Senetle Araba

Senetle Araba Satışı Yapan Galeriler

2 Mins read

Senetle araba almak birçok açıdan büyük kolaylık sağlıyor. Son yıllarda bu konuya olan merak ve istek giderek artıyor. Bunun oluşmasında çok sayıda farklı neden olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu nedenler arasında ilk sırada insanların ikinci el araçlar için birikim yapma konusunda fazla istekli olmamalarını gösterebiliriz. Çünkü araç fiyatları sürekli bir yükseliş trendi içerisinde olduğu için bunu yapmak tahmin edilenden daha zor bir hal alıyor. Onun yerine bankalardan kredi çekme yolu tercih ediliyor ya da senetle araba satan galerilere gitmeyi tercih eden alıcılar oluyor. Tabi banka kredisi her zaman ilk akla gelen seçenek olsa da bunun da olmamasının nedenleri var.
Senetle Araba Satışı Yapan Galeriler
Ülkemizde ki bankalar müşterilerini kredi notuna göre değerlendirmeye başladığından bu tarafa artık bankalardan kredi çekmek eskisi kadar kolay olmuyor. Özellikle kredi notu kötü, çok kötü ve orta sınıfta olanlar için bankalar kredi vermeyi tercih etmiyor. Verenlerinde yüksek faiz uyguladıklarını söylemek doğru olacaktır. Bu nokta nedeniyle senetle araba almak çok daha mantıklı bir hal alıyor. Bu türden bir alış yapmak istiyorsanız öncelikle bu hizmeti sunan galerileri ziyaret etmeniz en mantıklı tercih olacaktır. Bu noktada size yardımcı olan sağlam galerileri nasıl bulacağınızı da kısaca yazımızın içerisinde bahsetmeye çalışacağı. Bu da işlemin daha hızlı gerçekleşmesi ve sorunsuz alışveriş için önemli olacaktır

Senetle araba satış yapan galeriler genelde galericiler sitesi içerisinde yer almaktadır. İstanbul başta olmak üzere ülkemizde ki tüm şehirlerde galericiler sitesi olduğunu söylemek doğru olacaktır. Birkaç istisna dışında bu seçeneği bulabilirsiniz. Buralara gitmeden önce alacağınız arabayı belirlemeniz ya da kendinize birkaç farklı model seçmeniz işlem yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca tercih edeceğiniz galerinin yıllardır bu işi yapan ve güvenilir olmasına dikkat etmenizde fayda var. Çünkü bazıları bu işlemi kötü niyetli bir şekilde yaparak araç alacakları büyük zararlara uğratabiliyor. O nedenle galerici tercihinizi özenle tavsiye üzerine yapmanız doğru olacaktır. Galerici tercihinizi yaptıktan sonra ise onunla senetle alış veriş yaparken de dikkatli olmanız en doğru işlemi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Senetle alacağınız araba için önden %10 ile %20 arasında değişen peşinat ödemeniz de doğru bir işlem olacaktır. Bunu yapmanın size faydası uzun senetlerin daha uygun rakamlara sahip olmanıza yardımcı olmasıdır. Tüm borç için tek bir senet yapmanızı tavsiye etmeyiz. Onun yerine her ay için farklı bir senet yapılması daha uygundur. Ayrıca bu senetleri elden ödeme yerine banka üzerinden ödemekte en doğru işlem olacaktır. Bu sizin senetlerinizin kaybolma ve farklı şahısların eline geçme riskini ortadan kaldırmakla birlikte kredi notunuzun da yükselmesine yardımcı olacaktır.

Ayrıca diyelim ki borcunuzu bir noktadan sonra ödeyemediniz. Galericinin sizi tüm borcunuz yerine sadece kalan senetler için avukata vermesi daha mantıklı bir seçim olacaktır. Size unutmamanız gereken önemli bir detay daha hatırlatalım. Eğer bu tür işlemlerden çok anlamıyorsanız yanınıza mutlaka araba alım ve satımı konusunda tecrübeli birisini götürmeniz mantıklı olacaktır. Ayrıca arabayı da bir yetkili servise göstermeniz doğru seçim olacaktır. Bu sayede arabanızda ne hasar olup olmadığını önceden görebileceksiniz.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.