Senetle Araba

Senetle Araba Nasıl Alınır? Güvenilir Midir?

3 Mins read

Senet dediğimizde aklımıza gelen ilk şeyin kredi haricinde bir evrak ile şahıs ya da bir şirket üzerinden alacağımız mal amacıyla ödeme teminatı diyebiliriz. Bir oto galeri firmasından giderek vasıta beğendiğimiz ’de kredi çıkmaması halinde bu tekniğe başvurma talihimiz bulunuyor. Eğer satın alacağımız galerinin senetle araba satışı yaptığını düşünür isek vasıta almanız daha basit bir ismimle gerçekleşebilir. Bu sayede kredi kullanamasanız bile belirli bir peşinat ödeyerek aracı imzalayacağımız senet ile alma talihimiz bulunmaktadır. Bankaya göre daha çok faiz ödeyeceğimizi ’de unutmamakta yarar vardır. Satın alacağımız bir vasıta amacıyla uygulanacak senet faiz seviyesi %3 civarlarında hesaplanmaktadır. Kredi kullanmanız halinde ise bu faiz oranları %1.25 ile %1.50 seviyesinde bulunur. Ortalama olarak senetle araba alabilmek dilediğinizde yarı yarıya çok faiz ödemek mecburiyetinde kalabilirsiniz. Bu yüzden şayet kredi çekebiliyor iseniz bu tekniğe en son deva olarak başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Daha az faiz ve daha az ödeme ile tamamına kredi ile sahip olabileceğiniz vasıtalar bulunmaktadır. Aldığınız vasıta amacıyla gelecekte zarar etmemek adına senet ile alabilmek yerine kredi kullanmanızı ehemmiyetle tavsiye ediyoruz.

En son deva olarak başvuracağınız bu tekniği seçtiğinizde satın alabilmek dilediğiniz aracın P kadar bölümünü peşin vermeniz halinde galeriden senet üzerinden vasıta alma fırsatına sahip olabilirsiniz. Alacağınız vasıta amacıyla yapılan vade adedi ne kadar artar ise ödeyeceğiniz oranda o kadar artacaktır. Bu yüzden ne kadar düşük vade yapar iseniz sizin amacıyla daha karlı olacaktır. 12 Ay seviyesinde gerçekleştireceğiniz taksitler sizi zorlamayacak ve daha az fark ödemenizi sağlayabilecektir. Bu yüzden şayet parasal durumunuz iyi ise kısa vadeli olarak almanızda büyük yarar görebilirsiniz. Kişinin ya da bir firmanın satın alabilmek istediği vasıta amacıyla senet üzerinden pazarlık yapılmasında hiç bir sakınca yoktur. Yalnız aldığınız aracın taksitlerini ödeyememe halinde aracınızda rehin olacağı amacıyla aracınıza bağlama katılarak geri alınma riski ’de bulunmaktadır.

Senetle Araç Almanın Riskleri Nelerdir?

Alacağınız senet ile vasıta yardımıyla gereksinimlerinizi karşılamaya yönelik doğru bir ismim atabilirsiniz. Ancak bu alternatifi seçtiğinizde taksitlerimizi derli toplu ödüyor olmamız gerekir. Aynı vakitte satın alacağımız galerinin bizleri kandırmasına izin vermemeli ve kötü niyetli firmalara senet imzalayarak risk altına girmemeliyiz. Senet ile alımlarda tek risk alacağınız mal ya da vasıta amacıyla oran bölümünün ilk baş ve sonunu # ile kapatılmasına ilgi etmeliyiz. Aksi takdirde açık senet olur ve yanına istenilen rakam katılarak bizi zor halde koyabilir. Bunun amacıyla her vakit bu hususta ilgili olmanızı öneririz. Diğer türlü hiç bir riski bulunmamaktadır.

Senetle Araba Almak İstiyorum

Ödediğiniz taksit karşılığı olan senetleri almanız ve yırtmanız ’da büyük ehemmiyet taşımaktadır. Bu sayede diğer bireylerin eline geçip gitmesini engelleyebilir, ödediğimiz taksitlerden birer birer kurtulabiliriz. Risk almadan hiç bir mala ya da hizmete sahip olamayız. Bu yüzden şayet taksitleri ödeyebileceğiniz konusu ile ilgili kendinize güveniyor iseniz bu şekilde satın alma gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralamak yerine bu şekilde vasıta sahibi olmak daha mantıklı ve daha hesaplıdır. Ödeyeceğiniz taksit oranları ile vasıta kiralamak isteseniz bile alacağınız vasıta gibi konforlu olanı alma şansınız olmaz. Bu yüzden şayet araba olmadan yapamam diyor iseniz ve kredi çekemiyor iseniz bu teknikte başvurmanızda yarar bulabilirsiniz.

Genel olarak insanların pek çok tercih ettiği alternatif mevcuttur. Bu gibi hallerde acil gereksinimleri gereği senet üzerinden vasıta alma gereksinimi duyarlar. Risk alabilmek istemeyenler ilgili ismimler atmakta ve vasıta başında ticaretini sakin bir baş ile gerçekleştirmektedir. Sizden ’de yapmanız gerekenin tamamiyle bu olduğunu bilmenizi isteriz. Dilediğiniz vakit hangi kentte olur iseniz olun size en yakın galericiye giderek bu şekilde vasıta satışı yapıp yapmadığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.