Haber

Şubeye Gitmeden Ziraat Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2 Mins read

Şubeye gitmeden ziraat kredi başvurusu nasıl yapılır? Günlük hayatta kişilerin giderlerini yetiştiremediği takdirde çeşitli bankalardan çekebilecekleri krediler vardır. Ziraat Bankası ile şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Popüler olan ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi kredi seçenekleri bankaya hiç gitmeden de yapılabilmektedir.

Kredi; belli kurum veya kuruluşlardan alınan toplu paranın daha sonrasında birden fazla taksite bölünmesi ile ödenen yöntemdir. Bu yöntemde toplu parayı veren kurum veya kuruluşların kazanca geçmesine vesile olan etken verilen paranın belirli bir faiz oranıyla geri ödemesinin yapılması şeklinde oluşur. Kredi çekilebilecek bankalardan biri de Ziraat bankasıdır.

Şubeye Gitmeden Kredi Çekilebilir Mi?

Şubeye gitmek günümüzde uzun ve yorucu bir durum halini alabilmektedir. Özellikle de gelişen teknoloji göz önünde bulundurulduğu zaman kimse uzun banka kuyruklarında beklemekten yana olmayacaktır. Bunun için de evde veya aklınıza gelebilecek her yerde şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. Şubeye gitmeden ziraat kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun birden fazla cevabı vardır.

Şubeye gitmeden ziraat kredi başvurusu nasıl yapılır diye sorgulayanlar için ilk yöntem telefon ile ziraat bankasını arayarak müşteri temsilcileri aracılığıyla kredi başvuru talebinde bulunmaktır. En kolay yollar arasında gösterebileceğimiz bu yöntemin sıkça tercih edildiği de belirtilmelidir. Telefon görüşmesi esnasında müşteri temsilcileri çekme talebi bulunulan krediye göre yapılması gerekenleri detaylıca iletecektir.

Şubeye gitmeden krediye oturduğu yerden başvurmak isteyen kişiler için ikinci en pratik yol ise SMS adı verilen kısa mesajlar aracılığıyla kredi başvuru talebi oluşturmaktır. Herkes gerekli bilgileri girerek SMS ile kredi başvurusunda bulunabilir. Yalnız bu aşamanın ön onay ve değerlendirilme süreci olduğu unutulmamalıdır. Banka SMS ile başvuru yapan herkese krediyi anında vermemektedir. Değerlendirme süreci göz önünde bulundurulmalıdır fakat Ziraat bankası kredi başvurularını hızlı inceleyen bankalardan bir tanesidir.

İnternet en yaygın kredi ön başvuru araçlarından bir tanesidir. Ziraat bankası internet bankacılığı hizmeti de sunmaktadır. İnternet bankacılığını kullanarak çok kısa bir zaman içinde ön kredi başvurusu yapmak mümkündür. Şubeye gitmeden ziraat kredi başvurusu nasıl yapılır diyenler için en pratik ve güvenilir cevap internet bankacılığı olarak tanımlanabilir.

Ziraat Kredi Başvurusu İçin Ne Gerekir?

Her banka kredi vermeden önce birtakım bilgi ve belgelerin tahsisini istemektedir. Bu belgelerden bazıları:

-Kişinin bilgilerini teyit eden nüfus cüzdanı,

-Gelirlerinin netleştiği bir gelir belgesi,

-Başvuru tarihinden üç ay önceye ait bir fatura veya yaşadığı yere ait ikametgah,

-Araç alacaklar araca ait ruhsat,

-Konut alacaklar tapu, sahibi olarak bankaya başvuruda bulunmalıdır.

Ziraat bankasının size kredi vermesi için taşımanız gereken şartlar ise:

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmak,

-Reşit olmak,

-Kredi kara listesinde olmamak,

-Düzenli bir gelir elde ediyor olmak,

-En az üç aydır düzenli bir SGK girişi olmak ve

-12 ay boyunca SGK primi ödemiş olmak yeterli olacaktır.

Şubeye gitmeden ziraat kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı yukarıdaki gibidir.

Related posts
Haber

Otomotivde Üretim Yüzde 11 Azaldı

1 Mins read
Otomotiv Sanayii Derneği’nin verilerine göre 2020 yılında toplam araç üretimi 2019 yılına göre yüzde 11 azaldı ve 1.29 milyona düştü. 2021 yılının…
Haber

Samsung Galaxy S21 Serisi Araba Anahtarı Olarak Kullanılabilecek

1 Mins read
Samsung Unpacked etkinliği, çok yakında bize gelen bir dizi parlak yeni teknolojiyi içeriyordu ve Koreli şirket sürücüler için mütevazı araba anahtarını kullanmayı…
Haber

Kış Aylarında Radyatörlere Dikkat Edin

1 Mins read
Kış aylarında motor soğutma sistemlerine ve sıvısına daha dikkat etmeniz gerekir. Araçlara güç veren içten yanmalı motorların soğutma sistemlerinde olan sorunlar, ihmaller…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.