Senetle ArabaTaksitle Araba

Vadeli Araba Almak İstiyorum

2 Mins read

Günümüzde yaşam şartları ile birlikte ekonomik uygulamalar da değişmektedir. Bunlardan bazıları kredi kartı, kredi ve benzeri uygulamalar olup borçlanma yaparken adeta can kurtaran görevi görmektedir. Sıklıkla kullanılan bir ödeme yöntemi olarak vadeli araba alma özellikle büyük tutarlarda harcama yapmak isteyen bireylere büyük kolaylık sağlayan uygulamalar olarak günümüzde her bütçeden insanın yararlandığı ödeme yöntemlerinden biridir.

Daha çok ev, araba, elektronik eşya satın alımlarında sıklıkla görülmekte olup bu emtianın tutarının oldukça yüksek olması ve bireylerin bu tutarları hemen elde edememesinin, uzun vadeli satın alımlarda büyük etkisi bulunmaktadır. Uzun vadeli ödeme yöntemleri de çeşitlilik göstermekte olup taksit ve senet seçenekleri bu yöntemlerdendir.

Taksitle Araba Sahibi Olmak

Özelikle sıfır ya da ikinci el araç alırken, ödeme yöntemi olarak sıklıkla kullanılan bir seçenek de taksitle araba almaktadır. Bu noktada bankalar ve diğer aracı kurumlar bireye otomobilin fiyatı kadar kredi imkânı sunarak, bu kredinin geri ödenmesinde taksit yöntemini kullanmaktadır. Bu noktada vadeli araba alma yöntemlerinden olan bu yöntemler 12 aydan 36 aya kadar vadelerde taksitle geri ödeme şeklinde borç ödenmektedir. Özellikle kredi tutarı:

  • Faiz oranı bankadan bankaya, kurumdan kuruma değişmektedir.
  • Vade sayısı da borç miktarını etkilemektedir.
  • Peşinatlı ya da peşinatsız olması da fiyatı etkileyen bir başka unsurdur.

Senetle Araba Sahibi Olmak

Araç satın almada kullanılan bir diğer yöntem de senetle araba almak olup bu yöntemde genellikle satın alan ve satan taraf ticaret hukuku çerçevesinde hazırlanmış bir senet ile uzun vadede aracın senette yazan tutarı her ay ödemesi şeklinde bir ödeme yöntemidir. Tıpkı taksitlerde olduğu gibi taraflar bir faiz oranı, vade sayısı belirleyebilir. Bu noktada kredi çekemeyen alıcıların tercih ettiği bir ödeme yöntemi olarak yer almaktadır.

Wowwo Senetle Araba Almak

Otomobil alımında bireyler, aldıkları aracı senelere yayarak ödeme eğilimindedir. Hem yüksek bir tutarı hemen elde edememeleri hem de ödemede kolaylık olması açısından vadeli araba alma yöntemleri günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Bireylere bu kolaylığı sağlayan Wowwo ise bir aracı alım satım kurumu olup, internet aracılığı ile binlerce araç alımı, satımı yapacak bireyi bir araya getirmektedir. arabasenetle.net/wowwo-2-el-senetle-araba/ adresinde Wowwo hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

Çeşitli peşinat tutarı, taksit ve senetle ödeme seçenekleri, uygun faiz oranı ile her bütçeye uygun aracı yeni sahipleri ile buluşturmaktadır. Kefil ve benzeri şartların yer almadığı garanti ve sigorta seçenekleri ile alımın güvence verdiği sitede uzun vadeli ödeme seçenekleri ile araç satın alımı yapılmaktadır.

Related posts
Taksitle Araba

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

1 Mins read
Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda…
Senetle Araba

Araba Alacaklara Alternatifler! (Senetle Araba, Eminevim Araba, Fuzul Oto)

4 Mins read
Araba sahibi olmak veya mevcut var olan arabanızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak araba satın almanın bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerek….
Senetle Araba

İzmir Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

1 Mins read
İzmir’de sıfır peşinatlı senetle araç almak isteyen kişiler, bankadan kredi çekmeden araç sahibi olabilirler. Kredi notu düşük olup kredi çekemeyenler, peşinatsız ve…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.