Senetle Araba

Servis Aracı Senetle Nasıl Alınır?

2 Mins read

Senetle ödeme seçeneğini tercih edenler bankaların kredi vermediği ve etrafında borç alacak kimseleri olmayan insanlar olarak görülmektedir. Çünkü bu seçenek en son tercih edilen araç alma seçeneği olarak görülmektedir. Kredi notunun ortaya çıkması ile birlikte bu şekilde araç almak birçok insan için tek seçenek olarak hizmet veriyor.

Bunu yapabilmek için güçlü galeriler ile irtibata geçmeniz gerekiyor. Peşinatsız, peşinat ödeyerek veya farklı ödeme imkanları ile bu seçenek tercih ediliyor. Servis aracı veya farklı bir aracı bu şekilde satan galeriler 12 ile 48 ay gibi vade seçeneklerini müşterilerine sunuyor.

Galeriden Senetler Servis Aracı Alınır mı?

Galeriler bu araçları satma konusunda çok fazla seçenek ile hizmet veriyor. Aslında bakıldığında senetle servis aracı alabilmek için gidilebilecek tek yer galerilerdir. Bu galerileri tercih ederken önemli olan nokta sektörde eski olan ve güvenilir bir şekilde iş yapanları bulmak olacaktır. Çünkü her sektörde olduğu gibi bu sektörde de bu işin içine dolandırıcılık katanlar yer almaktadır. O nedenle araçtan önce alınacak yer belirlenmelidir.

Senetle Araba Nasıl Alınır

Birkaç galericiye sorarak size en uygun şekilde servis aracı satacak olanı bulmak gerekmektedir. Sunulan şartlardan daha çok sizin şartlarınıza uygun olanı tercih etmelisiniz. Aylık ödeme gücünüz, peşinat limitiniz ya da hiç peşinat ödemeden almanıza göre sunulacak tüm teklifleri kontrol etmelisiniz.

Servis Aracı İşine Girmek Mantıklı mı?

Servis araçları son yıllarda giderek kendine has bir sektör haline gelmeye başladı. Öğrenci ve işçi servisleri olarak sadece İstanbul’da 40 binin üzerinde aracın sektörde olduğu biliniyor. İş ve okul çıkış saatlerinde ki yoğunluğu görerek sektörün ne kadar büyüdüğünü rahatlıkla görebilirsiniz. Basit bir işte bile aylık cironun 6 bin TL’yi bulduğu tahmin ediliyor. Genelde servis işi yapanlar gün içerisinde iki işi birlikte yaparak daha fazla kazanmaya çalışıyor.

Tabi bunu işi gelişi güzel herkesin yapmasına izin verilmiyor. Servis aracı çalıştırmak için gerekli olan belgeye sahip olmanız gerekiyor. Bu belgeye sahip olmadıktan sonra servis aracı alsanız dahi bir işe yaramayacaktır. Kaçak olarak bu işi yapanlara ciddi cezalar verildiği görüldüğünde bu durum sizin için önemli bir noktadır. Araç ile birlikte bu belgeye de belirli bir ödeme yapacağınızı unutmamanız gerekiyor.

Kredi Çekerek Servis Aracı Alınır mı?

Servis işine girenler genelde ikinci el araba yerine sıfır araca yöneliyorlar. 3-4 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde araca sahip olmak için bu tercih edilmekle birlikte ortalama sıfır bir aracın 100 bin TL’nin üzerinde olması ödeme gücüne göre bu tercihi zorlu hale getiriyor.

Tabi senetle bunu yapmak çok mantıklı olmadığı için kredi çekerek sıfır servis aracı almak kolay olmaktadır. Bu noktayı araştırıyor ve tercihinizi buna göre yapacaksanız öncelikle işinizin garanti olmasına özen gösterin. Çünkü bu maliyetin size kazandıracağı miktarı iyi hesaplamak alacağınız riski daha rahat göze almanız anlamına gelecektir.

Related posts
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.