kaldırılacaktır.

Senetle Araba Almanın Avantajları

Senetle araba almanın en önemli avantajı tabi ki bankalarla uğraşmamak olacaktır. Taşıt kredisin için alacağınız aracın tüm bedelinin kredi çıkmayacak oluşu, çok sayıda evrak işi ve bunun yanında aynı farkın onlardan tarafından da istenecek olmasından kurtuluyorsunuz.

Peşinat arama, borç para isteme gibi durumlar ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Eğer herhangi bir ay ödeme yapamazsanız bunu ileterek erteleyebilirsiniz. Hiç ödeme yapamazsanız satıcı ile anlaşarak uygun bir şekilde aracı kolayca geri teslim edebilirsiniz.

Senetle Araba Almanın Dezavantajları

Senetle araba almanın dezavantajları arasında taşıt kredi faizine göre farkın daha yüksek orandan sağlanması oluyor. Bunun yanında ödemelerinizi düzenli yapmamanız halinde geçmiş ödemeleriniz yok sayılarak tüm araç elinizden alınacak olmasıdır. Koyulan rehin bu durumu sağlayacaktır. O nedenle borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeniz gerekmektedir.

Senetle Araba Veren Galeriler

Aracı dikkatli bir şekilde incelemelisiniz, bazen bu durumlarda vaat edilenin aksine birçok eksiği olan araçlar hatasız olarak insanlara satılmaktadır. Bu satışta en çok dikkat edilmesi gereken nokta imzalanacak olan senetlerin miktarı olacaktır. Tüm aylık ödemeler için tek tek senet yapılmakta bunun üzerine ek olarak tek senet yapılması istenmektedir. Bunları yapacaksanız bir sözleşme yaparak bu durumu belirtmenizde fayda var. Ayrıca senetlerde yazan miktarları okumalısınız. Çünkü bir rakam dahi borcunuzun mislinin altına imza atmanıza neden olacaktır.

Senetle Araba Satan Yerler

Senetle araba almak istiyorsanız tercih edebileceğiniz birçok seçene var. Yaşadığınız şehirde bulunan oto galeriler bunun ilk adresidir. Bunun yanında Wowwo sistemi, Otovadeli sitesi, Birarabam firması bu hizmetleri size sunmaktadır. Dediğimiz gibi bu şekilde araba almak çok kolay olmakla birlikte dikkatli şekilde satış alınmadığında ciddi sorunlar ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir