Senetle Araba

Senetle Satılık Araba

2 Mins read

Araba almak için insanlar genelde birikim yapmayı tercih ediyorlardı. Ancak günümüzde özellikle ikinci el araba piyasalarında yaşanan yüksek artışlar nedeniyle biriktirilen paranın netleşmesi çok uzun sürebiliyor. Ayrıca almak istediğiniz aracın üzerine birkaç daha ekleyerek daha iyisini alma düşüncesi insanların aklını cezp ediyor. Buda o araçların bir anda çok yüksek bedellere ulaşmasına neden oluyor. Unutulmaması gereken bu yolun aksine daha rahat bir şekilde yardımcı olan başka seçenekler olduğunu unutmamak olacaktır. Kredi çekebileceğiniz gibi galericilere giderek senetle araba alma fikrini cazip hale getirebilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak çok sayıda kurum bulunmaktadır.
Senetle Satılık Araba
Senetle satılık araba satan noktaları genellikle oto galericiler sitesinde bulmanız çok kolay olacaktır. Birçok galerici gerekli işlemleri yaparak insanların ihtiyaçlarını karşılayacak satışları gerçekleştirmeyi başarıyorlar. Bu yöntem ile araba almak isteyen insanların daha çok bankalardan kredi çekemeyecek duruma gelen insanlar olduklarını ekleyelim. Çünkü uygulanacak teferruat ve yüksek bedelleri nedeniyle tercih edilmesi çok da mantıklı olmayacaktır. Unutulmaması gereken detayların başında taşıt kredi faiz oranının 2 ya da 3 puan üzerinde fark uygulanacağıdır. Bu farkı göze alıyorsanız bu şekilde araba satan firmaları kapılarını çalabilirsiniz. Yıllardır bu işi yapmanın vermiş olduğu tecrübe ile hızlı bir şekilde satış gerçekleştirilecek ve size istediğiniz kolaylık ödemeler konusunda sağlanacaktır.

Senetle satılık araba almaya karar vermeden önce bilmeniz gereken önemli noktalar bulunduğunu ekleyelim. Faiz farkını göz önüne alarak daha yüksek bir bedel ödeyeceğinizi unutmamalısınız. Ödemeniz içinde peşinat olup olmayacağı da ödeme limitinizi ve sürenizi yakından etkileyecektir. Size tavsiyemiz en azından araç bedelinin %10’una gelecek bir kısmını peşinat olarak vermeniz olacaktır. Peşinatsız satışlarda araç sahipleri daha yüksek fark eklemeye meyilli oluyorlar. Bu da kendi paralarını garanti altına almak ve daha yüksek kazanç elde etme düşüncesiyle uygulanıyor. Dikkat edilecek bir başka noktaysa imzalanacak senet sayısı olacaktır.

Galericiler genelde bu işlem için ana bir senet imzalattırmayı tercih ediyor. Aracı alacak kişinin tüm borcunu yazan bir senet her zaman ellerinde duruyor. Ayrıca her ayın ödemesi içinde ayrı bir senet yazıyorlar. Tüm senetler ödendikçe aydan aya size verilecek şekilde düzenleniyor. Ancak eğer bir ödemeyi yapmayı geciktirdiğiniz de ellerinde bulunan ana senedi avukata vermeyi tercih ediyorlar. Bu yüzden ödememiş olduğunuz borçlarınız da boşa gitmiş olma ihtimali ortaya çıkıyor. Bunu kabul etmemeniz gerekiyor. O nedenle ana senet yaptırmak yerine aracın üzerine rehin şartı koydurmanız daha doğru bir işlem olacaktır. Çünkü öbür türlü hem araç elinizden gidecek hem de ödediğiniz tüm bedeller boşa gitmiş olacaktır.

Senetle satılık araba bulmak günümüzde çok zor değildir. Bildiğiniz gibi büyük şehirlerde bulunan büyük oto galericiler içerisinde çok sayıda bu işi yapan galerici bulmak zor değildir. Ancak bunların arasında tercih yaparken uzun süredir piyasada olan ve insanların güvendikleri firmaları tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Bu tür firmalar işlemlerinde çok gaddar davranmayacak ve insanların ellerinde ki paralarını sömürmek istemeyecektir.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.