ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read

Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için gereken en önemli araçlardan biri ise arabadır. Araba almak isteyen insanlar ise pandemi ve ekonomik durumun zorlaştırdığı koşullar nedeni ile araba alma düşüncesi kişileri zorlamaktadır. Buna rağmen seçeceğiniz sıfır ya da ikinci el ürünü bütçenize uygun olarak birkaç farklı şekilde ödeme imkanları ile satın alabilirsiniz. Bunlardan ilki taksitle araba almak ya da peşinatsız araba almaktır.

Taksitle alacağınız araba kartınıza, kredinize, ödeme yapabilme sıklığınıza ve bütçenize göre değişerek farklı taksitlendirmeler yapılabilir. Bunun için aracınıza aylık, 6 aylık ya da senelik şekilde görüştüğünüz acenta ya da galeri ile anlaşarak taksitlendirme yapabilirsiniz.

Bir diğer yol ise alıcıların senetle araba almasıdır. Bunun için kişinin öncelikle bütçesini belirlemesi gerekir. Bankalar aracılığı ile faizsiz araba alabilir ya da senetle araba da alabilirsiniz. Bazı şirketler müşterilerini senet almak istediklerinde bankadan kredi çekemeyen ya da kredi notu düşük insanlar olarak tanımlarlar. Bu yüzden yüksek vadeler sunarak senet verebilirler.

Doğru şirketle anlaştığınızda ise böyle sorunlarla karşılaşmazsınız ve düşük vade uygulanarak senetle araba alabilirsiniz. Bunun yerine bazı firmalar vade farkı olmadan sadece gerekli olan hizmet bedelinin ödenmesi halinde size senet imkanı sunar ve kendi arabanızın sahibi olabilirsiniz. Belli bir miktarda birikiminiz ve paranız varsa nakit şekilde ya da kaparo vererek gerisini taksitlendirerek araba satın alabilirsiniz. Yatırımınız yok ama yine de araba almak istiyorsanız peşinatsız araba alma seçeneği ile faizsiz ya da senetle araba alma seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Bu sayede miktarı taksitlendirip bütçenize göre bir ödeme planı oluşturarak siz de araba sahibi olabilirsiniz.

Görüştüğünüz otomotiv firması ya da galeri ile senet anlaşması yapabilir elinize toplu bir miktar geçtiğinde borcunuzun hepsini kapatabilirsiniz. Bankalardan alacağınız kredinin ise faizsiz araba için olması ödeme kolaylığınız için iyi bir alternatif olacaktır. Faizsiz imkanlar için bankaları ya da otomotiv acentalarını takip ederek siz de bütçenize uygun aracı satın alabilirsiniz.

Related posts
Araba

Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır

2 Mins read
Araçlardan Hangi Vergiler Alınmaktadır Sıfır araç veya ikinci el araç satın alan herkes, mal sahibi olmasının getirisinin yanı sıra gider kalemleri arasında…
Araba

Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?  

2 Mins read
Geniş Aileler İçin En İdeal Araba Modelleri Hangileridir?   İster kadın olsun, ister erkek olsun; bir otomobil yani başka bir deyişle araba…
Araba

Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2 Mins read
Araç Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Araç temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Otomobil yıkamak ve otomobil yapmak sanıldığından çok özen gerektirir. Araç…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.