Senetle Araba

Senetle Araç Nasıl Alınır?

2 Mins read

Günümüzde artık araç satışları senetle yapılabilmektedir. Belirli koşularının bulunduğu senetle araç satışları galericiler tarafından yapılmaktadır. Dolaysıyla bu sayede araç sahibi olmak isteyenlerin bu hayallerine hemen kavuşmaları sağlanmaktadır.
Senetle Araç Nasıl Alınır
Bu konu hakkında birçok ayrıntılar merak edilmektedir. Bu konu hakkında çokça merak edilen ayrıntılardan biri de senetle araç nasıl alınır konusudur. Dilerseniz makalemizde çokça merak edilen bu konu hakkında detaylı olarak bilgiler sunalım. Senetle araç almak sanıldığının aksine oldukça basittir. Birçok galericiler bu imkânı sunmaktadırlar.

Genellikle yüksek vadelerde ve miktarda faiz uygulaması ile hizmete sunulan senetle araç satın alınması konusunda bireylerin dikkat etmeleri gereken tek şey ekonomik bütçelerini aşmayacak bir araç modelinin seçimini yapmaları ve ilgili galeri firmasının kaliteli ve güvenilir olması bu her 2 ayrıntıya dikkat etmelerinde faydalar bulunmaktadır.

Senetle Araç Satın Alınırken Nelere Gerek Duyulur?

Senetle araç satın alınırken bazı evraklar gerekmektedir. Bu evraklar bireyin kimlik fotokopisi, adres belgesi, tapu kayıt belgesi gibi belgelerdir.

Bu evrakların sağlanması durumunda ilgili galeri firması tarafından araç satın almak isteyen bireylere bazı koşullar sunulmaktadır. Bireyler tarafından bu koşulların kabul edilmesi durumunda galeri firması aracın teslim işlemlerini gerçekleştirerek aracı sahibine teslim etmektedir.

Senetle Araç Satın Alırken Başka Ne Gibi Giderleriniz Olur?

Senetle araç satın alırken fazlaca bir gideriniz olmamaktadır. Araç satın alırken 270 ₺ tutarındaki noter tutarı ve 150 ₺ civarında olan dosya masrafı dışında herhangi bir gideriniz olmamaktadır. Bununla birlikte antlaşma sağladığınız ilgili galeri firmasının bu masraflar dışında herhangi bir ek ücret talep etmesi durumunda sözleşmeyi fes etme hakkınızın bulunduğunu da belirtmek isteriz.

Bir de taksit gecikmeleriniz konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Galerici firmalar genel olarak taksit gecikmelerinde %1 oranında gecikme faizi uygulaması yapmaktadır. Dolaysıyla antlaşma sağladığınız ilgili galeri firmasının bu orandan farklı bir gecikme oranı uyguladığını fark edersiniz sözleşmeyi fes etme hakkınızın bulunduğunu tekrar hatırlatmak isteriz. Bu duruma bir örnek sunacak olursak diyelim ki bir galeri firmasından tercihiniz doğrultusunda bir araç satın aldığınız ve taksitlerinizi 12 ay şeklinde ödeyebileceğinize dair anlaşma yaptınız.

Bunun sonucunda ise diyelim ki taksitlerinizi 6 ay geciktirdiniz. Bu durumda aracı satın aldığınız ilgili galeri firması sizlere %1 gibi gecikme faizi uygulayarak yani diğer bir deyişle sizden 2.000 ₺ gibi bir ücret daha fazladan almaktadır. Bu durum ise tamamen yasal olmaktadır. Dolaysıyla sizlere tavsiyemiz senetle araç satın aldığınız takdirde taksit ödemelerinizi mümkün olduğunca zamanında ödemeniz yönündedir. Makalemizde senetle araç nasıl alınır konusu hakkında bilgiler sunduk. Umarız bu anlamda faydalı olabilmişizdir. Dilerseniz https://arabasenetle.net/wowwo-araba-ilanlari-senetle-araba-sahibi-olun/ makalemize de göz atabilirsiniz.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.