ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read

Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için gereken en önemli araçlardan biri ise arabadır. Araba almak isteyen insanlar ise pandemi ve ekonomik durumun zorlaştırdığı koşullar nedeni ile araba alma düşüncesi kişileri zorlamaktadır. Buna rağmen seçeceğiniz sıfır ya da ikinci el ürünü bütçenize uygun olarak birkaç farklı şekilde ödeme imkanları ile satın alabilirsiniz. Bunlardan ilki taksitle araba almak ya da peşinatsız araba almaktır.

Taksitle alacağınız araba kartınıza, kredinize, ödeme yapabilme sıklığınıza ve bütçenize göre değişerek farklı taksitlendirmeler yapılabilir. Bunun için aracınıza aylık, 6 aylık ya da senelik şekilde görüştüğünüz acenta ya da galeri ile anlaşarak taksitlendirme yapabilirsiniz.

Bir diğer yol ise alıcıların senetle araba almasıdır. Bunun için kişinin öncelikle bütçesini belirlemesi gerekir. Bankalar aracılığı ile faizsiz araba alabilir ya da senetle araba da alabilirsiniz. Bazı şirketler müşterilerini senet almak istediklerinde bankadan kredi çekemeyen ya da kredi notu düşük insanlar olarak tanımlarlar. Bu yüzden yüksek vadeler sunarak senet verebilirler.

Doğru şirketle anlaştığınızda ise böyle sorunlarla karşılaşmazsınız ve düşük vade uygulanarak senetle araba alabilirsiniz. Bunun yerine bazı firmalar vade farkı olmadan sadece gerekli olan hizmet bedelinin ödenmesi halinde size senet imkanı sunar ve kendi arabanızın sahibi olabilirsiniz. Belli bir miktarda birikiminiz ve paranız varsa nakit şekilde ya da kaparo vererek gerisini taksitlendirerek araba satın alabilirsiniz. Yatırımınız yok ama yine de araba almak istiyorsanız peşinatsız araba alma seçeneği ile faizsiz ya da senetle araba alma seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Bu sayede miktarı taksitlendirip bütçenize göre bir ödeme planı oluşturarak siz de araba sahibi olabilirsiniz.

Görüştüğünüz otomotiv firması ya da galeri ile senet anlaşması yapabilir elinize toplu bir miktar geçtiğinde borcunuzun hepsini kapatabilirsiniz. Bankalardan alacağınız kredinin ise faizsiz araba için olması ödeme kolaylığınız için iyi bir alternatif olacaktır. Faizsiz imkanlar için bankaları ya da otomotiv acentalarını takip ederek siz de bütçenize uygun aracı satın alabilirsiniz.

Related posts
Taksitle Araba

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

1 Mins read
Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda…
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Araba

Temel Araç Bakım İpuçları

2 Mins read
Bir araba önemli bir kişisel yatırımdır, ancak ister yeni bir araba ister kullanılmış bir araba olsun, bir araba sahibi olmak çok fazla…
CORONAVIRUS NEWSLETTER
[mc4wp_form id="17"]

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir