Taksitle Araba

Taksitle Araba Almak

3 Mins read

Yaşadığınız şehir ya da ülke neresi olursa olsun, herkesin hayalini kurduğu bir araba vardır. Günümüz şehir yaşantısında stresli ve yorucu trafikte insanları rahatlatacak, park konusunda sıkıntı yaratmayacak arabalar daha çok ilgi görürken, daha küçük kasaba ve bölgelerde genellikle daha geniş arabalar tercih ediliyor. İnsan hayallerinin sınırının olmadığı son zamanlarda sıfır ya da ikinci el arabalarda herkese ve her keseye uygun taksit seçenekleri sunulabiliyor.

Peşin para ile arabanın çok zor bir hal aldığı günümüz şartlarında taksitle araba almak daha uygun görülen seçeneklerin başında yer alıyor. Satıcısına göre değişkenlik göstermekle birlikte kimi kurum ve firmalar peşinatsız ve taksitle kampanya gerçekleştirirken düşük peşinat ve taksit ile araba satışı gerçekleştiren firmalar da yok değil.

Araba sahibi olmanın çok da kolay olmadığı günümüz şartlarında kişilerin ya belli miktar parasının bulunması ya da kredi notunun yüksek olması gerekmekte. Kredi çekmenize olanak sağlayacak kredi notuna sahip değilseniz araba almak daha güç bir hal alacaktır.

Taksitle araba sahibi olabileceğiniz seçenekler hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Taksitle Araba Sahibi Olabileceğiniz Firmalar

Wowwo: Avrupa’nın ikinci el araba devi olarak nitelendirilen Wowwo ile banka kredisine göre avantajlı bir şekilde araç sahibi olabilirsiniz. Banka kredi notunuz ne olursa olsun onay almanız mümkün. Bu şekilde “acaba banka kredisi çıkar mı” gibi endişeleriniz ortadan kalkmış oluyor. Banka kredinize bloke konmadığı gibi ileri ki zamanlarda kredi ihtiyacınız olması durumunda bir engel olmuyor.

Aldığınız arabayı 1 yıl sonra satmak ya da değiştirmek isterseniz firma tarafından size vade farkı indirimi uygulanmakta. Bu şekilde ana borcunuzu indirimli bir şekilde kapatmış oluyorsunuz. İsterseniz almış olduğunuz arabayı Wowwo’ya tekrar satabilirsiniz. Mevcut borcunuzu bu şekilde kapatabilir, kalan tutarı ise nakit olarak alabilirsiniz. Aynı zamanda ödemeleriniz devam ederken, aracınızı değiştirebilirsiniz.

Emin Otomotiv: Ülkemizde ve dünya genelinde bir ilki gerçekleştiren Eminevim sistemi ile kişiler faizsiz bir şekilde maddi güçlerine göre dilediği arabayı alabilmekte. Sistemin temelinde yardımlaşma esas alınmıştır. Kaç paralık bir araba almak istediğinizi belirledikten sonra kaç taksit yapacağınızı belirlemeniz yeterli.

Taksit süreniz ne kadar uzun olursa o kadar sayıda kişinin yer aldığı çekiliş gruplarına dahil olursunuz. Grup içerisinde yer alan kişilerin gerçekleştirmiş olduğu taksit ödemeleri araç bedeline tekabül eder. Havuzda toplanan para ile araç alınır ve noter huzurunda gerçekleştirilen sıra tespiti belirlenen kişiye teslim edilir.

Birarabam: Birevim tarafından sağlanan bir bir diğer sistem Birarabam, araba sahibi olmak isteyen kişilerin faizsiz bir şekilde arzusunu yerine getirmesini sağlıyor. Herhangi bir fark ödemek zorunda kalmadan 80 aya kadar taksit imkanının bulunduğu Birarabam ile dilerseniz sıfır, dilerseniz ikinci el araba sahibi olabilirsiniz. Emin Otomotiv ile benzer yönlerinin çok olduğu sistemdeki erken teslim fırsatından da yararlanma şansına sahip olabilirsiniz.

Tamamıyla faizsiz bir şekilde, ufak taksitlerle araba sahibi olabileceğiniz Birarabam’da dilerseniz hiç peşinatsız bir şekilde hayalini kurduğunuzu otomobili satın alabilirsiniz. Taksitlerinizi kendiniz belirlediğiniz sistem Türkiye’de yaşayan herkesin dilediği arabaya sahip olmasını sağlıyor.

Fuzul Oto: Emin Otomotiv ile birlikte sektörün en eski kurumlarından biri olan Fuzul Ev, Fuzul Oto sistemi ile araba almak isteyen fakat maddi güçlük yaşayan ya da banka faizinden uzak durmak isteyen kişilerin araç sahibi olmasını sağlıyor. Eminevim ve Birevim gibi temelinde yardımlaşmayı esas alan Fuzul Oto, araç sahibi olmak isteyen kişilerin bir araya geldiği ve birbirlerini desteklediği sistem şeklinde hizmet vermekte.

İsterseniz 0 kilometre isterseniz 2.el araba alma imkanı sağlayan sistemde tüm taksitler sıfır faiz ve vade farksızdır. Ödemek istediğiniz taksit tutarlarını ödeme gücünüze göre belirleme imkanına sahip olursunuz. Almayı düşündüğünüz arabaya faizsiz bir şekilde 49 aya kadar taksitli bir şekilde sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden kişilerin katılabildiği bu sistem ayrıca tasarruf yapma imkanını da beraberinde getirmektedir. Teslim süresine kadar almak istediğiniz aracın tutarında değişiklik yapma hakkına sahip olursunuz. Ayrıca taksitlendirme süresi boyunca maddi güçlük çektiğiniz dönemlerde ödemelerinizi dondurabilirsiniz.

Related posts
Taksitle Araba

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

1 Mins read
Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
ArabaPeşinatsız ArabaTaksitle Araba

Bankalardan Satılık Araçlar

3 Mins read
Bankalardan satılık araçlar ihale yöntemi ile satışa çıkarılmaktadır. Türkiye’de bir çok sayıda menkul ya da gayrimenkul mal borçlunun borcunu ödeyememesi durumunda haciz…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.