Senetle Araba

Senetle Araba Satışı

2 Mins read

Senetle araba satışı yapan ve tercih eden insan sayısı son yıllarda giderek artış göstermeye başladı. Bunun oluşmasında çok farklı nedenler olduğunuz söylemek doğru olacaktır. Öncelikle senetle araba alım satımı yapan firmalar arasında güvenilir olanları tercih etmek olacaktır. Genelde vade farkı düşük olduğu düşünülse de senetle araba satışı yapan firmalar bankaların uyguladığı fiyat politikasının üzerinde bir fark uyguluyorlar. Özellikle herhangi bir peşinat ödemeden araba alımı yapmak isteyenler için bu fark çok yüksek olabiliyor. Ancak belirli bir kısmını peşin ödemeniz halinde daha rahat bir ödeme planı oluşturma şansına sahip olacaksınız. Size bu noktada vermemiz gereken en önemli bilgi güvenilir galericiler ile iletişime geçmeniz olacaktır.
Senetle Araba Satışı
Senetle araba alım satımı yapmak güvenli mi sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Eğer karşınızda kişi veya kişiler senedi düzenlerken Türk Ticaret ve Borçlar Kanunu baz alarak yaparsa bir sıkıntı yaşamadan aracınızı alırsınız. Bunun için belirlenmiş olan uygun yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemi neredeyse bilmeyen yoktur ve uygulaması da çok basit olmaktadır. Ayrıca senetli satışta mutlaka bir adet taksitli satış sözleşmesi imzalanmalıdır. Bu imza ile rahat bir şekilde ödeme yapılacak ve iki taraf arasında konuşulan her detay burada aynen yazılacaktır. Bu da daha sonra çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlığın önüne geçilmesi açısından çok değerli olacaktır.

Senetle araba almayı tercih edenler genelde üç farklı sınıfa ayrılıyor. Bu farkın oluşmasının da farklı nedenleri var. Sıfır araba almak istediğinizde ya da banka kredisi ile araba almak istediğinizde genelde araç bedelinin tam fiyatı kredi olarak çıkmayacaktır. O nedenle peşinat ödemek zorunda kalacak alıcılar bu peşinatı ödeyemeyeceklerini düşündükleri için bu yolu tercih ediyorlar. Faiz ödemek istemeyen insanlarda olabilir. Bu satış direkt araç üzerinden fark koyularak yapıldığı için katılım bankaları tarafından uygulanan sisteme büyük benzerlik göstermektedir. Bu da faiz ödeme fikrini sevmeyenler için uygun bir ödeme imkanı sunmaktadır. Son olarak da bu sınıfa kredi notu yüzünden kredi çekemeyecekler insanların girdiğini söylemeliyiz. Bildiğiniz gibi bu not 5 sınıfa ayrılıyor ve alttan üç sınıfta yer alıyorsanız maalesef bankalar sizi iyi niyetli bir kişi olarak kabul etmiyor.

Nasıl ödeme yaparak araba alacağınıza karar verdikten sonra yapmanız gereken kendinize bir adet senetle araba satan firma bulma olacaktır. Birçok galerici bu yöntemi kullanarak araba satmaya günümüzde devam ediyor. Bunları galericiler sitesinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca büyük oluşumlarda bu şekilde araba satmaya başladıklarını gösterdiler. Sizde bu sayede daha rahat ödeme imkanları ile arabanızı bu firmalardan satın alabilirsiniz. Tercih edeceğiniz firma ya kurumsal olmalı ya da yıllardır sektörde olan bir galerici olmalıdır.

Senetle araba satışı yapmaya karar verdikten sonra bu şekilde araba alırken bazı noktalara mutlaka dikkat etmelisiniz. Aracı kurumsal bir firmadan almanız dolayısıyla size birçok noktada yardımcı olmalarını istemelisiniz. Vade farkı ve peşinat oranının düşük olmasını, tüm ödemelerin banka yoluyla yapılıyor olmasını, firmanın faturayı tam fiyat üzerinden kesiyor olmasını gibi detaylara dikkat etmelisiniz. Bu detaylar ufak gibi görünse de tüm satışın daha rahat bir şekilde sonlanması konusunda size yardımcı olacaktır.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.