Senetle Araba

Senetle Servis Aracı Almak

2 Mins read

Büyük şehirlerde birçok iş imkanı sunuluyor. Bunlardan birisi de öğrencilerin okula gidiş gelişini kolaylaştırmak için genelde kullanılan servis araçlarıdır. Aynı zamanda bu araçlar işçileri taşımak için de kullanılmaktadır. Okul servisi olarak 20 bine yakın araç İstanbul’da hizmet veriyor. Bir aracın aylık cirosu standart bir çalışmada 6 bin TL’yi geçebiliyor.

İstanbul’da işçi ve okul servisleri sayısı 50 bine yakın olduğu tahmin ediliyor. Bu durumda beraberinde kendine has bir ekonominin oluşması anlamına geliyor. 1 milyar TL değerinde bir ekonominin bu şekilde oluştuğu tahmin ediliyor. Pastanın büyük olması birçok kişini bu sektörde çalışmak istemesine neden oluyor. Bunun içinde araç almak isteyenlerin sayısı artıyor. Tek başınıza çok fazla bir şey ifade etmezken bir şirket çatısı altında aracın borcunu hem ödeyebilir hem de düzgün bir iş sahibi olabiliyor. Servis aracını almak için birikmiş paranız yoksa senetle servis aracı satan firmaları tercih edebilirsiniz.

Vadeyle Servis Aracı Alma Yapılır mı?

Senetle belirli bir vade ile servis aracı almak mümkündür. Sıfır veya ikinci el almak istediğinizi tercih ederek bunu yapabilirsiniz. Bu noktada unutmamanız gereken peşinat ödeyip ödemeyeceğinizdir. Hem peşinat ödemeyip hem de 48 ay vade il senetle servis aracı alacaksanız çok yüksek bir maliyet ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.
Ancak araç bedelinin 4’te 1’lik kısmını peşin ödeyip, geriye kalan borcu 12 ay içerisinde düzenlenecek senetlerle rahatça ödeyebilirsiniz. Bir servisin aylık 6 bin TL ciro yaptığı ve yaklaşık 4 bin TL kar elde etme imkanı sunduğu bir ortamda bu seçeneği tercih ederek borcunuzu kısa sürede ödeyebilirsiniz. Tabi alacağınızın aracın modeli bu durumda önemli olacaktır.

Servis araçları genelde 300 bin kilometre sonrası değiştirilmektedir. Ancak 200 bin kilometrede bir servis aracı tercih edebilirsiniz. Başlangıç için hiç parası olmayanlar bu araçla işe başlayıp daha sonra aracın modelini yenileyebilirler.

Senetle Servis Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senetler araç almak veya senetle servis aracı almanın arasında bir fark yoktur. Bu durumu tercih edenler genelde etraflarında borç para alacak kimseleri bulamayan ve aynı zamanda banka kredisine başvuramayanlardır. Bu seçenek kısa vadede size araç sahibi olma imkanı uygun bir maliyet ile sunmaktadır. Ancak uzun vadede banka kredisinden daha yüksek bir maliyete sahiptir. Bu noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Senetleri imzalarken yazılacak rakamları tek tek kontrol etmelisiniz. Tüm borç için ekstra bir senet imzalanacaksa bunu yapacağınız sözleşmede mutlaka belirtmeniz gerekmektedir. Tercih edeceğiniz galerinin güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Ciddi bir sorun ile yüzleşmemek için bu işleri yıllardır yapanları tercih etmek sizin için en doğru seçim olacaktır.

Pazarlık sonrasında konuşulan tüm detayları sözleşmeye eklemelisiniz. Aracın borcunun bittiğinde rehinin kaldırılması gerektiğini ve senetlerin iptal edileceği anlatılmalıdır.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.