Senetle ArabaTaksitle Araba

Senetle ve Taksitle Otomobil Alabilir Miyim?

2 Mins read

Günümüzde otomobil sahibi olmak oldukça zorlaşmıştır. Araba fiyatlarının artmasıyla beraber alım gücü düşmüş ve birçok insan farklı otomobil alma yöntemlerine başvurmaya başlamıştır.

Senetle ve taksitle araba satışlarına talep artmasıyla beraber yeni firmalar ve yöntemler ortaya çıkmaya başlamıştır. Taksitle veya senetle araç satışları birçok insan tarafından tutulmuş ve kullanılmaya başlanmıştır.

Senetle Otomobil Almak

Senetle otomobil almak oldukça kolaydır. Fakat aracı satan galericinin ve alıcının güvenilir olması gerekmektedir. Aksi takdirde alınacak araç galericinin veya alıcının başını ağrıtabilir.

Bu yöntemde araca belli bir miktar peşinat ödenerek araç alınır. Geri kalan taksitleri ise galericinin alıcıya verdiği vadeye göre bölünerek ödenir. Bu yöntemde aslında galerici müşteri adına kredi çekmiş olur. Fakat galerici bu krediyi %0,80 bir faizle çekerken, müşteriye %2,80’lik bir faiz oranı uygular. Bu durum ise galericiyi fazladan %2’lik bir kara sokar. Fakat peşin parası olmayan kişiler için senetle otomobil sahibi olma yöntemi oldukça faydalıdır.

Senetle otomobil satıcılarında önde gelen birkaç firma bulunmaktadır. Bu firmalardan araç satın alınması durumunda bu araçlar sorun çıkarmayacağı gibi, sürücünün de daha sonra başını ağrıtmayacaktır. Bu nedenle sıradan bilinmeyen firmalar yerine bu firmalar tercih edilebilir.

Taksitle Otomobil Almak

Taksitle otomobil alma durumu da ülke ekonomisi dolayısıyla çoğalmaya başlamıştır. Bu durumda tamamen vade farksız ve faizsiz satın alıma yardımcı olan firmalar bulunduğu gibi, faiz ve vade farkı uygulayan da birçok firma mevcuttur.

Taksitle araç almanın da mantığı senetle araç almak ile aşağı yukarı aynıdır. Taksitle araç alınırken firma şartlarına ve olanaklarına bakılarak tercih yapılabilir. Bazı firmalar peşinata ihtiyaç duymazken, bazıları ise sizden bir miktar peşinat talep eder. Aracın geri kalan ücreti ise taksitlendirilerek kullanıcıya çeşitli ödeme imkanları sunulur. Sürücü kendisine uygun olan ödeme tercihlerinden birini seçebilir.

Emin Oto

1991 yılından bu yana hizmet vermekte olan Emin Oto, müşterilerine taksit ödeyerek araç satın alma imkanını sunmuştur. Kurulduğu tarihten bu yana yaklaşık olarak 130 bin sürücüyü aracına kavuşturmayı başaran Emin Oto, birçok kişi tarafından halen güvenle kullanılmaktadır.

Emin Oto müşterileri bütçe durumlarına göre ödeme planlarını kendileri belirleyebilir. Müşteriler isterse uzun vade imkanlarından yararlanabilirken, isterse de kısa bir taksitlendirme yapabilirler. Banka kredisi ve ekstra maliyete müşteriyi mecbur bırakmayan Emin Oto, taksitlendirme imkanlarıyla sizi hayalinizdeki araca ulaştırabilir.

Ayrıca taksitleri ödemekte zorlanıyorsanız bu taksitleri 6 aya kadar dondurma imkanı da müşteriye sunuluyor. Araba fiyatlarından etkilenmeden taksitle uzun vadede satın alımı sağlayan Emin Oto birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Emin Oto Nedir? Hakkında detaylı bilgihttps://arabasenetle.net/pesinatsiz-faizsiz-ve-taksitle-araba-sahibi-olun-emin-oto/

Related posts
Taksitle Araba

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

1 Mins read
Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda…
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.