Araba Senetle

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Taksitle Araba Nasıl Alınır

Taksitle Araba Nasıl Alınır

Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda var. Taksitle otomobil alınacağı konusunda taksitli araç satışları yapan birçok firma öne çıkmaktadır. Araba almak isteyenler taksitle araba alma imkânı sunan araba siteleri ve oto galeriler üzerinden hizmet almaktadır. Taksitle araç almak için alıcıların firmaların koşullarına uyum sağlaması gerekir. Taksitli veya senetle araç sahibi olmak isteyenler güvenilir platformları tercih etmesi gerekir. Türk Ticaret ve Borçlar Kanunu’na göre vadeli satış yapan firmaları tercih edilmesi gerekir. Tüketici kanunlarına uygun şekilde taksitli satış sözleşmeleri ile araç almak mümkündür.

Taksitle Araba Alma Şartları Nelerdir?

Taksitle araba sahibi olmak için koşullar firmalar tarafından belirlenir. Firmalar araba sahibi olmak isteyen herkese satış gerçekleştirmemektedir. Alıcıların firmaların istediği güvenceyi oluşturacak koşullara sahip olması gerekmektedir. Taksitle araç almak için şartlar yerine getirilmelidir;

Yukarıda belirten koşulların haricinde alıcının kredi puanı taksitli veya senetli araç alımlarını etkileyen faktörlerden biridir. Kredi notu sorgulamasında firmalar ücret alabilmektedir.

Taksitle Araba Alma Vade Limiti Nedir?

Taksit ile araba almanın vade süreleri firmaya göre değişmektedir. Vade süreleri 12, 24, 36 ve 48 aya kadar seçeneklerden yararlanabilmektedir. Araba modellerine göre vade süreleri değişmektedir.

Exit mobile version