Taksitle Araba

Taksitli Araba Nasıl Alınır? Taksitli Araba Satan Firmalar

3 Mins read

Araba almak günümüzde birikim yapmayanlar için farklı yolların bulunmasını beraberinde getiriyor. İnsanlar ilk tercihlerini bankalardan kullandıkları araba kredilerinden yana tercih ediyorlar. Ancak bankayla arası iyi olmayanlar için taksitli araba almak günümüzde büyük galeriler ve özel şirketler tarafından sağlanıyor. Tabi bunu kabul etmeden önce bilmeniz gereken bazı detaylar ve uymanız gereken şartların olduğunu eklemeliyiz.

Beklenenin üzerine senetle veya kredi kartına taksitle araba almak günümüzde sanıldığından daha kolay yapılıyor. Ülkenin neresinde yaşarsanız yaşayın bu fırsattan yararlanmak için hizmet veren şirketlerle iletişime geçmek yeterli oluyor. Bu konuyu merak edenler için bazı önemli bilgileri paylaşmaya çalışalım.

Taksitli İkinci El Araba Almak

Galeriler müşterilerine taksitli araba almak için bazı detaylara odaklanıyor. Genellikle ilk yapılan işlem başvuru sahibinin kredi sicilinin kontrol edilmesidir. Sicili çok kötü olanlar bu konuda gerekli iletişimi kurmak konusunda işlem yapamıyorlar. Tabi istemeleri halinde yüksek bir fark vererek senetle araba almaları sağlanıyor.

Bu tür insanlara kredi kuruluşları üzerinden kendileri aracı olarak kredi kullandırıyorlar. Borcunuz galeri yerine o kredi kuruluşuna ödemek oluyor. Gerçekten notunuz düşükse tek seçeneğiniz senetli bir şekilde araba almak oluyor. Tabi bu tür bir işlem yapılabilmesi için araç alacak kişinin aracın %30’u kadar peşinat ödemesi gerekiyor.

Bu ödemeyi yaptıktan sonra geriye kalan tutar 48 aya kadar vadelere bölünüyor. Firmalar araç satıldıktan sonra 7 gün içerisinde veya 1000 kilometre olmadan geri iadeyi de kabul ediyorlar.

Taksitli Araba Kampanyaları

Otomobil sektöründe yer alan tüm firmalar yılın farklı dönemlerinde müşterilerine taksitle araba alma fırsatı sunuyorlar. Özel olarak hazırlanan kampanyalar arasından size uygun olan araç modelini tercih etmeniz gerekiyor. Tabi bu anlamda dikkat etmek gerekiyor.

Genellikle kampanyaya dahil edilen araçlar o aracın modelinin donanım olarak en boşu oluyor. Uygun taksit seçenekleri ve peşinatsız ödeme seçenekleriyle araba almanız bu şekilde mümkün olsa da donanım olarak ekstra istekleriniz olursa kampanyanın sınırlarını zorlamış oluyorsunuz.

Uygun bir peşinat ödemeniz halinde bu kampanyalarda yararlanmak çok da kolay oluyor. Bu kampanyalar genellikle yıl sonuna doğru giderek artış göstermektedir. O yıla ait modellerin satılabilmesi için bu genellikle tercih edilen bir seçenek olarak firmaların önünde duruyor.

Taksitli Araba Sahibi Yapan Firmalar

Özellikle peşinatı olmayan ve uygun tutarlarda taksitli araba sahibi olmak isteyen vatandaşlar son zamanlarda faizsiz sistemlere bir hayli ilgi göstermeye başladı. Aşağıda aktardığımız firmalar sayesinde faizsiz, peşinatsız ve taksitli araba sahibi olabilirsiniz.

Eminevim Araba – Emin Otomotiv, teminat üzerine kurulan bir sistem ile hizmet göstermektedir. Müşteriler araba sahibi olduktan sonra borçları bitene kadar araç üzerine satılamaz kaydı konulmakta. Bu şekilde diğer müşterilerin hakları korunma altına alınmış olur. Eminevim araba sistemi ile araç sahibi olmak isteyenler için 3 farklı sistem bulunmakta. Çekiliş sisteminden başka Vade Ortası Sistem ve Peşinatlı Erken Teslim Sistemi ile araba sahibi olma hayallerini gerçekleştirebilirsiniz. Vade Ortası Sistem’e dahil olarak 0 peşinat ile vadenizin ortasında aracınızı teslim alır ve teslim tarihinizi bilirsiniz. Peşinatlı Erken Teslim Sistemi’nde ise peşinat ödemesi yaparak aracınızı daha erken tarihte ve ne zaman alacağınızı bilirsiniz. Daha detaylı bilgiye arabasenetle.net/eminevim-otomobil/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Birarabam – Birarabam ile 80 aya varan taksit seçeneği ve tamamen faizsiz bir şekilde araba sahibi olabilirsiniz. Orta ve dar gelirli insanları araba sahibi yapan Bir arabam, ülkemizde araba almanın yeni yolu olarak tercih edilen sistemlerin başında yer alıyor. Faizsiz ve başka farkların uygulanmadığı sisteme dahil olmanız halinde taksitlerinizi kendiniz belirlersiniz. Detaylar için arabasenetle.net/birarabam-nedir-ne-kadar-guvenilir/

Fuzul Oto – Kolay otomobil edindirme merkezi olarak bilinen Fuzul Oto, istediğiniz otomobili en kolay şekilde almanızı sağlıyor. Eminevim ile benzer özelliklerde olan Fuzul Otomotiv, Çekiliş sistemi, vade ortası sistemi, peşinatlı erken teslim sistemi ve ara ödemeli erken teslim sistemi olmak üzere 4 farklı sistem ile hizmet vermekte. Fuzul Oto sistemini detaylı olarak anlattığımız arabasenetle.net/fuzul-oto-nedir-2-el-araba-alinir-mi/ içeriğine göz atmanızda fayda var.

Related posts
Taksitle Araba

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

1 Mins read
Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
ArabaPeşinatsız ArabaTaksitle Araba

Bankalardan Satılık Araçlar

3 Mins read
Bankalardan satılık araçlar ihale yöntemi ile satışa çıkarılmaktadır. Türkiye’de bir çok sayıda menkul ya da gayrimenkul mal borçlunun borcunu ödeyememesi durumunda haciz…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.