Haber

Yapı Kredi World Kredi Kartı İptal Etme

2 Mins read

Merkezi İstanbul olan ve ülkemizin ilk özel bankası olan Yapı Kredi Bankası; Kazım Taşkent tarafından 1944 yılında kurulmuştur.

Türkiye’nin en yaygın iş yeri ağına sahip World özellikli kredi kartına internet üzerinden, mobilden veya şubelerinden başvurabilirsiniz.

World kart ise kullanıcılarına çeşitli fırsatlar ve özel ayrıcalıklar sağlayan, iş yerlerinde taksit fırsatı sağlayan kartlardır.  Kazandığınız puanlarla alışveriş yapabilir hatta emekliliğinize katkı sağlayarak yatırım yapabilirsiniz. Örneğin 2 TL 200 World puandır. Bu World puanlarını kullanabileceğiniz tarihler belirlenmektedir.  Eğer World puanlarınızı kullanabileceğiniz tarihler belirlenmiş ise bu tarihler duyurulmaktadır. Tarih belirlenmeye de bilir; belirlenmeyen tarihler için kullanılmayan World puanlar sonra yıla transfer olur. Kazandığınız puanlar ertesi gün World üye iş yerlerinde kullanılabilmek üzere hesabınıza yatar.

Yapı Kredi Kartı Başvuru Sorgulama ve İptal Etme

Yapı Kredi kartı başvuru sorgulama; T.C kimlik numarası ve telefon numarası bilgilerinin girilmesiyle gerçekleşir. Ayrıca bilgiler girildikten sonra sizden güvenlik kodu doğrulanması istenir.

Yapı kredi World kredi kartı iptal etme ile ilgili işlemler için kartın kaybolması, çalınması söylenerek veya kredi kartı müşteri hizmetlerini arayarak sizden istenen gerekli bilgileri değerlendirdikten sonra iptal etme gerçekleşir. Bunun yanında internet üzerinden veya mobil bankacılık işlerinden yapabilirsiniz.

Kredi kartının kaybolduğunu ve çalındığını söylerseniz Yapı kredi World kredi kartı iptal etme işleminde kartınız aslında tam anlamıyla kapanmayacaktır. Adresinize yeni bir kart gönderilir. Kartı tamamen kapatmak isteyenler kartın kullanıma kapatılması için iptal dilekçesi yazarak ya da bunun için şubeden alacağı formu doldurarak yapabilir.

Yapı kredi World kredi kartı iptal etme işleminde kapatılan kartlar ilk haftalarda hala aktif gözükebilir. Bu durumu bankaya bildirerek sorunu çözebilirsiniz.

World kredi kartı işlemlerini sesli yanıt sisteminden de gerçekleştirebilirsiniz.

World İşlem Kanallarından Sesli Yanıt Sistemi Menüleri

  • Kredi kart işlemleri: ödeme talepleriniz, bakiye limiti bilgileriniz, kargo aşamasındaki kart durumu, kartınız internet alışverişine açılması için yapılacak işlemleri, müşteri temsilcisi ile görüşme işlemleri bulunur.
  • Bankacılık işlemleri: vadesiz hesap bilgileri ile yatırım ve hisse senedi bilgileriniz, para transferleri ödeme işlemleri, fatura ödeme işlemleri gibi özellikler bankacılık işlemlerini kapsar.
  • Şifre işlemleri: Adından da anlaşılabileceği gibi kartınızın her türlü şifre işlemleridir.
  • İnternet ve mobil bankacılık işlemleriniz: İnternet ve mobil bankacılığı destek hattı ve sim kart işlemleri
  • Ürün hizmet başvurusu hakkında bilgi almak: Kredi kartı başvurusu işlemleri ve kimlik bilgileri öğrenme işlemleri gibi özelliklerdir.
  • Yapı kredi seyahat hattı ve etkinlikleri:
  • Kimliğimi tanıma işlemleri: kimlik tanıma işlemleri ve kimliğimi tanıma özelliğini iptal etme işlemi.
  • Erken ödemeli kart işlemleri: Ön ödemeli kartı işlemleri menüleridir.

Yapı kredi World kredi kartı iptal etme müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 222 0 444’tür. Müşteri hizmetlerini arayarak yapmak istediğiniz birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Related posts
Haber

Otomotivde Üretim Yüzde 11 Azaldı

1 Mins read
Otomotiv Sanayii Derneği’nin verilerine göre 2020 yılında toplam araç üretimi 2019 yılına göre yüzde 11 azaldı ve 1.29 milyona düştü. 2021 yılının…
Haber

Samsung Galaxy S21 Serisi Araba Anahtarı Olarak Kullanılabilecek

1 Mins read
Samsung Unpacked etkinliği, çok yakında bize gelen bir dizi parlak yeni teknolojiyi içeriyordu ve Koreli şirket sürücüler için mütevazı araba anahtarını kullanmayı…
Haber

Kış Aylarında Radyatörlere Dikkat Edin

1 Mins read
Kış aylarında motor soğutma sistemlerine ve sıvısına daha dikkat etmeniz gerekir. Araçlara güç veren içten yanmalı motorların soğutma sistemlerinde olan sorunlar, ihmaller…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.