Taksitle Araba

Otovadeli Nedir? Vadeli Araba Nasıl Alınır?

2 Mins read

Araç sahibi olmak için nakit ihtiyacına gerek duymayanların ağı olan Otovadeli‘de birçok kişi nakit birikimi bulunmadan araç sahibi olmaya devam ediyor. Herkesin otomobil ihtiyacını giderebilmesi ve bu ihtiyaç giderilirken birikmiş nakit para şartının olmaması Otovadeli sisteminin avantajları ve hizmetleri arasında yer alıyor.

OTOVADELİ NEDİR?

30 yılı aşkın süredir müşterilerine kuyumculuk, telekomünikasyon, otomotiv, akaryakıt, sigorta ve e-ticaret sektöründe hizmet veren Aytel Şirketler Grubu’na bağlı Maygold Otomotiv çatısı altında 2016 yılında otovadeli.com hizmete açılmıştır. Kurumsal filo kiralama, günlük araç kiralama ve sıfır, ikinci el otomobil al-sat işlemleri ile müşterilerine hizmet vermektedirler. Firmamız kapsamında binek araç, ticari araç, ağır ticari araç ve traktörlerin alım satışı yapılmaktadır. Taksitlendirme seçeneği ile müşterilerimizin hayallerindeki arabaya bütçeleri dahilinde ulaşabilmelerini sağlamakta.

Otovadeli ile Araç Sahibi Olanlar

Nakit birikmişi olmayıp da Otovadeli sayesinde araç sahibi olanların sayısı bir hayli artışta… Cazip vade farklarının uygulandığı bu sistem sayesinde araç sahibi olanlar firma için referans teşkil ediyor. Birçok referans ile satışlarını sürdüren bu sistemde çok farklı insanlar ile karşılaşmak mümkündür. Otovadeli ile araç sahibi alanlar tercihlerini genelde ticari araçlardan ve traktörlerden yana kullanıyorlar. Araç alıcılarının ortak özellikleri arasında ihtiyaç durumundan bahsetmek mümkündür. Ticari işlerinde kullanacakları araçları satın alan kullanıcıların bu sistemde ağırlıkta olduğunu görüyoruz.

Otovadeli Alım Satım İşlemleri

Aracın vergi ya da trafik cezası bulunması durumunda satış işlemi gerçekleştirilemez. Trafik ceza sorgulamadan aracın cezası sorgulanmalı ve Gelir İdaresi Başkanlığına bu cezaların ödenmesi gerekmektedir. Aracın muayenesinin olmaması satışa engel bir durum değildir. Fakat satış işlemi sonrasında her türlü cezai ve hukuki yaptırım alıcıya geçer. Bu yüzden TÜVTÜRK sistemi ile aracın muayenesi kontrol edilmelidir. Zorunlu trafik sigortasının olmaması satışa engel bir durum teşkil etmemektedir. Ancak sigortasız araçla trafiğe çıkıldığında tüm hukuki ve cezai yaptırım alıcıya geçer. Noter de aracın satışının gerçekleşmesi için “Ruhsat, Trafik Belgesi, Kimlik, Vekaleten yapılıyorsa Vekaletname gerekmektedir. Noterde belgeler kontrol edilir. Alıcı ve satıcılara ait kimlik ve hukuki ehliyetleri sorgulanır. Aracın satış işlemine uygun olup olmadığı sorgulanır ve tesciline engel durumlar kontrol edilir. Satış sözleşmesi noter tarafından hazırlanır. Noter tarafından sözleşme okunur ve imzalanır. Noter  sonrasında aracın yeni sahibi Tescil Bürosundan tescil belgesini alabilir. Yeni alıcı Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmak zorundadır.

Otovadeli İletişim

Firmamıza ait lokasyonlar İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Maltepe, Ankara Otonomi, Ankara Başer Otomotiv, Antalya ve İzmir ilinde hizmet vermektedirler. Lokasyonlara ait iletişim ve adres bilgileri www.otovadeli.com internet sayfasında iletişim bölümde yer almaktadır. Bu kategoriden telefon numaralarına ve adreslerine ulaşarak size en yakın otovadeli lokasyonunu ziyaret edebilirsiniz. Hafta içi 09:00 ile 18:00 saatleri arasında cumartesi günleri 09:00 ile 12:00 saatleri arasında iletişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yine internet sayfamızda yer alan iletişim formunu doldurarak ve info@otovadeli.com e-mail adresinden firmaya yazarak ulaşabilir, bilgi alabilir ve aklınızda yer alan soruları cevaplandırabilirsiniz.

Related posts
Taksitle Araba

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

1 Mins read
Taksitle araba nasıl alınır? Taksitle araba almanın püf noktaları nelerdir? Sizlerde eğer bütçenize uygun araba almak istiyorsanız bu makaleyi takip etmenizde fayda…
ArabaSenetle ArabaTaksitle Araba

Senetle Araba Almanın Kolaylıkları

2 Mins read
Taksitle araba almak otomotiv piyasasını canlandırarak araçların satılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların ulaşım ve alışverişleri için…
ArabaPeşinatsız ArabaTaksitle Araba

Bankalardan Satılık Araçlar

3 Mins read
Bankalardan satılık araçlar ihale yöntemi ile satışa çıkarılmaktadır. Türkiye’de bir çok sayıda menkul ya da gayrimenkul mal borçlunun borcunu ödeyememesi durumunda haciz…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.